Pejsaci przy okragłym stole nr 2 - Wyjaśnienie

Obrazek użytkownika chlop ze wsi
Blog

Co prawda zajęło mi to sporo czasu i zachodu , jednak znalazłem orginał artykułu o uczestnikach okrągłego stołu.Pejsaci przy okrągłym stole powstał z moich notatek często robionych podczas czytania.Czyli zapiski skrótowe, te które w danej chwili mnie interesują.Często bez informacji o pochodzeniu i autorze . Dlatego obecnie podaję treść orginału,oraz jego autora - bez wyliczania uczestników zawartych w tym artykule.Ciekawy jestem obecnie reakcji tej zasrąnej ynteligencji.Czy znając autora i pochodzenie zebranych materiałów tez ,min.Wilk określi go jako ciemnogród-flagget,odrazu widac gość zagraniczny.Jak wiecie ,chłop to istota ludzka, uparta.Potrafiąca bronić swoich i nie tylko racji przed brojlerowską ynteligencią.Myślę że jestem to winien tej części czytających ludzi tzw normalnych, inteligencji i wątpiącym w to co napisałem. Oraz koleżankom i kolegom internetowym , aby nie poczuli się po tej nagonce, że wpuściłem ich w maliny- nie, tego nigdy nie robię.Szczególnie jednamu człowiekowi ,który mi mówił, jak piszesz,zawsze podawaj zródło informacji.Co niniejszym czynię - nie bedę go wymieniał z nika bo .......
Kto był kim przy okrągłym stole.
Polska znajduje się w stanie ciężkiego kryzysu,ogarniającego wszystkie dziedziny państwa.Prażródłem naszych nieszczęść był "okrągły stół" ,popełnione tam oszustwo oraz ludzie, którzy zadecydowali o jego ustaleniach.Przedstawiamy listę czołowych osobistości "okrągłego stołu",opartą na podstawie książki:"Okrągły stół.Kto jest kim ?",wydanej z inicjatywy komitetu organizacyjnego ds okrągłego stołu przy Lechu Wałęsie oraz na ogólnie dostępnych lub innych,póżniej wyszłych na jaw,informacjach.
Wyliczmy czołowe osobistości, kierując się rolą,jaką odegrały w Magdalence lub też w okresie, który po niej nastąpił.Pominiemy natomiast te osoby, które żadnej znaczącej roli nie odegrały, o których pózniej "słuch zaginął", będące nic nie znaczącym elementem dekoracyjnym.Przy nazwisku podajemy:narodowość,stanowisko lub stanowiska,funkcje,członkostwo partii dawne i obecne oraz inne dane dotyczące działalności.Lista nie zawiera pełnych danych o działalności po roku 1980.KIK oznacza Klub Inteligencji Katolickiej, KO oznacza Komitet Obywatelski.
Tutaj lista od 1 do 64 .

Analiza listy osobistości prawej strony okrągłego stołu daje obraz bardzo przygnębiający.Było tam ok. 51 Żydów i ok. 13 Polaków, co oznacza że Żydzi kontrolowali sytuację i zadecydowali o treści układu.Poszło im to tym łatwiej, że kolaborowali z nimi tacy Polacy jak Wałęsa, Wożniakowski i Wielowiejski, całkowicie podporządkowani ich interesom.Żydzi kontrolowali też Kluby Inteligencji Katolickiej, oraz Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie.O takim składzie okrągłego stołu zadecydował sekretarz episkopatu Polski arcybiskup Bronisław Dąbrowski, Żyd..Dlatego właśnie nie było tam przedstawicieli prawdziwej opozycji prawicowej akowskiego podziemia niepodległosciowego zesłańców i emigracji z Zachodu.Żydzi wygrali okrągły stół i zaczęli rządzić Polską na spółkę z postkomuną.Zaczęła się w żydowski sposób rozumiana transformacja, której rezultatem jest dzisiejszy kryzys,wysprzedaż prawie całego majątku narodowego w obce ręce,ataki na Polske i Polaków i wielka próba pozbawienia nas niepodległości przrz zawleczenie nas do Unii Europejskiej. DR.ANDRZEJ REYMANN
z gazety Tylko Polska nr 10 [182] 2004 rok strona 9

Zapraszam

Postawili się sami tak wysoko, abyście zobaczyli nicość i małość tych ludzi - to jest oczywiscie moje przerobienie cytatu Napoleona ala ynteligencji. Przez litość nie będę podawał ksywek, one same wypłyną.

Pozdrawiam,życzę przyjemnego czytania,zapraszam do dyskusji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Można by zignorować "pochodzenie", gdyby nie gorzkie owoce tego układu. Niestety dzięki temu mamy to co mamy, czyli ... nic nie mamy. Straciliśmy gospodarkę, długów przybywa i przybywać będzie w postępie geometrycznym. A społeczeństwo uległo takiej dezintegracji i podziałowi jak nigdy w historii.
O zaniku patriotyzmu, moralności i zasad nie wspominając. Ale cóż, jeśli się gardzi własną historią , kulturą i tradycją. I o to chyba tak naprawdę w tym kancie przy stole bez kantów chodziło.

