Treści z tagiem: rewolucja kulturalna

Obrazek użytkownika miarka
Świat

Ideologia panslawizmu autorstwa Danilewskiego od dawna jest skompromitowana. Zwalczał ją sam profesor Koneczny. Jest jednak w niej i pierwiastek ogólny, pierwiastek którym wciąż można zwodzić wielu, pierwiastek wciąż mogący siać ferment i żądze.

Panslawizm to ideologia głosząca przede wszystkim, że można połączyć cywilizacje -...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:6)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Od lat 60-tych XX wieku mamy do czynienia - szczególnie w Europie Zachodniej - z rewolucją kulturalną tzw. Nowej Lewicy, którą można też nazwać "komunizmem kulturowym".

 

Ideową podstawę tej rewolucji tworzą myśli i poglądy takich filozofów jak K. Marks, F. Nietzsche, Voltaire czy już bardziej współcześnie J.P. Sartre i A. Gramsci...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Przywódcy rewolucji kulturalnej* w Europie tworzą nowy resort: poprawności płciowej. Wyposażony w feudalne przywileje urząd GREVIO nieść będzie sztandar rewolucji „feministycznej”.

Równouprawnienie płci to było wczoraj. Dzisiaj jest supremacja. Oczywiście płci żeńskiej. A raczej tego, co się za nią uważa. Poseł Grodzka (dawniej Krzysztof...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Platforma, współczesna Targowica, pozostaje przy władzy dzięki lobbystom z Berlina i Moskwy. Polska straciła znaczenie, zagraża nam kryzys gospodarczy, wzrost bezrobocia, ale rycerze Tuska w wojnie z Polską są wszechobecni.

 

Szczególnie aktywna jaczejka tuskistów operuje na onecie, występując w roli tzw. komentatorów. Część z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Oniemiałem. Zatkało mnie. Nie byłem w stanie wykrztusić z siebie słowa. „Nie jestem geniuszem, zdaję sobie z tego sprawę”, powiedział Tomaszowi Lisowi prosto w twarz Donald Tusk. I muszę przyznać mu rację. Dlaczego?

Pan premier dowiódł w TVP2, dlaczego geniuszem nie jest. Po pierwsze oznajmił, że „gwarantuje bezpieczeństwo w trudnym...

0
Brak głosów