Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

Urocze - jak tu nie kochać papieża:

"Do niecodziennej sytuacji doszło dziś rano w Kurii Generalnej jezuitów w Rzymie. Młody portier odebrał telefon od ...papieża Franciszka, czemu początkowo nie dawał wiary.

Publikujemy zapis tego dialogu, jaki na Facebooku publikują sami jezuici.

Dziś rano o godzinie 10:15 w naszym domu generalnym w Rzymie dzwoni telefon... Portier odbiera i słyszy, że ma połączenie z Domu Santa Marta:

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

http://wpolityce.pl/artykuly/63471-pacewicz-znow-blysnal-zezwolenie-na-malzenstwa-homoseksualne-moze-byc-dodatkowym-zrodlem-przyrostu-naturalnego-wszedl-do-historii

Program Pierwszy Polskiego Radia zorganizował debatę (czwartek, 25 września, godz. 18) ws. opery o Annie Grodzkiej, którą ma wystawić Warszawska Opera Kameralna. Libretto ma napisać dziennikarz "Gazety Wyborczej" Piotr Pacewicz.
Relacja z owej "debaty" (na jej ułomność zwracał uwagę Kłopotowski) wkrótce na naszych łamach, ale treaz smakowity kąsek, czyli zdanie, które przejdzie do historii.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

Próbowano poddać go, jak wszystkich pasażerów, standardowej kontroli

Były prezydent oburzony na obsługę londyńskiego lotniska napisał na swoim blogu, że nigdy więcej do angielskiej stolicy się nie wybiera.

Zostałem kłamliwie i prowokacyjnie wystawiony przez Ambasadę Polską w Londynie i sponiewierany przez odprawę na lotnisku.

Jak się okazuje, „sponiewieranie” było niczym nadzwyczajnym.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55995-zeby-polska-byla-polska-na-festiwalu-w-opolu-jan-pietrzak-porwal-publicznosc-ktora-na-stojaco-odspiewala-utwor-tysiace-dloni-ulozonych-w-v

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

Ambasador Szwecji @StaffHerrst wsparł Idee , wpinając Kwiaty w Tęczę Przy Pl. Zbawiciela

- napisano na oficjalnym profilu ambasady na Twitterze, dodając przy tym zdjęcie z tego niezwykłego wydarzenia.

Co dalej? Szkolne wycieczki z całej Polski, które przy obowiązkowego filmu o Wałęsie, pobiorą naukę tolerancji przy tęczy? Zmiana trasu prezydenckiego marszu, tak, by zahaczał o Plac Zbawiciela? Konferencja prasowa Rady Ministrów przy spalonej instalacji?

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

http://wpolityce.pl/wydarzenia/63692-wladimir-putin-otrzyma-pokojowego-nobla-rosyjski-prezydent-zostal-zgloszony-do-nagrody-za-wprowadzenie-pokoju-w-syrii-i-bieslanie

o Baracku Obamie kolejny światowy przywódca ma szansę otrzymać pokojową Nagrodę Nobla. Międzynarodowa Akademia Jedności Duchowej i Współpracy Narodów Świata zgłosiła kandydaturę rosyjskiego prezydenta.

List do Komitetu Noblowskiego został wysłany 16 września, a odebrany 20 września

– poinformował dziennikarzy prezydent akademii Georgij Trapieznikow.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/444497,natalia-siwiec-poprowadzila-wyklad-na-uniwersytecie-wroclawskim.html

Natalia Siwiec to celebrytka wszechstronna. Od dawna zapowiadała, że będzie śpiewać, występować w serialach i prowadzić własny program w telewizji. Kiedy już spróbowała każdej z tych rzeczy, postanowiła zostać ... wykładowcą uniwersyteckim.
I ku ogromnemu zdziwieniu wielu jej przeciwników, poniekąd spełniła swój zamiar. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mogli nie tylko podziwiać urodę, ale też posłuchać tego, co Natalia Siwiec ma do powiedzenia.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

http://forsal.pl/artykuly/707023,zamowienia_publiczne_cwierc_miliarda_zlotych_bez_przetargu.html#

Chociaż w Sejmie jest już pięć projektów zmian do ustawy – Prawo zamówień publicznych, przewodniczący podkomisji powołanej do ich rozpatrzenia sam zgłosił kolejny pomysł. Rewolucyjny. Poseł Adam Szejnfeld (PO) proponuje podniesienie aż do 50 tys. euro progu, do którego nie trzeba stosować przepisów o przetargach. Dzisiaj próg ten wynosi 14 tys. euro.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

http://wpolityce.pl/artykuly/58640-jestesmy-naprawde-bardzo-blisko-realnego-bankructwa-a-problem-z-tegorocznym-deficytem-to-dopiero-cisza-przed-burza-szewczak-o-katastrofie-finansow-publicznych

Po ostatnich informacjach i wydarzeniach związanych z nowelizacją budżetu państwa idea powołania komisji śledczej, która miała by zbadać stan finansów publicznych, jest jak najbardziej uzasadniona. PiS zgłosił pomysł skontrolowania kreatywnej księgowości naszego "sztukmistrza z Londynu", czyli ministra finansów, i jest to pomysł trafny.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Szary kot
Artykuł

http://www.rp.pl/artykul/10,1068393-Prof--Sroda-prosi-papieza-o-interwencje.html

– Kościół katolicki w Polsce w nieuczciwy sposób wykorzystuje ideologię gender – napisała w liście do papieża Franciszka profesor Magdalena Środa w imieniu Kongresu Kobiet. Środa prosi także papieża o spotkanie.

Według Magdaleny Środy obecnie w Polsce mamy do czynienia z bezprecedensową akcją nienawiści, która jest całkowicie niezgodna z tym, co głosi papież i chrześcijaństwo. Akcję tę, jej zdaniem, rozpętali biskupi.

0
Brak głosów

Strony