pozdrawiam

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74744

Jestem "antysemitą" , dlatego nie widze powodów do zatajania pochodzenia tych wybitnych żydów .Mogli by sie obrazić że się brzydzę żydami.A co narobili w "nocniku" wszyscy widzą i to naprawdę nie moja wina.Masz racje ja o tym pisałem już nie raz.Dlatego podaję treści z ktorymi się zgadzam.Ci żydzi mogli sobie prowadzic sklep, wtedy bym o nich nie pisał.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74748

Staram się nikomu nie przypinać "etykietki". A samo określenie antysemityzm jest mi o tyle obce, że w zasadzie ludy zamieszkujące ten teren to ..semici. Tak więc znaczyłoby to że takie określenie dotyczyłoby też i ich. Dlatego moim zdaniem jest to bzdura kolosalna. Ale nie o tym chciałem. Dla mnie osobiście przy "stole bez kantów" mogliby siedzieć sami ludzie pochodzenia żydowskiego. Gdyby tylko w pełni identyfikowali się jako Polacy nie tylko w słownych deklaracjach, ale przede wszystkim w działaniach na rzecz kraju i narodu który przygarnął ich antenatów w czasach gdy inni tego zrobić nie chcieli. Wspólne pochodzenie mogłoby nawet ułatwić załatwienie wielu istotnych spraw. Ale...tak się nie stało.
Bo i stać się nie mogło. Po prostu zawsze "bliższa ciału koszula" to raz. A dwa, że niemożliwym jest zdystansowanie się od własnej religii i kultury oraz tradycji, które to są częścią osobowości ( no może za wyjątkiem krajów "rozwiniętej demokracji i Polski). A co za tym idzie zdystansowanie się od interesów współziomków na korzyść innych. Pominę tu milczeniem słowa Menachema Begina odnośnie ludzi nie będących tej samej narodowości i wyznania. Bo w każdej nacji, kulturze i człowieku jest coś co warto podziwiać, naśladować. Ale też czego należy się wystrzegać i unikać. Biorąc powyższe pod uwagę można zaryzykować stwierdzenie, że tak w ich wypadku jak i np Azjatów taka asymilacja jest po prostu niemożliwa (a przynajmniej dla większości z nich). A historia to tylko potwierdza.
Gdyż w każdym przypadku nawet mocarstwa, stawiające na wielokulturowość i wieloetniczność spotkała klęska i zagłada.
Zaraz pewnie posypią się zarzuty w stosunku do mnie o "rasizm" i "ksenofobię".
Ale niestety mnie to nie dotknie bo wiem że mnie to nie dotyczy. Tyle, że zawsze "koszula będzie bliższa ciału", nawet jeśli ktoś będzie temu zaprzeczał. Dlatego byłem, jestem i pozostanę "fanem" państw Narodowych. I globalizację w aspekcie państw jako struktur stricte administracyjnych uważam za wynaturzenie, które może tylko się zemścić na jego wyznawcach. Bo o "propagatorów" tej koncepcji i ich przyszłość można być spokojnym.
Wybacz, że znów zjechałem z tematu, ale za nic nie mogę się tego pozbyć :(

pozdrawiam
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74763

Zdrowy rozsądek przemawia za tą wypowiedzią , żadne tam ..izmy

cyt:
Dlatego byłem, jestem i pozostanę "fanem" państw Narodowych. I globalizację w aspekcie państw jako struktur stricte administracyjnych uważam za wynaturzenie, które może tylko się zemścić na jego wyznawcach.

- ..pod tym stwierdzeniem (powyżej) podpiszę się wszystkimi "kończynami" ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#74770

Jakies zakłócenia nie wiem czy dostałes odpowidz..Narazie tyle,ktos przyszedł.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74791

Nie bardzo wiem co miałem dostać, ale jak coś to pisz na priv, ewentualnie na adres który Ci podałem. A zakłócenia skoro masz radiówkę w taką pogodę to chyba norma. Wiesz, wyładowania atmosferyczne itp. (dlatego min preferuję kabelek) :)W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74794

Nie wiem jakim sposobem ten nasz "chłop ze wsi" dał się "ponieść na boczne tory "..

Mam nadzieję że choć Tobie kolego może Pawłowie i innym zainteresowanym uda się rozwinąć moim zdaniem bardzo "zaciemniony" temat ..

Jak już pisałem i tym wcześniej interesują mnie zwłaszcza bracia Kaczyńscy i ich rola w kontekście tej całej okrągłostołowej historii..

Może ktoś z panów ma jakieś wiarygodne dane , przytaczając treść w oparciu o źródła (skany dostępne w necie) ..

Miast interesującej mnie dyskusji "rozmowa" zeszła do poziomu podłogi.

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#74796

Przyznam się szczerze i bez bicia, że nigdy nie byłem zainteresowany zgłębianiem tego tematu. I raczej bardziej zwracałem uwagę na postępowanie obu
braci i tego efekty. Do czego w zupełności wystarczyły mi wiadomości z "wiodących środków masowego przekazu". Zresztą od czasu "nocnej zmiany"
czułem obrzydzenie do tego teatrzyku kukiełek. Zaś wynik referendum akcesyjnego tylko utrwalił mnie w tym stanie. Z tych powodów nie posiadam interesujących Cię materiałów. Przyznam się też że ostatnio zaskoczono mnie informacją nt wystąpienia jednego z braci na forum fundacji Batorego, choć na źródłowy wiarygodny materiał w tym względzie nie udało mi się trafić.
W każdym razie w kontekście Twojej wypowiedzi do @chłopa chciałem wyrazić swoją opinię. Otóż, nie przypuszczam by udało się nam tutaj czy gdzie indziej sprostać zadaniu oceny obu tych polityków w oparciu o dokumenty potwierdzające jakąś tezę lub jej zaprzeczającej. Jedyne co możemy uczynić to przeanalizować ich słowa i działania w okresie dajmy na to ostatnich dwóch dekad. I to tylko opierając się na własnych obserwacjach, oraz ewentualnych wypowiedziach ich obu w "przekaziorach". A to z tej prostej przyczyny, że nie dysponujemy takimi samymi możliwościami jak historycy, którzy : wiedzą gdzie szukać, mają na to wystarczająco dużo czasu i jeszcze im za to płacą :) I tutaj mówię za siebie i w swoim imieniu. Co nie znaczy, że wykazuję zupełny brak zainteresowania.
Ale np wertowanie materiałów za czasów premierostwa czy prezydencji ich obu w archiwach rządowych, sejmowych czy innych po prostu przerasta moją cierpliwość.

pozdrawiam
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74817

Pisałem o tym jako jeszcze 'komentator" pod blogami.Napiszę jeszcze raz.W dniu wyboru na prezydenta L Kaczyńskiego,po ogłoszeniu wyników.Prezydent wychodzi z zaplecza na salę pełną "gości"normalne,jak zawsze.Kaczyński wychodził na salę główną zza takiej kotary.Za rękaw go trzymał Smolar.Prezydent wychodząc wyciągnął go za daleko.Wylazło mu się o jeden krok za daleko.Leciała transmisja w TV , widziałem to na własne oczy.Zakładamy że państwo jest demokratyczne[hahahhah] do sprawdzenia na zapisach telewizyjnych.Kim jest i był Smolar to mam nadzieję że panowie wiecie.
Teraz moje gdybanie.W tych wyborach szefowie fundacji ustalili Komorowskiego i wygrał Komorowski.Kaczyński J.byłby dla nich kłopotem i jest w jakimś sensie nadal. To tyle.Już nie zakładam dalej że miało go nie być.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74828

"Cosik" mi to wygląda raczej na zbieg okoliczności , ot pewnie wywąchał wcześniej pismo nosem to i znalazł się przy "korycie" ..

Jak dla mnie to fakt z pewnością medialny nie mam powodu by nie wierzyć w to co piszesz o tym "spotkaniu" ..natomiast sam fakt że coś takiego mogło się wydarzyć nie świadczy jeszcze o niczym , tym bardziej nie przesądza o niczyjej winie .,,

Zaś jako polityk stykał się z różnymi nacjami i środowiskami . Spotykać kogoś to nie oznacza przyznanie temu komuś racji bądź przystanie na tego kogoś propozycję itd.

Dziś już nieco późno stąd przenieśmy dalsze drążenie tematu na kolejny dzień ..

Póki co dobrej nocki wszystkim życzę ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#74854

Dzieki i wzajemnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74855

To skąd wiesz, że jestem Żydem? Ciekawi mnie to niezmiernie, bo w sumie nie wiem czy to dobrze być Żydem czy nie? Nie wiem, bo jestem Polakiem. A może tylko tak mi się wydaje - w końcu chłop swoje wie i żywemu nie przepuści!!! Tylko się nie denerwuj, nie ubliżaj, bo pytam w oparciu o Twoje słowa i chciałbym wiedzieć jak określa się pochodzenie przez internet! No i oczywiście czekam na listę Żydów na Niepoprawnych.

Do tematu głównego, czyli Żydów przy okrągłym stole się nie odnoszę, ponieważ zrobiłem to wcześniej - nie ma sensu się powtarzać. Aha, jeszcze jedno: ten tekst też "oflaguję" (Flagged), gdyż uważam (i jest to moje prywatne zdanie, więc nie mieszaj Redakcji do tego), że taki język (chodzi o tytuł) nie przynosi niczego dobrego, gdyż ma ładunek emocjonalny. A z emocjami ciężko dyskutować, a chyba o dyskusję na ten temat Ci chodzi!

P.S. Do bluzgów, gówna, którym mnie obrzuciłeś nie będę się odnosił. Tak trzymaj!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74753

Też nie bedę sie powtarzał,wszystko o co pytałeś dostałes odpowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74761

Właśnie chodzi o to, że nie odpowiedziałeś! Zarzucasz mi "filozofowanie", więc liczę, że wyłożysz kawę na ławę i odpowiesz wprost: jestem Żydem czy nie? A jak tak, to czemu tak sądzisz!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74762

nie wiesz kim jesteś,czy kim sie czujesz.Zdaje sie ze jak zawsze temat jest inny.A ty nadal mielesz zmielone.Ty wiesz dlaczego mnie zrobiłeś ciemnogrodem,wiesz i w tym drugim artykule że ci się tytuł nie podoba.A ja wiem swoje.Tak ten świat zbudowany ze wszyscy cos wiedzą.Może sam pomysl po czym ty poznasz żyda-moze ci wyjdzie ze po tytule który by brzmiał np.Mędrcy przy stole a u mnie pejsaci.Czy pejs to jest jakies kosmiczne słowo.Ciebie i tak treśc nie interesuje.Jak na pisarza światowej sławy to masz dziwne zainteresowania.Prosiłem o jakis wybitny tytuł twojej swiatowej sławy ,nawet nie raczyłeś odpowiedziec. ty chyba nie czytasz co ktoś pisze. To jest jednak twoje prawo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74771

