Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Krzywousty
1 dzień temu Merytoryczna krytyka własnej partii jest niezbędnym warunkiem Merytoryczna krytyka własnej partii jest niezbędnym warunkiem utrzymania kursu i władzy.Szkoda że tak rzadko jest to czynione. Osoby krytykujące poddawane są ostracyzmowi i pomówieniom. 
9
Pycha kroczy przed upadkiem - przestroga!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Krzywousty
2 dni temu Pan Roper wyraźnie puszcza Pan Roper wyraźnie puszcza oczko do Muska, Bezosa, Gatesa by zainwestowali miliardy w nową firmę budującą dla wojska ten przełomowy samolot. Czy Musk skusił by się na tworzenie kolejnej firmy produkującej jeszcze jeden samolot załogowy? Osobiscie nie widzę szansy. Było by to samobójstwo - bankructwo odłożona w czasie. Ale bezzałogowy pełnowymiarowy myśliwiec, "inteligentny", latający sam... na dodatekj pierwszy na świecie... to może skusić.Ten apel do "prywaciaży" również mi mówi że coś w tym samolocie szwankuje. Coś co ci prywaciaże mogą wnieść we wianie. Co to moze być... hm... Aaaa! Sztuczna inteligencja! Tę Musk i kulku innych ma już na poziomie jakiego nie ma wojsko. Samochody które same jeżdżą, same podejmują decyzje o życiu i śmierci pasażerów, nie mówiąc o czytaniu znaków i odróżnianiu nie tylko psa od człowieka ale młodego od starego... Cały świat w tej chwili spekuluje i zakłada apriori że to będzie załogowy, a mi wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że to będzie bezzałogowy myśliwiec. Ewentualnie załogowy ale mogący również latać bez pilota, co jednak uczyniło by go niezmiernie drogim, więc... raczej nie. Zobaczymy.A tutaj ten cytat:“I have to imagine there will be a lot of engineers — maybe famous ones with well-known household names with billions of dollars to invest — that will decide starting the world’s greatest aircraft company to build the world’s greatest aircraft with the Air Force is exactly the kind of inspiring thing they want to do as a hobby or even a main gig,” Roper said.PS. Proszę zauważyć - kolejny przełomowy produkt który miałby być produkowany przez prywatną firmę. Jakie to przeciwieństwo Polski. 
0
USA zbudowały tajemniczy pełnowymiarowy prototyp swojego przyszłego myśliwca
Obrazek użytkownika Krzywousty
Obrazek użytkownika Krzywousty
2 dni temu Nie rozumiesz co mówię czy Nie rozumiesz co mówię czy tylko... nie próbujesz zrozumieć?Czy kiedykolwiek krytykowałem konieczność ROZMAWIANIA o tym problemie? Rozmawiania i ROZWIĄZAZNIA go?  Krytykowane są nocne wrzutki z natychmiastowym terminem wykonalności, co staje się standartem. Z moich innych wpisów możesz zobaczyć że jestem całym sercem za wprowadzeniem w życie ustawy futerkowej, a nawet więcej. Krytykuję jedynie sposób w jakim to się dokonuje, zwłaszcza że akurat tutaj jest czas by zrobic to porządnie.Ale chwilę! Właśnie po raz pierwszy słyszę w radiu że mają być rekompensaty. To wszystko zmienia! Pytanie, czy jest to wrzutka z ostatniej chwili by ratować twarz, czy fatalny wprost sposób komunikowania się nie tylko ze społeczeństwem ale również z pozostałymi posłami, którzy twierdzą że przed głosowaniem nie widzieli żadnego planu adekwatnej rekompensaty.Myślę że dla mojego zdrowia psychicznego muszę odłożyć polską politykę. A więc over and out!
