Święto Trzech Króli

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Było pod wieloma względami niezwykłe.  Wprawdzie już po raz ósmy ulicami ponad 400 polskich miejscowości przeszły Orszaki Trzech Króli, ale po raz pierwszy fakt ten został tak wyraźnie dostrzezony przez TVP.  W Progranie 1 przeprowadziła ona transmisję na żywo z uroczystości w Warszawie, urozmaiconą krótkimi migawkami z innych miast, np. z Zamościa.

 Po raz pierwszy też w Orszaku szedł...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Rok temu był też podobny wieczór. Opisałam go /TUTAJ/. Wtedy jednak poprzedziło go kolędowanie przed namiotem Solidarnych 2010 z Janem Pospieszalskim w charakterze zapiewajły. Teraz tego nie było, W ogóle mam wrażenie, iż namiot Solidarnych 2010 pomału przechodzi do historii. W 2011 odbyło się przed nim ponad 50 różnych imprez, a w 2012 zaledwie około sześciu.

  Opiszę teraz pokrótce, co...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Akiko
Blog

Święto Trzech Króli to Chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców przybyłych do Betlejem, aby oddać pokłony Jezusowi.

Trzej królowie to mędrcy (nazywani także magami) ze wschodu wspomniani już w Starym Testamencie. Według Ewangeli Świętego Mateusza było to trzech mędrców przybyłych do Jerozolimy w poszukiwaniu króla, o którym powiedziała im przepowiednia.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Dziś Święto. Ale niestety, bezduszny profesor Krasnodębski miesza politykę miłości z błotem. Błoto to są wszystkie partie byłej koalicji a przede wszystkim szczyt tej góry - Kaczyńscy. Choć z tym mieszaniem to trochę na wyrost, bo żeby móc politykę miłości mieszać to trzeba ją jeszcze mieć(sic!) a tu niestety pożoga.
Helena "Pitera" Trojańska szukała haków na służby pisowskie i nie znalazła nic....

0
Brak głosów