No i masz babo placek! Zarzucasz mi "filozofowanie", a sam nie potrafisz udzielić prostej, męskiej odpowiedzi! Tu nie chodzi o to co ja myślę o sobie czy kim się czuję, tylko o to, co Ty masz do powiedzenia na mój temat. Bo zdaje się, że już mnie starannie określiłeś: między wierszami zasugerowałeś, że jestem Żydem, to chcę byś to zdementował bądź powiedział wprost! To jak jest? Jestem, nie jestem? Dlaczego? No i dalej bardzo mnie interesuje ta lista-nielista tych Żydów na Niepoprawnych, bo skoro o tym piszesz, to widać jest to dla Ciebie ważne. Więc chciałbym poznać tę informację. Chyba to nie tajemnica? Jak powiedziałeś "A", to powiedz też "B"!

A tym, że mi tytuł się nie podoba się nie przejmuj, bo i po co! Jednemu się podoba, innemu nie i tak to się kręci. To nie jest najważniejsze! No chyba, że masz ambicje, by wszystkie Twoje tytuły podobały się wszystkim.

I skończ proszę z osobistymi wycieczkami, bo mam wrażenie, że po prostu unikasz odpowiedzi...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74776

Jak nie masz, to jesteś jeszcze groźniejszym kryptosemitą!!! Może nawet, na złość, nie jesteś obrzezany???? :):):)
Już Hasek zauważył w "Dobrym wojaku Szwejku", że jak ktoś nie wygląda na szpiega, to znaczy, że jest wyrafinowany, sprytnie się ukrywa, więc tym większe zagrożenie stanowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74778

Pejsy? Marzyciel! Mi nawet broda nie rośnie!!! Ale w dalszym ciągu jestem ciekawy internetowego testu na pochodzenie... "Know-how" zawsze się przydaje!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74781

Jak się nie ma warunków fizycznych (mnie akurat rośnie, ale jestem przywiązany do napletka) na Żyda (a nawet żyda), to może warto się choćby zapisać do masonów???? Tylko, że ja bym się chyba posikał ze śmiechu, gdyby mi kazali paradować w fartuszku.... :):):)
Przerąbane!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74784

Jestem przeciwnikiem banowania, więc niczego takiego nie postuluję, ale to co wyczyniasz, przynosi wstyd Niepoprawnym, niestety. Puknij się w głowę kłonicą, może coś Ci się naprawi w aparaturce! :):):)
Wolność słowa - OK, brak cenzury i autocenzury - OK, ale może tak odrobinę zdrowego rozsądku?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74756

Konkretnie prosze się wypowiadać do chlopa.Kłonica ma dwa końce mozesz skorzystać z całosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74760

... wydaje mi się, kiedy komuś wszystko się z dupa kojarzy (nie jestem obiektywny, bo sam na to cierpię), a nie z Żydami, co patrzy mi się na większe zboczenie:):):)
Tak proste, że nie powiem prymitywne "recepty na świat" pachną mi Rosja i komuną. Wprawdzie na pytanie robotnika z USA (???) na jednym ze zjazdów KPZR Stalin odpowiedział : "W Rosji Radzieckiej antysemityzm traktowany jest jak kanibalizm, i jako taki - karany śmiercią" (to dokładny cytat, poważnie, mam kilka tomów dzieł Wielkiego Jezykoznawcy, niestety bez okładek, bo wujek kupił za grosze, czyli w promocyjnej cenie, luksusowe wydanie, po czym ... obdarł, dosłownie z czerwonej, delikatnej skóry, którą sprzedał prywaciarzowi-producentowi damskich rękawiczek, ryzykując więzienie, oczywiście), ale, podobnie jak carska Rosja, komuniści lubili się zabawiać w czystki, na przykład skazując i mordując na początku żydowskich "liderów rewolucji"(i dobrze im tak! ::):)), a potem syjonistów (u nas też, vide komunistyczne skrzydło nacjonalistów, a potem Stowarzyszenie "Grunwald"). To wyjątkowo śmierdzące towarzystwo, mój Drogi. Wstyd za dychę! Takie popłuczyny...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74774

Hitler powiedział że "Wydałem rozkaz zabijania bez litosci i bez milosierdzia mążczyzn , kobiet i dzieci polskiej mowy i polskiego pochodzenia.Tylko w ten sposób zdobedziemy potrzebna nam przestrzen życiową.....Polska będzie wyludniona i zasiedlona niemcami "Mysle że ten cytat pasuje jak najbardziej do dzisiejszych czasów,co nie co tylko bym zmienił.A jeśli ci sie kojarzy coś ze zboczeniami to masz prawidlowo polityczny poglą.niedlugo będziesz może chodził w jakiejś paradzie.Mie się z dupą nie kojarzy nic,jak potrzebuje to idę gdzieś na herbatę.A z żydami też nic oprucz żydów ,przeczytaj że to nie ja wymyśliłem ten tekst.To narazie tyle.Mam nadzieję tylko że dotrzymasz slowa z tym nie banowaniem.Bo z godzine nie mogłem wejść.Składam te niedogodności na moja radjuwke,chociaz onet otwierał się normalnie.to tak na marginesie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74783