2
Pieniądze przeciw zwierzętom
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Obrazek użytkownika Krzywousty
2 dni temu Niszczenie państwa Przyznasz jednak Hympty że to co zrobiono jest jaskrawym przykładem niszczenia państwa i podważaniem gospodarczych zasad jego funkcjonowania.Co gorsze, być może pozbawiono się możliwości przeprowadzenia niezbędnych reform które miały zadecydować o przyszłości kraju a obietnica ich przeprowadzenia dała PiSowi bardzo dużo głosów, w tym mój. Są nimi: repolonizacja mediów i reforma sądownictwa. Sprawa mająca tak znikomy wpływ na funkcjonowanie państwa, jak ustawa futerkowa, powinna była być należycie i spokojnie opracowywana. Całkowity consesnus wśród koalicjantów powininen był być wypracowany wcześniej. Nade wszystko jej wprowadzenie w życie, tak jak innych zmian dotykających przedsiebiorców, powinno było być rozłożone na wiele lat z uwzględnieniem odszkodowań. Jeśli względy moralne miały wziąć górę i wynikała stąd koniecznoś natychmiastowego wprowadzenia ustawy, to w państwie prawa firmy których ta ustawa dotykała powinne były otrzymać adekwatne odszkodowania. Czy powyższe jest absolutnie oczywiste wyłącznie dla mnie?
2
Pieniądze przeciw zwierzętom
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Krzywousty
3 dni temu Chcę tylko jedno do Chcę tylko jedno do powyższego dodać. Otóż jeśli nie traktują statku jako potencjalnego pożywienia, co jest prawie pewne bo nie odżywiaja sie statkami na codzień, to przed tymi atakami dawały wystarczająco dużo ostrzeżeń które były ignorowane.To my, ludzie którzy myslą o sobie że sa tak inteligentni, nie potrafimy tych sygnałów poprawnie odczytać. Cały świat zwierząt potrafi, a yntelygenty nie! Co za ironia.Ja bym sie nawet nie zdziwił jakby wysyłały statkom wiadomość:- te, ty z tym patykiem i szmatką na górze, zmień częstotliwość sonaru bo jesteś na mojej.- no mówię ci przecież żebyś zszedł z mojej częstotliwości bo ryb "nie słyszę"- OK frajer. Czwarty raz prosił nie będę tylko dam ci z dzioba tak że fikniesz do góry stępką.
0
Zwierzęta hodowane przez człowieka kończą w rzeźni
Obrazek użytkownika Krzywousty
Obrazek użytkownika Krzywousty
3 dni temu Tak, nie pomyślałem. Dla Tak, nie pomyślałem. Dla laika rzeczywiście same niewiadome. Profesjonalista wyczyta z tego sporo, zwłaszcza z tego czego tam nie można było napisać.Ja próbowałem wyczytać z tekstu, czy z któregoś jego fragmentu można wywnioskować czy samolot ten jest załogowy czy nie. Wydaje się że samoloty załogowe nie mają już żadnej szansy w starciu z bezzałogowymi. Na dodatek są od nich droższe i nie można ich tak łatwo poświęcać. Utrata pilota może przynieść nieobliczalne konsekwencja, zwłaszcza w czasie pokoju, podczas gdy bezzałogowca można wysłać do najbardziej niebezpiecznego zadania i w najgorszym wypadku się go utraci. No i otrzyma notę dyplomatyczną by więcej nie wlatywać w czyjąś przestrzeń powietrzną.W przypadku bezzałogowca, it to też chciałem wyczytać, ważniejsza dzisiaj jest sztuczna inteligencja, a w tej dziedzinie Chińczycy wyprzedzili Amerykanów. Bezzałogowy samolot 6-tej generacji nie będzie pilotowany z ziemi jak dzisiejsze drony. Będzie sam wykonywał zadanie i sam decydował w kogo, kiedy i czym wystrzelić. Jaką przyjąć taktykę w zależności od sytuacji. Oczywiście dostanie ogólne ramy i zadanie, ale będzie też miał dużo wolności. To właśnie AI a nie hardware zapewni przewagę w przyszłym dużym konflikcie. Czas przygotować się do wojny robotów bo ta się zbliża szybkimi krokami. Przekazanie Chinom całej technologi produkcji komputerów, smartfonów, G5 oraz ich oprogramowania może okazać sie największym błędem w historii USA.A moze to będzie bezzałogowiec z napędem scramjet który będzie prawie wlatywał w kosmos i dystans NY-Pekin pokonywał w godzinę? W to akurat wątpię ale takiej przewagi Amerykanie teraz potrzebują.Z drugiej strony... załogowe będą wciąż potrzebne jeszcze przez bardzo dlugo. Jaki ten samolot w takim razie bedzie? Stawiam na bezzałogowy z tradycyjnym napędem. W zbyt wielkiej tajemnicy trzymano ten projekt by okazał sie kolejnym załogowcem. Przypomina mi to Skunk Works i budowę pierwszego samolotu Stealth.
