TAM NIEL’ZJA!

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

Posłuszeństwo – forma społecznego wpływu, w której osoba podporządkowuje się wyraźnym wskazówkom czy poleceniom od osoby obdarzonej władzą czy autorytetem (za wiki). 

 

Na „taśmach Macierewicza”, będących od przedwczoraj „tematem dnia”, jakiś ruski cieć mówi do Premiera RP, który przybył na miejsce katastrofy rządowego samolotu te słowa… a Szef Państwa Polskiego odwraca się bez słowa: taki posłuszny.

To jest niesłychanie ważne nagranie: pokazuje jak na dłoni, co się działo z nami przez dłuie lata podległości obcym: te sprzedawane za bezcen obcym państwowe fabryki; ten kupiony najdrożej w świecie gaz; ostatnio – te caracale…

Czy tylko jedna opcja polityczna maczała w tym poniżaniu Polski swoje lepkie ręce? Czy wiemy na pewno – która nie? Czy możemy wybić się na niepodległość i czy wszystkim aby na tym zależy?

Bolesne pytania, trudna odpowiedź: z pewnością większości zależy – ale czy ta większość coś może?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Mogłaby się opozycja zdecydować czy Antoni Macierewicz to szpieg ruski czy amerykański, bo nie wiem: czy mu polać wódki, czy raczej burbon?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1523154

Ostatnio np. (skoro juz mowa o Antonim - przecież nie on jeden na świecie) gen. Skrzypczak - a to dzielny żołnierz, własny łeb nadstawiał - poddał w wątpliwość założenia tej nowej Obrony Terytorialnej: że powinna być inaczej sytuowana. Komu tu wierzyć? Jest za mało info, traktuje sie nas podmiotowo tylko przed wyborami! Pozostaje jak zwykle - mniejsze zło.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1523167

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1523169

niepodległość mamy, choć nie taaką dosłownie się kojarzącą. Chodzi o większą suwerenność, interesy kraju, narodu.

Sprzedajnych opcji jest sporo (nie tylko PO), pytanie co się zmienia i czy na lepsze.

Z ciekawostek- to Rosja już dawno nie lubi Kwaśniewskiego a stare kiejkuty też wolały się związać z USA. Opcja niemiecka też runęła, słusznie, wygrała przeciwwaga. Otwierają się nowe szanse, w porównaniu do tego, co było, nie sposób nie być optymistą, choćby umiarkowanym. Rus pada, Niemiec pada, UE upada, mamy sojuszników i dobrze się trzymamy. Nie przegapiliśmy też szansy na przyszłość z Chinami, co jest często pomijane. PiS może robić rzeczy, które zmienią Polskę na lepsze w sposób nieodwracalny, oby nie zabetonowali się w socjalistycznej z ducha wizji gospodarki, potrafią znaleźć kasę więc jeszcze tylko zdecydowany PR i nieco wolnego rynku dla Polaków. Trzeba też z powrotem nauczyć Polaków, że opłaca się zarabiać i płacić podatki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1523199

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"mmy sjsznków dbrz sę trzymmy" jkch? N dstwj lków...

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1523200