... protestowałem przeciw banowaniu. Po co zabijać folklor? :):):) Polska będzie taka, jaka sobie sami urządzimy.
Mnie bardziej, niż problematyka Izraela i światowej diaspory żydowskiej interesuje to, że pełna władzę dostali "aferałowie" i serwiliści (z rąk agentów, a dzięki "naiwnym idiotom"), którzy właśnie zamierzają podnieść podatki i ceny (jak to "liberałowie").
Marnujesz, Stary czas i energię, zwalczając paranoicznie wyimaginowanego wroga. Przy okazji dosypujesz paliwa "poprawnym politycznie" POpaprańcom. Szkoda.
Jako ostatnią próbę rozładowania napięcia opowiem może dowcip. A niech tam... Od razu dwa :):):)
Po pierwszej wojnie, w Republice Weimarskiej, podczas wizytacji w szkole kurator podpytywał, dlaczego Niemcy przegrali wojną. Frantz, Willi i Hans powiedzieli, że przez Żydów: "W rządzie byli Żydzi, w administracji byli Żydzi w Sztabie Generalnym byli Żydzi..." Zapytany o to samo Icek potwierdził: "Wszystko to wina żydów. We francuskim rządzie byli Żydzi, w angielskim rządzie byli Żydzi, w rządzie USA byli Żydzi, we francuskim sztabie byli Żydzi, w angielskim sztabie byli Żydzi, w amrykańskim sztabie byli Żydzi.
Kiedyś do marynarskiej tawerny wpadł facet i zaczął kląć: "Ale mróz! Nawet Golfstorm zamarzł!". Noa co Rosyjski kapitan: "I dobrze mu tak, Jewriejowi!!!".
Mój dziadek, wielokrotnie wspominany, tez był antysemita. Nie tylko mówiła "Wasze ul;ice, nasze kamienice", to na dodatek wspominał (coś mu się pomyliło), że jako dziecko wlazł na dach altanki, a po drugiej stronie płotu, Żyd właśnie zlizywał krople deszczu z ogrodowego stolika, co podobno miało być lekarstwem na parchy (obawiam się, że coś się dziadkowi pomyliło, może to było święto Kuczek???). Niewiele się namyślając zaczął sikać na tenże stolik... Żyd gonił go potem przez całe miasteczko... Pozwolę sobie pozostać na tym, jak sądzę niegroźnym, poziomie antysemityzmu. Lepsze to niż "szmalcowmictwo", za którym co poniektórzy tęsknią.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74788

tak zostaw.Ja zajmę się tym oczym powiedzmy się oczytałem.Ty zajmij się tym na czym ty się znasz.Ja tylko moge cię zapewnic że jak zobaczę że z tego co robisz będzie realny,namacalny efekt dla dobra Polski,ja już idę ci pomóc,nawet posprzatać,abys ty miał czas na twórcze wymierne działanie.Tylko tyle.Na temat banowania zgadzam sie z toba- bo to jest gówniarstwo.Zobacz jakie teksty przekleńst wyzwisk lecą na onetach,interiach itd i cenzura jest.Po to tam jest ,aby dobre teksty nie szły.A i tym samym,zobaczcie jaki tutaj w Polsce jest ciemnogród-i jeśli to mi robi wilk na portalu to wybacz.tak normalnie powinien dostać po ryju. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74790

na parę lat Syberii za antysemityzm.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74785

Zacząłeś jak dla mnie dość ciekawie , pomijam to czy wszystko co tam było ma umocowanie w dokumentach . Jak dla mnie ważniejsze są i będą intencje jakie przyświecały poszczególnym osobom widniejącym na tej liście a będącymi (bądź nie) uczestnikami tej gry zwanej "okrągłostołową".

Zapytam wprost ..po jaką cholerę wdałeś się chłopie w te gierki słowne z tym czy innym blogerem . Myślałem że zaczniemy rozkładać na części pierwsze ową listę uzupełniając ją w razie potrzeby dodatkowymi informacjami poszerzającymi ogólnie dostępna wiedzę encyklopedyczną ..

Zaś mając jakiekolwiek obiekcje w stosunku do którejś z ujętych na liście postaci ..doprowadzimy wspólnymi siłami w oparciu jak najbardziej o posiadane źródła do ewentualnego oczyszczenia , tym bardzie przywrócenia dobrego imienia temu komuś ..

Tego oczekiwałem po tej dyskusji i przyznaję że mocno się zawiodłem bo od dawna oczekuję momentu że ktoś mający wszelkie dane źródłowe w sposób jednoznaczny wykluczy bądź potwierdzi złą bądź dobrą wolę braci Kaczyńskich w kontekście "okrągłego mebla" ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#74782

Ja napisałem tekst,bo co raz przeglądam moje jak widzisz stare zapiski.Wlazła mi w ręce lista i wydrukowałem.Pomyslałem tyle lat mineło,stardzym przypomnę młoszym przedstawię bo mogą nie znac tematu.Tylko tyle, a że wyszło aż tyyyyyyle to już nie moja wina.Nie ja zacząłem tą grę.A że lubie odpowiedziec,jeśli ktoś do mnie pisze to cała moja przyjemność.Niestety nie wszystkie przyjemności są przyjemne.Czytałem jakis czas ten portal.Wydawało mi sie nawet że to nie dla mnie.Pismo literackie treści czasami jakieś jak piszę do Wilka filozoficzne.Pomyslałem to chlopie nie dla ciebie - sama inteligencja.Jakos tak wyszło ze zarejestrowałem sie aby móc czasami nie udolnie cos skomentować.Potem zacząłem pisac.Mając cały czas na uwadze tą inteligencje.Pomyślałem,a nawet napisałem że głupi się nie pozna,mądry nic nie powie.I tutaj szybko wyprowadzono mnie z tej prawdy.Nic to,pisałem dalej.Mam zasadę że jak ktos mnie napada to sie bronię.Jak sam widziałes odobami trescią artykulu nie było zainteresowania.Tylko Wilk od razu mi wkleił pod artykułem flagget-ciemnogród.Nie wiedzałem kto to mogł zrobić.Wiedziałem że nikt z blogerów tylko ktoś z Redakcji.Przyznal sie dzisiaj Wilk.Ja nie wiem dlaczego u niego określenie Polaka ciemnogrodem jest ok,a żyda żydem ,końcem swiata.Dzisiaj miela to samo.Nic nie poradzę.Co moge powiedzieć,aby nikogo nie urazić,że to ja nie dorosłem do dzisiejszej inteligencji[oczywiscie nie mam na mysli całej inteligencji}.Jest tutaj sporo takich osob inteligentnych jak pisałem na początku.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74786

W kwestii formalnej: ósme - nie łżyj! Żadnego "ciemnogród" nigdzie Ci nie wstawiałem, nawet nie mam bladego pojęcia o czym piszesz! To że "oflagowałem" Twój wpis nie jest tożsame z tym, co wypisujesz o jakimś "ciemnogrodzie". Więc proszę grzecznie - nie łżyj!

I dalej:

"A że lubie odpowiedziec,jeśli ktoś do mnie pisze to cała moja przyjemność."

No to zrób mi tę przyjemność i opowiedz szczerze, prosto i po męsku na zadane pytanie!!!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74789

Była kiedyś, w czasach przedblogowych (czyli - wojen punickich:):):)), grupa dyskusyjna "Ciemnogród". Elitarna - wstęp za poleceniem. Pisywałem tam namiętnie. Tak więc przyznaję się z radością oraz dumą i do "ciemnogrodu", i "do oszołomstwa", a nawet to "moherowego beretu" i "kruchty"... :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74793

czytałem kiedyś na na płocie pisało dupa,chciałem pogłaskać i wbiłem sobie zadre.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74799

Przeczytaj co napisałem Andruchowi.Powiem tylko wprost oszust jesteś.Ja piszę o Pesaci część pierwasza i na nim flagget a ty piepszysz co innego i jeszcze ze mnie robisz łgaża.jeśli masz troche honoru za paznokciem to wycofaj sie po cichu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74797

Żyd to synonim oszusta? Poza tym cały czas "pieprzę" to samo! Troszkę się pogubiłeś!!! Z honorem to sobie daruj... A z łganiem sprawa jest jak najbardziej aktualna, bo pisałeś już parę razy, że Ci "ciemnogród" przykleiłem, podczas, gdy nic takiego nie miało miejsca! To jest kłamstwo!!!

No i dalej nie odpowiedziałeś wprost na moje pytanie: dlaczego jestem Żydem? Jak można na podstawie komentarzy określić czyjeś pochodzenie? Którzy Niepoprawni są Żydami? Do dzieła... Jak masz trochę honoru, to odpowiesz wprost!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74805

000000

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74814

Nie lubię co prawda wchodzić między "wódkę i zakąskę". Ale przyznam się, że zaintrygowało mnie "oflagowanie" wypowiedzi @chłopa. Raz, że jak dotąd na niepoprawnych się z tym nie spotkałem. A dwa, że za cholerę nie mogę zrozumieć
celu tego działania. Dlatego jeśli nie sprawi Ci to trudności to zechciej mnie oświecić biednego parweniusza
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74801

Nie ma sprawy:

1. Takie praktyki - "fllaged" - zdarzają się dość rzadko. Ale zdarzają się, więc jeżeli jeszcze się z tym nie spotkałeś, to nie znaczy, że tak nie jest.

2. Pod każdym tekstem użytkownicy mogą zgłościć naruszenie - wystarczy kliknąć i dany tekst zostaje "oflagowany".

3. Oznacza to, że jakiś użytkownik ma zastrzeżenia co do treści lub formy danego tekstu. Powody mogą być różne, to zależy od zgłaszającego naruszenie.

4. Wiadomość zostaje przekazana administracji portalu.

To tyle...

Pozdrawiam

 

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74803

Dziękuję za odpowiedź, ale nie pytałem "co to znaczy oflagować materiał ?"
Moje pytanie brzmiało : czemu to miało służyć ?, co Ci to dało ?, oraz konkretnie jaki punkt regulaminu @chłop w/g Ciebie naruszył. I tylko tyle.
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74822

Zgłoszenie naruszenia nie ma nic wspólnego z łamaniem regulaminu! Tyczy się raczej norm obyczajowych, np. jeżeli czujesz, że nazwanie Ciebie "pejsatym" choć jesteś wysokim blondynem słusznej rasy uraża Twoje dobre samopoczucie!, to możesz kliknąć i opisać co Cię ubodło To oczywiście żart, ale mniej więcej o to chodzi. A dlaczego ja "oflagowałem" tekst Chłopa? Już odpowiadałem na to pytanie. I przyznam się, że zrobilem to, by coś sprawdzić. Już wiem, więc opłacało się!

