Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika pacyna
1 tydzień temu @krzysztofjaw    Jest jeszcze jedna kwestia, która może być przyczynkiem do oddania władzy. Otóż, Polska stoi w obliczu ogromnego kryzysu finansowego, więc lepiej jest przejść do opozycji, aniżeli brać odpowiedzialność za katastrofę, którą się spowodowało.
1
Czy "futerka" zmienią władzę w Polsce?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika pacyna
2 tygodnie temu @Trybeus   W państwie, w którym nie można powiesić zbrodniarza, można legalnie zamordować podejrzane o chorobę dziecko. To fakt. Faktem jest też to, że te futerka, to tylko początek nowej rewolucji. Ciekawi mnie czy nadal będzie można legalnie wyprodukować baranią skórkę czy skórzane kierpce. Za chwilę dojdziemy do zakazu hodowli na mięso, mleko czy w celu pozyskania jaj. Kwestią czasu jest aborcja zgredzików, bo przy starzejących się społeczeństwach w Europie, obecne systemy emerytalne są nie do utrzymania. W sumie, to ja mam nadzieję, że oni te wszystkie idiotyzmy będą wprowadzać w życie, bo to jedyna droga do tego, by ich od koryta odspawać. 
2
Legalne morderstwo
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika pacyna
2 miesiące temu @Ewaryst Fedorowicz    Wszystko jest ok, zgadzam się w całej rozciągłości, poza jednym istotnym detalem. Ciocia Magdalenka mogła zrodzić, a nie spłodzić. Od płodzenia byli tam wyselekcjonowani specjaliści. Możemy wszelako przyjąć, że to nie żadna ciocia, lecz zwykła ciota, lecz czy ciota mogłaby spłodzić coś tak doskonale funkcjonującego i tak trwałego?
-1
Habemus para-prezydentam!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika pacyna
3 miesiące temu @Husky    Po dodaniu wyborców wyborców Sz. Hołowni mamy w zasadzie remis. Do tego dodać można elektorat R. Biedronia i część wyborców Kosiniaka- Kamysza. Na finiszu to będą bardzo zbliżone wartości. Minimalnie większe szanse ma urzędujący prezydent, choć nic nie jest przesądzone. 
3
Godzina próby dla Jarosława Kaczyńskiego
Obrazek użytkownika Husky
Obrazek użytkownika pacyna
3 miesiące temu @Gawrion    Ja tam akurat z podniesienia wpływów do budżetu się nie cieszę, bo to oznacza tylko tyle, że Polaków goli się jeszcze bardziej, aniżeli czyniła to poprzednia zła i wredna koalicja. Owszem, deficyt został zmniejszony, jednak w dużej mierze uczyniono to kosztem tych najbiedniejszych. Wystarczy spojrzeć na spadek siły nabywczej sztandarowego programu 500+. Redystrybucja dochodów jest najlepszym przykładem tego, że coraz więcej ludzi staje w kolejce po "pomoc państwa", co raczej źle świadczy o rządzie i polityce finansowej państwa. Polityka historyczna też kuleje. Najlepszym dowodem tego są Bitwa Warszawska czy Powstanie Wielkopolskie. Mamy też kwestię Kresów, które jakoś nie leżą w granicach zainteresowania rządzących. Chrześcijańskie wartości podsumować można kwestią aborcji i pacyfikowaniem pielgrzymek z powodu wirusa covid-19. Owszem, powołanie WOT jest jedną z rzeczy, które cenię dosyć wysoko, jednak jest to jedna z niewielu rzeczy, które mogę zaliczyć na plus. 
-4
Ostateczny test dla Narodowców!
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika pacyna
3 miesiące temu @Gawrion   No to proszę, wymień jakieś istotne z punktu widzenia prawicowego wyborcy zmiany, które PiS wprowadził. Jednak rzeczywiście trudno polemizować z kimś, kto mnie na oczy nie widział, a twierdzi z pełnym przekonaniem, że "wyglądam na inteligentnego" :D. W moim wpisie nie ma ani jednego kłamstwa. Jest za to panika w szeregach waaaadzy, która -po utracie Senatu- ma szansę na utratę kolejnego elementu władzy. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że J. Kaczyński znów jest bliski tego, by przewrócić się o własne sznurowadła, wraz z gronem swoich wiernot. Gdyby w tym gronie byli jacyś rozważni ludzie, tacy którzy mają poczucie własnej wartości, którzy nie muszą być politykami, bo potrafią coś pożytecznego w życiu robić, to rzeczywiście PiS mógłby i 30 lat rządzić. A tak, dotarliśmy do punktu, gdzie "popadli w kałabanie, a czort karty rozdaje".
