Treści z tagiem: koszty pracy

Obrazek użytkownika Obserwator
Kraj

Na konferencji programowej PiS w Katowicach w trakcie panelu poświęconego małym i średnim przedsiębiorcom, mówiono o rozmaitych propozycjach dotyczących ulżenia przedsiębiorcom. Był kilkukrotnie poruszany temat składek na ZUS, konieczności zmiany logiki ich naliczania etc.

Właśnie czytam uzasadnienie projektu Prezydenta o obniżeniu wieku emerytalnego i zawarta w nim logika jest porażająca.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W trakcie lektury prasy natknąłem się na informacje, że stawka godzinowa w Polsce waha się między 7 a 8 zł za godz. O ile sobie przypominam to takie stawki były już dobre parę lat temu, mamy więc do czynienia z cofaniem się. W latach 90-ych na takie stawki ludzie kręcili nosem. Do tego dochodzi ogromna rozpiętość płac, jedna z najwyższych w...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika kryska
Gospodarka

kapitalista «w systemie kapitalistycznym: właściciel znacznego kapitału w postaci przedsiębiorstwa, z którego czerpie zyski.

Kapitalizm – system ekonomiczny oparty na prywatnej własności, wolnym obrocie towarami i usługami oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami.

Nigdzie na świecie nie ma systemu w pełni kapitalistycznego....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Z przykrością muszę przyznać, że przez chwilę naiwnie uwierzyłem, że rozsądek może zatryumfować w polskim sądzie i być podstawą do wydania sprawiedliwego wyroku. Swoje naiwne przemyślenia oparłem na wyroku jaki kilka tygodni temu wydał WSA w Poznaniu odnośnie opodatkowywania imprez firmowych. Przypomnę tylko, że fiskus stał na stanowisku, że...

0
Brak głosów