Mussolini

Obrazek użytkownika Zdzich
Idee

Od czasu Rewolucji Bolszewickiej, ustrój socjalistyczny polega na DYKTATURZE wiecznie rosnącego rządu, który żyje za pieniądze podatników. Obiecany "socjal" jest realizowany poprzez mnożące się urzędy biurokratów, którzy również żyją za pieniądze podatników. Obecnie Sektor Państwowy (żyjący za pieniądze podatników) sięgnął 70% społeczeństwa, w którym zarabiający własne pieniądze Sektor Prywatny...

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Godziemba
Historia

Jednym z zagadnień poruszanych na łamach prasy polskiej w końcu 1922 roku było porównywanie sytuacji politycznej w powojennych Włoszech do warunków politycznych młodego państwa polskiego, w którym trwała burzliwa kampania przed wyborami do parlamentu. 

W prasie związanej z obozem narodowym wskazywano na dokonującą się zmianę sił politycznych w Europie, czego widomym przykładem miała być właśnie „...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Godziemba
Historia

W końcu października 1922 roku w wyniku osławionego „marszu na Rzym” władzę we Włoszech przejął b. długoletni członek partii socjalistycznej, przywódca faszystów Benito Mussolini. Wydarzenia te odbiły się niezwykłym echem w ówczesnej polskiej prasie wszelkich orientacji politycznych.

Istota faszyzmu najwięcej miejsca zajmowała w polskiej prasie obozu narodowego. Już w połowie września 1922 roku w...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Kultura

Co za dzień mnie dzisiaj napadł!
Od rana już było źle.
Paląc w piecu, a każdy przytomny to chyba wie, że najpierw gazetą rozpala się ogień – tak robiłem, i przeglądając sobotnią „Rzepę” przeczytałem, że w styczniu zmarł Witek Różański – poeta.
Czyli ten cały Stachura, wreszcie się doczekał, by razem z Potęgową i Witkiem mógł zrobić „szał” w tej ich niebiańskiej tancbudzie.

I to mnie zabolało. Nie...

0
Brak głosów