-5
Ostateczny test dla Narodowców!
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika pacyna
3 miesiące temu @Gawrion    Szczerze powiedziawszy, to ja się na dogrywkę nie wybieram. Z jednej strony Andrzej Duda i PiS nie zrobili absolutnie nic przez 5 lat rządów, bym mógł przynajmniej zagłosować na "mniejsze zło". Z drugiej, zrobili wystarczająco dużo by mnie zniechęcić do głosowania na kandydata PiS w jakichkolwiek wyborach.  Nie będę się wypowiadał za innych wyborców K. Bosaka, jednak czasu było wystarczająco, by uczynić jakiś gest w stronę wyborców Konfederacji, zamiast tego mieliśmy "ruskie onuce" i sekowanie w Polin Today ( zwane dla niepoznaki telewizją publiczną, która ma tyle samo wspólnego z narodowym nadawcą, co dom publiczny z domem rodzinnym). Jarosław Kaczyński sam sformatował pozycję PiS w stosunku do Konfederacji i niech teraz sam tę żabę połyka. Jeśli A. Duda przegra ( daję mu mimo wszystko większe szanse), to może w końcu do ludzi dotrze, że Jarosław Kaczyński nie jest żadnym geniuszem, tylko politykierem potrafiącym jedynie grać na nastrojach poprzez ciągły konflikt. Reasumując, nie będę się mieszał w nieswoją wojenkę.
-10
Ostateczny test dla Narodowców!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika pacyna
3 miesiące temu @jan patmo    "Szabrownikom ukradzione dzieciom dane"  Piękne słowa, piękne. Złodzieje okradli złodziei. Tylko nie dali dzieciom, a przekupili rodziców. A tego ukradzionego, to i by na same rodziny członków matki partii nie starczyło, dlatego pożyczyli od luchwiarzy, dając pod zastaw te właśnie dzieci, co to je mieli obdarować. Tylko, że we wspomnianej piosence nie ma o tym ani słowa. Tam jest tylko o tym, że "świnie są równiejsze".
1
szlagier kąkoli
Obrazek użytkownika jan patmo
Obrazek użytkownika pacyna
4 miesiące temu @krzysztofjaw     Nasze wybory przede wszystkim powinny być rozpatrywane jako starcie ideologii, a nie jako zderzenie mocarstw, na którego wynik i tak nie będziemy mieli wpływu. Mamy natomiast wpływ na to, co się będzie działo w Polsce i w jaki sposób będziemy kształtować naszą sytuację wewnętrzną. Jeśli ktoś uważa, że drogą do rozwoju Polski jest etatyzm, biurokracja, fiskalny zamordyzm, to może z czystym sumieniem głosować tak na Kosiniaka- Kamysza, jak i Trzaskowskiego czy Dudę, bo rzeczywiście różnica między nimi sprowadza się do tego, gdzie cała trójka widzi realną stolicę i ośrodek decyzyjny. Warto też zadać sobie pytanie, czy prezydent wywodzący się z partii posiadającej większość w parlamencie jest korzystną sytuacją dla Polaków. Gdyby prezydent był niezależny od układu rządzącego, to wiele szkodliwych ustaw wyprodukowanych przez rząd zostałaby zawetowana, a Polakom byłoby lżej. 
-1
Konflikt USA-Niemcy. Co z niego wynika dla Polski?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika pacyna
4 miesiące temu @krzysztofjaw    Ja tam "Europie ojczyzn" nie daję żadnych szans. Możliwe, że Włochy czy Grecja wyjdą ze strefy Euro, jednak nie powstrzyma to projektu federacyjnego ze stolicą w Berlinie. Drugim krokiem będzie Europa od Władywostoku po Gibraltar. Mieliśmy historyczną szansę, by uniknąć tego scenariusza, jednak Lech Kaczyński wbił gwóźdź do trumny podpisując Traktat Lizboński. Jeszcze troszkę powierzgamy, poszarpiemy łańcuch i niebawem pogodzimy się z losem. Chyba, że Amerykanom uda się wysadzić UE w powietrze, na co daję jakieś 10% szans, bo to już nie jest ta Ameryka, która mogła gospodarczo zaoferować realną alternatywę wszystkim chętnym do współpracy. 
1
UE zmierza w niewłaściwym kierunku!
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony