Treści z tagiem: rocznica Powstania Warszawskiego

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Józef Wieczorek pisze o tym jak "Fakt" przerobił polskiego antykomunistę, na komunistycznego zbrodniarza [link]. Od długiego czasu stawiam hipotezę o działaniu w złej wierze całej totalitarnej opozycji. A bloger jazgdyni napisał o celu tych złych zamiarów. Działanie w złej wierze oznacza to samo co działanie umyślne, w którym sprawca zamierza osiągnąć jednoznacznie zdefiniowany cel oraz podejmuje z góry zaplanowane działania, aby ten cel osiągnąć. Powiązanie zamiaru, działań prowadzących do zrealizowania tego zamiaru, którego skutki były znane sprawcy i od początku stanowiły cel jego działania, stanowią podstawę do uznania umyślności działań sprawcy.
4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Też mi autorytet. Rozumiem, że Himmler jest wzorcem dla posłanki Nowoczesnej, która nauczyła się na pamięć jego przemówień i dlatego może cytować jego wypowiedzi z 1937 roku o tym, że homoseksualizm jest zgubną zarazą. Takie były poglądy tego niemieckiego zbrodniarza wojennego. Nie rozumiem tylko, dlaczego posłanka Ewa Lieder wykorzystuje poglądy tego zbrodniarza do dyskredytowania współczesnego stanowiska Kościoła Katolickiego w zupełnie innej sprawie - agresywnej propagandy ideologii LGBT, o której wypowiedział się arcybiskup Marek Jędraszewski. Rozumiem, że posłanka Ewa Lieder, wzorując się na nazistowskiej i komunistycznej polityce zwalczania Kościoła Katolickiego, próbuje w ten sposób propagować nienawiść do tradycji i kultury chrześcijańskiej. Niestety jej kurczowe trzymanie się słów Heinricha Himmlera jest w tej konkretnej sytuacji wysoce niestosowne.   Chodzi oczywiście o publiczne głoszenie przez panią Ewę Lieder nazistowskich poglądów Heinricha Himmlera w czasie jej wystąpienia w TVP Info [link] 
4.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
Piszę jaki mam pogląd jako ja. Uważam, że Platforma Obywatelska powinna bardzo ostro oberwać w łeb. Chamstwo Koalicji Obywatelskiej i jej sztabów, polityków już dawno przekroczyło wszelkie bariery. Dlatego powinno być potraktowane tak, jak na to zasługuje.    Powinno zakończyć się ciężkim ciosem w pędzel najbardziej chamskiego posła Brejzy, ich szefa sztabu wyborczego reprezentującego całe agresywne środowisko totalitarnej opozycji. Żadnych ustępstw wobec chamstwa. Nawet w takiej sytuacji w której działanie pana Kuchcińskiego nie była by całkiem jednoznaczna.    A jakiekolwiek ustępstwo poczytywałbym za objaw słabości. Za płaszczenie się przed chamstwem.  Nie można tolerować antypolskiego chamstwa.
4.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:8)
Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat
  Najpierw cytat [link] z wypowiedzi słynnej polskiej polityczki:
"J. Scheuring-Wielgus @JoankaSW W 1994 wielu katolickich księży przyłożyło rękę do ludobójstwa w Rwandzie. W 2019 katolicki biskup w Polsce mówi językiem nazistów. Mówi o ludziach zaraza. W Rwandzie na początku też padały słowa, a potem w 100 dni zamordowano 1mln ludzi. Zabijał sąsiad sąsiada. @EpiskopatNews"
Mój komentarz: Jestem przekonany, że Pani Joanka SW doskonale zdaje sobie sprawę z niebywałej SKALI POTWARZY, do której się dopuściła oraz jak ponure i nieprawdziwe jest pomówienie Kościoła Katolickiego o odpowiedzialność za przyczynienie się do ludobójstwa ludności plemienia Tutsi dokonanego przez morderców z plemienia Hutu w Rwandzie. Opowiadanie o języku nazistów, to słowa, które mogą być tylko wyrachowaną zniewagą. Wykazanie działania w złej wierze jest wręcz banalnym zadaniem.
4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  W przeddzień 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 31.07.2015, w Domu Dziennikarza na Foksal w Warszawie miała miejsce dyskusja panelowa "Gazeta Wyborcza" a Powstanie Warszawskie".  Portal Blogpress.pl tak ją zapowiadał:

  "Zapraszamy na spotkanie poświęcone roli "Gazety Wyborczej" w kształtowaniu narracji...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Historia

Jutro kolejna rocznica godziny „W” i jak zwykle będą tacy, którzy będą uważali, że Powstanie Warszawskie było niepotrzebne i tacy, którzy będą czcić w bohaterów tamtych dni i ich wielki patriotyczny zryw. Warto jednak zauważyć, że w całej okupowanej Europie nie działało takie, jak w Polsce Państwo Podziemne ze wszystkimi najważniejszymi jego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

Nie zamierzam bronić działalności agenta Zdzisławskiego.

Nie zamierzam bronić wielu niefortunnych działań i wypowiedzi generała Ścibor-Rylskiego, które miały miejsce począwszy od lat `80 ub. wieku.

Natomiast chciałbym prosić wszystkich jego nieprzejednanych krytyków, aby zechcieli zapoznać się chociażby z biogramem Emilii Malessy...

0
Brak głosów