Pozdrawiam 

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74829

Jak odpowiedzieć by odpowiedzieć i nic nie powiedzieć ^^
n.c szkoda czasu :/
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74840

Jestem szczerze zdziwiony. Rozumiem, że nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś, ale jakby na to nie patrzeć udzieliłem Ci jej! Co jeszcze mam wyjaśnić?

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74844

Zaraz swój ogonek zje i będzie robił za ......ja nie chciałem się do niego zwracać o wycofanie tej następnej glupoty.wie ze mniej ludzi przeczyta i porówna z tymi bzdetami co pisał pod pierwszym tekstem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74804

Jakiej złości, Chłopie drogi! Jestem spokojny jak baranek... A niby dlaczego miałbym się wycofać? Jeszcze nie wiem w jaki sposób zrobiłeś ze mnie Żyda? Jak to się robi przez internet? Wyluzuj i opdowiedz!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74807

Przez głowę by mi nie przeszło żeby tekst o "Pejsatych" oflagować ..Przyznaję że i ja jestem lekko zdziwiony..jaki też motyw legł u podstaw (merytoryczny) tej reakcji Nurni'ego..
...............................

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#74808

bardzo ważna techniczna tylko uwaga:

http://www.ise.uni.opole.pl/ti/word/zasady.pdf

Głównie tyczy się to znaków przestankowych. Weź sobie do serca, bo Twój tekst odstrasza ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#74800

Wybrałeś nie najlepszy moment.A jeśli szczerze to dzięki.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74802

Szkoda czasu na rozmowę z Wami o żydach, bo zawsze się ktoś znajdzie mądrzejszy i rozmowę wyprowadzi w krzaki. 300 postów i niczego nowego się nie dowiedziałem. Godzina czytania o niczym, no może jeden rebus: teli zanie.

Mam nadzieję, że oświecicie mnie dlaczego to temat tabu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74809

http://niepoprawni.pl/blog/1444/pejsaci-przy-okraglym-stole-nr-2-wyjasnienie#comment-84050

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#74811

Raczej nie, co widać na załączonym obrazku.
A propos? Jesteś lotnikiem? Pytam na widok szachownicy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74812

Tak i byłem dziadkiem dla pilotów z 101, wprawdzie nie jestem w służbie, jednak lotnictwo wciąga jak chodzenie po bagnach.

Odniosłem wrażenie że moja rozmowa z chłopem zamieniła się w jakąś bezowocną pyskówkę. Chcę dojść prawdy kto i dlaczego tak nam namieszał w kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74818

... choć ostatnio lądowania im słabo wychodzą :):):) Pardon, nie mogłem się powstrzymać!
Nie uważam, żeby dyskusja z Chłopem zamieniła się w pyskówkę. To raczej uściślanie pojęć. Sam chciałbym wiedzieć jak doszedł do wniosku, że Wilk to "czysty Żyd" (choć ten chyba nic o tym nie wie:):):))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74823

nie będę pisał że ich zestrzelili, albo samolot się rozpadł, bo równie dobrze mogę napisać że mieli kolizję z UFO i dlatego nie wyszło, odpisując poważniej to znowu mamy kilku mistrzów świata w lotnictwie

i niby o niczym, a dowiedziałem się że Wilk to czysty Żyd , w ten sam sposób chciałbym się dowiedzieć kto jeszcze jest czysty Żyd, a przeszczęściem będzie jak się dowiem kto zniszczył ten kraj

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74830

[Edycja] (a, szkoda gadać...)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74833

Polecam ksiązki na ten temat np Pana Henryka Pająka.Jaką chcesz,może konkretną na konkretne pytanie.Proszę bardzo; "Piąty rozbiór Polski 1990- 2000" Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74834

Już kilka dni temu zacząłem szukać tej książki. Sądziłem że tutaj pójdę na skróty i dostanę od Was gotowca, na temat zaangażowania żydokomuny w zniszczeniu Polski. Jednak nic z tego, muszę poświęcić kilka dni i za miast zająć się czymś istotniejszym, będę szukał wiarygodnych źródeł.

zakończmy tą rozmowę, bo jest całkowicie bezowocna, jeden wie ale nie powie, drugi wie ale trzeci nie pozwoli powiedzieć i tak będziemy klikać następny tydzień i dojdziemy do wniosku że teli to czysty Żyd

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74837

Za każdym razem na pokładzie samolotu znajdowała się wierchuszka polskich sił zbrojnych... Jeśli to nawet przypadek, to Boguś Klich powinien być zdymisjonowany. Minister Obrony Narodowej nie może mieć aż takiego pecha, bo następnym razem przez ten pech możemy przegrać wojnę :(:(:(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#74949

I nie tylko Ty ^^ Problem poza tym nie kryje się w "wiedzy". Bo to trzeba by jeszcze tą wiedzę udokumentować. A to już raczej jest nie tylko mało prawdopodobne co wręcz niemożliwe.
Zakładając że autorzy tego "zamieszania" obdarzeni są inteligencją. A co do tego przynajmniej ja nie mam złudzeń.

pozdrawiam

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74825

Jakie to jest proste.Napisał wam W.red.To nie masło że na tacy.To cały zespół zachowań,pewnych ruchów nie stosowanych nigdy przez POLAKA. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74831