1
USA zbudowały tajemniczy pełnowymiarowy prototyp swojego przyszłego myśliwca
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Obrazek użytkownika Krzywousty
3 dni temu Może w końcu doszły do Może w końcu doszły do wniosku że wystarczy tego ludzkiego egoizmu i wyławiania im całego pożywienia, zrobiły naradę i postanowiły zacząć przepędzać statki :)Żarty na bok, ale delfiny i wieloryby przekazują sobie doświadczenie z pokolenia na pokolenie. Ich życie socjalne jest o wiele bardziej złożone niż sobie do niedawna wyobrażaliśmy. Ich mózgi są kilkakrotnie większe od naszych, pofałdowana jak nasze i to właśnie jeden z gatunków wieloryba ma większą ilość połączeń nerwowych niż mózg ludzki z czym do niedawna łączyliśmy naszą inteligencję i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Wszystkie inne gatunki zwierząt mają tę liczbę połączeń znacznie mniejszą niż my.Co to oznacza? Ano to, że jeśli chodzi o hardware, czyli komputer w głowie, to mózg tego wieloryba ma wszystkie atrybuty, plus jeszcze więcej, by mieć inteligencją nie mniejszą niż mamy my. Czy jest inteligentniejszy? Własnie to w tej chwili się bada. Wciąż nie będę zdradzał który to jest gatunek wieloryba.A co do tych ataków, to zawsze jest powód. Zawsze. Być może rzeczywiście przełowienie i zawiązana z tym walka o kontrolę swojego obszaru, łowiska. Biorą nas za konkurencję? Nasze łodzie przecież wyglądają jak jakiś dziwny gatunek wieloryba.Wystarczy przecież popatrzeć co przez tysiąclecia robiliśmy my, niby inteligentny gatunek. Biada komuś kto wchodził na nasze tereny łowieckie czy uprawne. Wojny plemienne o tereny, zabijanie... z tym że my często czerpaliśmy też przyjemność z zabijania i cierpienia pokonanych. W czym więc miała by być różnica? Chyba tylko w tym że zwierzęta po prostu zabijają kiedy muszą, bez torturowania.Ale jest też inne potencjalne wytłumaczenie. Obecnie każdy statek i żaglowiec wyposażony jest w sonary. W wiele sonarów do mierzenia głębokości i wykrywania przeszkód pod wodą. Coraz nowsze sonaty, pracujące na coraz innnych częstotliwościach i trybach. Wieloryby i delfiny też używają sonarów i słyszą inne sonary. Może tutaj jest jakaś przyczyna? Przecież taki wieloryb potrafi porozumiewać się z innym na odległość kilkuset mil morskich a równocześnie znaleźć swoim sonarem robaka zakopanego w dnie morskim. Może nasz sonar upewnia ich w przekonaniu że jesteśmy wielorybem a skoro nie rozpoznają naszego sonaru to znaczy żeśmy konkurent, wróg? A może te sonary działają na nie jak muzyka mojego sąsiada na mnie? Też bym poszedł i roztrzaskał mu te głośniki... :-)Nie wiemy, ale jedno jest pewne: mają naprawdę konkretny powód by robić to co robią. Pierwsze co bym zrobił podczas takiego ataku, to wyłączył sonar na statku i silnik, bo śruba też generuje w wodzie fale akustyczne o dużym natężeniu. Właśnie słuchając tych fal generowanych przez śruby wykrywa się łodzie podwodne. A gdzie te orki uderzały? W stery! W stery które zawsze są tuż za śrubą!Od tego bym zaczął. Może rzeczywiście zakłócamy ich własne sonary więc się wnerwiły?
2
Zwierzęta hodowane przez człowieka kończą w rzeźni
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Obrazek użytkownika Krzywousty
3 dni temu Problem jest w tym, że oprócz Problem jest w tym, że oprócz Wilczka, każdy rząd jedynie śrubę biznesowi przykręca i nowe kłody rzuca. To nie jest typowe wyłącznie dla PiSu. Błędem PiSu było to że nie wierzył kiedy mu eksperci mówili że światowa prosperita nie będzie trwała wiecznie. Nie covid to srowid, zawsze coś jest co kończy karnawał i za każdym razem jest to coś innego, czego nie było wcześniej. Z tym że efekt dawania pieniędzy za nicnierobienie, pieniedzy które trzeba ściągnąć od innych, jest zawsze ten sam. Rozumię że jest to jednak wybór narodu. Naród chce socjalizmu, więc go bedzie miał, z tym że z całym dobytkiem inwentarza. Nie mnie o ustroju decydować.Natomiast w ramach każdego ustroju są pewne rzeczy których nigdy robić nie wolno jeśli nie chce się tragedii. Jedną z kardynalnych rzeczy jest stabilność przepisów podatkowych i tych które dotyczą działalności gospodarki. Każda zaś ich zmiana musi być rozłożona na bardzo długi okres. W Kanadzie, takoż socjalistycznej, jest to słynna zasada siedmiu lat.Gdy tak o tym myślę, to dochodzę do dwu wniosków: W Polsce nie ma instytucji które kumulowały by mądrość całych pokoleń, były apolityczne, miały funkcje bardziej niż doradcze i były w stanie wpływać na wszystkie niebezpieczne rządowe propozycje. No bo od polityków nie można oczekiwać wiedzy eksperckiej ani patrzenia dalej niż do następnych wyborów.A drugi wniosek to to, ze paradoksalnie SLD (tfu... psia juchy, jak mawiał mój dziadek), jednak zrobił coś dobrego dla gospodarki. Wprowadzili prosty,na tamte czasy, niski, liniowy podatek CIT - 19%. Wtedy była to rewolucja. Polska gospodarka dostała kopa który przeniósł ją nawet przez gigantyczny światowy kryzys bankowy. Wtedy nawet w USA podatek był skomplikowany i dwa razy wyższy. Osobiście znam osoby które przeniosły swoje firmy (high tech) do Polski z tego właśnie powodu. Ale cóż... czas płynie, w Stanach podatek jest już niższy od tego w Polsce, a w Polsce prawie nic nie pozostało z jego dawnej prostoty. 
2
Zwierzęta hodowane przez człowieka kończą w rzeźni
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Obrazek użytkownika Krzywousty
3 dni temu Dosłownie przed chwilą Dosłownie przed chwilą minister poinformował o zmianach w przepisach dotyczących opodatkowania spółek komandytowych. Abstrachuję od dewastacji jaka zostanie tym zrobiona bo to wymaga głębszej analizy. Natomiast co pan minister powiedział w ostatnim zdaniu swojego wystąpienia?:- "Przepisy wejdą w życie z początkiem przyszłego roku"Drugi szok: po tych słowach nie został wygwizdany a dziennikarze obecni na konferencji przyjęli to za rzecz normalną.Za 4 miesiace zmieniamy zasady podatkowania i działania waszych firm. Macie w cholerę czasu by się przygotować... Po co oni wogóle paplają o pomocy i promocji polskiej przedsiębiorczości, albo proszą Polonię o zakładanie firm w Polsce? Czy jakiś przedsiębiorca jeszcze tego słucha? Przecież cały biznes kręci się wbrew nim a nie dzięki nim i nie mam na myśli wyłącznie obecnej ekipy.  Pomyśleć jaka Polska była by bogata gdyby dosłownie skopiować przepisy innego kraju i odsunać od tych przepisów polityków na jakieś 20 lat.
1
Zwierzęta hodowane przez człowieka kończą w rzeźni
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Obrazek użytkownika Krzywousty
3 dni temu Dział Nauka i Technika Jak widzisz nie ma żadnych komentarzy ponieważ większość to "specjaliści" od polityki a nie od techniki. Mam nadzieję że cię to nie załamie i będziesz czasami podrzucał nowinki techniczne.Szkoda że nie ma tutaj działu Nauka i Technika.
0
USA zbudowały tajemniczy pełnowymiarowy prototyp swojego przyszłego myśliwca
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony