Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu >Nie kpij – próbowałeś tylko >Nie kpij – próbowałeś tylko odwracać kota ogonem. Pobożne życzenia. Fakt pozostał faktem. >Ręce opadają na twoją (satanistyczną, trollowską, prowokatorską, „psychiczną”???) logikę. >A kto nam każe pociągać do odpowiedzialności społeczność żydowską? I za co? Przecież to społeczność dobrych ludzi. Ręce opadają na Twój brak logiki. Jak dowodzi historia jest to głównie społeczność bardzo złych ludzi. Nie bez powodu byli gnębieni przez Rzymian, Egipcjan, Niemców itp. Przecież tamci to dobrzy ludzie. >Pierwsza zasada prawa to chronić dobrych ludzi. Żydów trzeba chronić, bo to dobrzy ludzie – oczywiście prawdziwych żydów. Skoro tak to pójdźmy dalej: Rosjan, Niemców, komunistów, nazistów należy chronić, bo to dobrzy ludzie - oczywiście prawdziwi Rosjanie, Niemcy, komuniści i naziści. >Mocną z tobą nie tak. Ofiara jest szczęśliwa??? Ofiara chce karać żydostwo jako takie, a nie swoich krzywdzicieli??? Ofiara jest szczęśliwa, gdy winowajca ponosi karę. Głównym krzywdzicielem w tym wypadku była społeczność żydowska. Analogicznie: dlaczego po wojnie nałożono kary na "dobrą" społeczność niemiecką? Aj, logika kuleje. Logika Kalego. >??? A jest inne? Naturalnie: można komuś powiedzieć "bądź człowiekiem". Nie znaczy to, że człowiekiem nie jest, ale chodzi o to, żeby zmienił swoje zachowanie. Twoja kulawa logika sugeruje jednak, że żyd w danej chwili przestaje być żydem, człowiek człowiekiem itd. >Ciekawe gdzie? Skłonność do grzechu w postaci skutków grzechu pierworodnego tak, skłonność, a więc stan, nad którym jest w stanie zapanować. Nie ma mowy o grzechu jako stanie w którym stale przebywa człowiek, stanie dla niego naturalnym. Przecież to bzdura, co napisałeś. Próbuj dalej. Wskaż mi człowieka, który jest bez grzechu? Czyżbyś przeczył nauczaniu Jezusa? >Manipulujesz, bo pominąłeś podkreślenie, że chodzi o ducha ludzkiego. A jako taki jest duchem dobrym (diabeł nie ma w nim nic swego) Udowodniłem, że duch ludzki jest obarczony winami i potrzebuje odkupienia. Poza tym jedynie Bóg Jest dobry. Chyba, że humanistycznymi bredniami chcesz podważyć Biblię? >Znowu na bakier z logiką. „Jeżeli ludzki duch byłby bez winy”, to skąd by się miały brać te „winy, grzechy [co by miały później umrzeć] wraz z ciałem” ??? Tak samo ciało by grzeszyło??? Widzę, że masz problem z zadaniem pytania. Domyślam się, że nie rozumiesz iż człowiek ma zarówno ciało jak i duszę? >Nie mógłbym tak napisać, bo to by była półprawda. To oczywiste, że nie mógłbyś tak napisać, bo wtedy Twoje błędne wywody poszłyby z dymem. Widzę, że niepotrzebnie usprawiedliwiałem Twój tekst. Udowodniłeś właśnie, że oparłeś się na totalnie błędnym założeniu. >Ale już dosyć tych trollowskich dygresji – w temacie wątek wyczerpaliśmy. Nie tak prędko. Kolejny raz, gdy brak argumentów sięgasz po dziecinne zagrywki. Ze mną to nie przejdzie.
0
TO DOBRY CZŁOWIEK 2
Obrazek użytkownika miarka
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu @miarka Nie pochlebiaj sobie, bo wtedy udowodniłem kto trollował. >"Nie rozumiem skąd Ci się bierze przekonanie, że wiesz o co mi chodzi, skoro moją logikę uznajesz za >błędną. Przecież dopiero podążanie drogą czyjegoś myślenia otwiera na jego cel." W skrócie chodzi o to, że powinniśmy przede wszystkim patrzeć na to kto jakim jest człowiekiem, prawda? Nie neguję wszystkiego co napisałeś, ale tylko jeden błędny wniosek (nawet jeżeli ten wniosek trochę rujnuje "budowlę" to przymykam oko), czyli "żyd = dobry człowiek" i analogicznie: >"człowiek, który staje się złym człowiekiem przestaje być człowiekiem” Chodzi o to, że pociąga to za sobą poważne konsekwencje. Jeżeli pozwolimy żydom negować ich żydowskość, gdy ci popełniają przestępstwa to nie pociągniemy ich do odpowiedzialności. Powiedzą, że w danej chwili nie byli żydami i że ich grzechy nie rzutują na państwo, czy społeczność żydowską. Analogicznie druga część: jeżeli uznamy, że zły człowiek nie jest człowiekiem to kim/czym jest? Mamy sądzić/traktować go jako "nieczłowieka"? >"„Podążając tokiem myślenia autora wychodzi na to, że żydostwo jest bez skazy. Tak na szczęście nie >jest”. >To “na szczęście” to dla kogo? – Któż to jest szczęśliwy z tego powodu, że żydzi nie są “bez skazy”? >Di...ł, czy sza...n?" Ofiary żydostwa. Diabeł/szatan/żydzi byliby szczęśliwi, gdyby ich zbrodnie nie trafiały na ich konto, ale do eteru. >"Piszę: „człowiek, który staje się złym człowiekiem przestaje być człowiekiem”. I wcale tu nie można >wnioskować, że jego ciało znika. Natomiast znika jego “duch ludzki”. >Taki człowiek zatraca swoje człowieczeństwo, swoją tożsamość, swoje sumienie, swoją ludzką wrażliwość na >innych, swoją zdolność do bezineresownych uczynków na rzecz osób w potrzebie oraz dla trwania ludzkiej >społeczności w ogóle, do bycia człowiekiem pokoju. W szczególności zatraca swoją ludzką godność osobistą, >czyli decyzję by postępować moralnie." Uważam, że nawet w tym wypadku pozostaje człowiekiem, tyle że nie w potocznym tego słowa znaczeniu. Grzech jest wpisany w ludzką naturę więc myślę, że wcale nie znika jego duch. Jeżeli ludzki duch byłby bez winy to nie potrzebowalibyśmy odkupienia, bo winy, grzechy umarłyby wraz z ciałem. Jeżeli napisałbyś np. taki człowiek odarty jest z człowieczeństwa to brzmiałoby to zupełnie inaczej i nie wprowadzałoby wspomnianych wcześniej skutków ubocznych. W sumie wygląda na to, że mój główny zarzut dotyczy doboru sformułowań. Ja również pozdrawiam PS. Wybacz format i poprzestawiane znaki ">".
0
TO DOBRY CZŁOWIEK 2
Obrazek użytkownika miarka
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu brednie "Nie ma złych żydów – tego się trzymajmy. Oczywiście prawdziwych żydów – bo jak żyd przestaje być dobrym człowiekiem, przestaje być żydem. Takich więc jak Braun nam żydów trzeba – prawdziwych żydów – bo żyd to dobry człowiek." Czy to nie tymi bredniami pewna żydówa tłumaczyła zbrodnie żydostwa na Polakach? W Biblii jest jasno i wyraźnie napisane, że żydzi zabili Jezusa i prześladowali chrześcijan. Skoro według Biblii żyd, który jest złym człowiekiem nie przestaje być żydem to tego się trzymajmy. Podążając tokiem myślenia autora wychodzi na to, że żydostwo jest bez skazy. Tak na szczęście nie jest. Generalnie, żyd = zły, podły i nikczemny człowiek. Wystarczy prześledzić historię, żeby stwierdzić tak oczywisty fakt. Tego samego nie można powiedzieć o Polakach, którzy generalnie są uczciwi, waleczni, skłonni do poświęceń i honorowi. Idąc tokiem myślenia autora: nie ma złych Niemców, Rosjan, Palestyńczyków, Chińczyków i w ogóle nie ma złych ludzi, bo człowiek, który staje się złym człowiekiem przestaje być człowiekiem. Tak, jasne.. Żeby było jasne rozumiem o co autorowi chodziło, ale argumentacja i "logika", którymi się posłużył są nie do zaakceptowania. Są po prostu nie do obronienia.
0
TO DOBRY CZŁOWIEK 2
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu @J23 Ja kiedyś również głosowałem na PiS więc nie widzę sprzeczności. ;) Moje poglądy na szczęście ewoluowały i w ostatnich wyborach nie popełniłem tego błędu. Zagłosowałem na Pana Brauna.
-1
"Bibrus" głosuje na Dudę. Dlaczego?
