Treści z tagiem: poznanie

Obrazek użytkownika gps65
Idee

Otóż mamy jakąś rzeczywistość. Ona jest. To jest zbiór bytów. Na razie jeszcze nic o niej nie wiemy - w ogóle nas nie ma - czyli tych, co by mogli poznać świat. Te byty to są póki co tylko przedmioty poznania. Niektóre z tych bytów w skomplikowany sposób się ruszają, odżywiają, przepoczwarzają i powoli ewoluują, uzyskując zdolność poznania, stają się nie tylko przedmiotami, ale i podmiotami poznania, czyli tymi, które chcą poznać. Chcą poznać wszystko, w tym samych siebie.

2.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:9)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Ostatni ciąg wydarzeń z udziałem islamistów wskazuje, że Europa nie poradzi sobie z problemem bez porzucenia paru ideologicznych mitów i bez głębszej refleksji religijnej. W związku z tym zamierzam kwestii religii poświęcić parę kolejnych notek.

Ludzie żyją w dwóch typach środowisk jednocześnie – w środowisku społecznym i środowisku...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika fotoamator
Idee

Tekst ten dedykuję wszystkim tym, którzy chcą zrozumieć...

Nie dane mi było po ukończeniu szkoły zbyt długo cieszyć się z pierwszej, stałej pracy w moim życiu. Miałem jeszcze jakąś nadzieję, gdy mijał październik, lecz złudzenie to prysło z początkiem listopada, gdy listonosz przyniósł mi pisemko, które musiałem obowiązkowo podpisać....

0
Brak głosów