autostrada

Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Kraj

 

 

 

ZAGADKA

 

W związku ze świeżym tematem koncesji na autostradę A-2, zagadka dla pamiętających atmosferę prywatyzacji końca lat 1990-tych.

 Zagadka polega na tym, który to prezes zarządu jednej z największych wówczas spółek giełdowych w Polsce powiedział w 1998 roku te słowa, do zgromadzonych na zebraniu noworocznym pracowników. Wypowiedział je ku zdumieniu 600 słuchaczy, nie owijając w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Ostatnio miałem nieprzyjemność skorzystać z polskiej drogi zwanej szumnie autostradą. Konkretnie była to A4. Miał to być odcinek od przecięcia się z dk nr 5 do węzła Prądy(zjazd na Opole, Nysę). Odcinek był niestety krótszy z przyczyn niezawinionych przeze mnie. Otóż gdy zbliżałem się do Wrocławia słyszałem w CB o dwóch 4-5 kilometrowych korkach zaczynających się od zjazdu na Wrocław – Wschód.

...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (8 głosów)
Obrazek użytkownika bez kropki
Gospodarka

W grudniowym numerze „Przeglądu Komunalnego”, w artykule prof. Krzysztofa Kasprzaka i prof. Beaty Raszki pt. „Problemy ochrony przeciwpowodziowej”, oprócz podstawowych prawd co to tego, jak zmniejszać rozmiary powodzi poprzez np. ograniczanie spływu powierzchniowego (nie betonować jak idioci, wszystkiego dookoła), czytamy m.in. o inwestycjach drogowych we Wrocławiu.
„Poważne trudności w ochronie...

0
Brak głosów