Tak myslę,może sobie ksywkę zmienić z chlopa ze wsi na flagget.Ciekawy tylko jestem kogo tak sie boisz że musisz zaznaczyć teksty o żydach tym znakiem .Co za smr... ci nogi wykrzywia,ze głupota bierze przewagę nad inteligencją.Jeśli to jest koszt twojej kromki chleba to rozumie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74839

Pudło! Nie mam pojęcia o czym piszesz!!! Niczego więcej nie "flagowałem, biedny Chłopie...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74843

Tak cie męczy jeden temat,jedno pytanie.Ja już przemyslałem i ci odpowiem.Musisz niestety przeczytac dwie książki [ z góry przepraszam,bo ty jesteś gość oczytany-ale dla przypomnienia,zrozumienia.]Tam znajdziesz odpowiedz. Jest to kawał histori z życia ludzi.Jednak opisany przez dwie osoby. "Malowany ptak" "wybitnego" ludzia Kosińskiego i mniej znaną panią Siedlecką "Czarny ptasior".Przyjemnego czytania

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74849

Taki miedzynarodowiec,światowiec i mylisz flagget z oflagowaniem.Co ty bierzesz.Rzuć to natychmiast.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74850

Ciężko się nie pomylić, gdy się czyta to, co piszesz... Bez urazy, mam nadzieję. W końcu w kółko podnosisz swoje chłopstwo niczym flagget. I tak nieskromnie myślę, że idzie mi całkiem nieźle. Poza tym obaj wiemy, że to tylko gra, no nie?

Co do książek: od Ciebie chcę uzyskać odpowiedź, a nie radę! No więc? Dlaczego sądzisz, że jestem Żydem? I znów: jak to się ocenia? Na podstawie komentarzy? I kiedy wyjawisz nam kto jest Żydem na Niepoprawnych? No nie daj się prosić, zaspokuj moją ciekawość!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74852

Jaśniej nie mam prawa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74853

Nie masz prawa? Nie rozumiem. A może po prostu masz stracha? Przestań filozofować, stosować różne wybiegi i odpowiedz wprost! Bądź odpowiedzialny za swoje słowa!!!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74860

Powiedz mi jakiego ja mam powiedzmy konia.Mój kon tyle wie o pisaniu.Co ty zajmujesz sie meritum tematu.Ani jeden wpis chyba nie dotyczy tematu na moim blogu.Co cie sprowadziło do białej gorączki,może tam jest też odpowiedz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74865

Cóż, chyba jednak strach... Meritum sprawy się zająłem, więc nie łżyj po raz enty. Żadnej białej gorączki nie mam. Gdy ktoś twierdzi, że jestem Żydem, choć w ogóle mnie nie zna i ja wiem, że nie jestem, to chyba mam prawo pytać dlaczego tak sądzi? To co? Odpowiesz? Czy dalej będziesz się wykręcał! No dalej, pokaż chociaż trochę konsekwencji i weź odpowiedzialność za swoje słowa!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Mój twitterek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74867

Co się stało z tekstem, w którym profesor - Żyd pisał o Żydach? Tym pomiędzy "Pejsatymi" 1 i 2. Zniknął z bloga Chłopa ze Wsi, a nawet nie był "oflagowany". A może mi się coś poplątało pod turbanem?
Pozdrawiam sklerotycznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74866

http://niepoprawni.pl/blog/1444/spowiedz-prawego-zyda

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#74869

Dziękuję, teraz rzeczywiście jest na swoim miejscu. Przedtem miałem przez pewien czas jednych "Pejsatych" bezpośrednio nad drugimi. "Magia internetu" ;-/
Pozdrawiam magicznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#74870

Przyjechał do mnie do domu znany polityk,były poseł, bo wie, że dużo siedze w necie i powiedział, ze tworzy partię z nowymi twarzami, bo wszystkie się zgrały i że partia będzie propolska i patriotyczna, bo dość mamy okrągłostołowców i pyta czy wchodzę.
14 godzin go przepytywałam. Mówię mu, że wygląda na żyda, a on że tak, ale jest polskim patriotą. Mówię OK.
Potem mówi, że Zamojski też go popiera, a ja pytam który, okazuje się że zamojski przez jot, nie igrek, więc żyd. Za chwilę pada nazwisko Rozwadowski, też żyd, a potem okazuje się ze posła finansuje Kaczmarek i Krauze, też żydzi.
Dlaczego ja miałam być w tym towarzystwie? Bo mam historyczne polskie nazwisko i jestem artystą, ponadto nie mam przeszłości i jestem wygadana. Mogłabym być świetnym parawanem, na miarę hrabiego Bronka.

I teraz kurde, wszyscy co tu powyżej mieli dylematy, niech wyciągną wnioski.
Myślę, że nikt się nie odwazy powiedzieć już NIC więcej.
Temat uważam za wyczerpany.

aha, zapraszam do Legionu, żydów też, ale na RÓWNYCH prawach z Polakami i na chrześcijańskim paradygmacie Prawdy.
Talmudowi już dziękujemy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#74875

Straszliwie spodobała mi się pointa :
"..zapraszam do Legionu, żydów też, ale na RÓWNYCH prawach z Polakami i na chrześcijańskim paradygmacie Prawdy.
Talmudowi już dziękujemy..." Bo tylko takie moim zdaniem podejście do problemu rokuje jakiekolwiek szanse na sukces.

pozdrawiam

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#74935