Obrazek użytkownika J23
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu żydostwo Nie ma jak żydowski patryjota mówi Polakom o patriotyzmie. Duda załatwi paszporty Twoim ziomkom? Tak w ogóle kto normalny uwierzy, że podane wyniki wyborów były prawdziwe? Komorowski i Duda łeb w łeb? Niedoczekanie. Komorowski na KAŻDYM spotkaniu jest wyszydzany i wygwizdywany. Ten ułomny człowiek nie ma w ogóle poparcia. Duda i PiS na pewno o tym wiedzą, ale wszystko wskazuje na to, że są koncesjonowaną opozycją, która ma na celu uwiarygodnić wyniki bula.
-4
"Bibrus" głosuje na Dudę. Dlaczego?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu okrągły stół bis Sympatycy PiS, wyjaśnijcie proszę dlaczego: "opozycja" nie wykorzystuje wiedzy Pana Wojciecha Sumlińskiego? Co lepsze, dzięki jego staraniom wiedza ta jest udokumentowana i powszechnie dostępna. Dlaczego "opozycja" nie krzyczy, że Komorowski spotykał się z kimś o kim słyszał, że może być rosyjskim szpiegiem i z którym planował zdobyć tajny aneks do raportu WSI? Dlaczego "opozycja" nie podnosi larum, że Komorowski jako marszałek sejmu wpuścił obcą i antypolską agenturę do Wojskowej Akademii Technicznej, w wyniku czego obca agentura miała wgląd w tajne projekty oraz zostało skradzionych setki milionów złotych? Dlaczego nie spytają o jego kuratelę nad przestępczą organizacją Pro Civili założoną przez byłych członków WSI? Organizacja ta najprawdopodobniej odpowiada za kradzież miliardów złotych! Dlaczego "opozycja" nic z tym nie robi?! Czyżby "opozycji" po raz kolejny nie zależało na wygraniu wyborów? Dziwna sprawa z tym tajnym aneksem. Lech Kaczyński wydawał się być w miarę inteligentny, ale wygląda na to, że w żaden sposób nie zabezpieczył najbardziej pożądanego dokumentu w Polsce! Dziś tajny aneks jest w posiadaniu Komorowskiego. To tak jakby oddać bandycie dowody zbrodni. Kogo chcecie przekonać do tak nierozgarniętej, albo umoczonej "opozycji"?
-3
"Bibrus" głosuje na Dudę. Dlaczego?
Obrazek użytkownika Satyr
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu dziwna opozycja Dziwi mnie dlaczego "opozycja" nie wykorzystuje wiedzy Pana Wojciecha Sumlińskiego? Co lepsze, dzięki jego staraniom wiedza ta jest udokumentowana i powszechnie dostępna. Dlaczego "opozycja" nie krzyczy, że Komorowski spotykał się z kimś o kim słyszał, że może być rosyjskim szpiegiem i z którym planował zdobyć tajny aneks do raportu WSI? Dlaczego "opozycja" nie podnosi larum, że Komorowski jako marszałek sejmu wpuścił obcą i antypolską agenturę do Wojskowej Akademii Technicznej, w wyniku czego obca agentura miała wgląd w tajne projekty oraz zostało skradzionych setki milionów złotych? Dlaczego nie spytają o jego kuratelę nad przestępczą organizacją Pro Civili założoną przez byłych członków WSI? Organizacja ta najprawdopodobniej odpowiada za kradzież miliardów złotych! Dlaczego "opozycja" nic z tym nie robi?!
0
Pobieżna analiza haków na Komorowskiego w materiałach WikiLeaks
Obrazek użytkownika Yagon 12
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu błąd Wdarł się istotny błąd: "Państwo Islamskie zostało pokonane i w krajach arabskich trwa względny spokój." Nie państwo islamskie, a izrael.
-2
Moja przepowiednia dla Polski na najbliższy czas.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu @Jan Patmo PiS to jest pseudo-opozycja, która ma za zadanie niszczyć prawdziwą opozycję i nie dać jej szansy wygrać.
-1
O Muzeum Historii Żydów Polskich - w Klubie Ronina
Obrazek użytkownika jan patmo
Obrazek użytkownika Pawel.pc44
4 lata temu Widzę, że pamięć zawodzi. Z Widzę, że pamięć zawodzi. Z Twojej inicjatywy przeszliśmy na ty więc o "panu" zapomnij. Nie ma to jak kolejny raz strzelić sobie w stopę. Jozio z izraela Cię nie razi? Dobrze wiedzieć! Ponadto dowiodłeś również to, o czym wcześniej napisałem: rola "psa tropiącego".
-1
O Muzeum Historii Żydów Polskich - w Klubie Ronina
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony