Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Blasius
6 lat temu Ech Ukraino Nie raz udało się Moskwie kupić część ukraińskich przywódców, dowódców oraz gros ich popów. Przecież doszło i do tego, że jedni Kozacy dowodzeni przez Gontę i Żeleźniaka urządzili na polecenie Moskwy rzeź Polaków (kobiet, dzieci, starców, wszystkich jakich dostali w łapy), a inni Kozacy z oddziałami polskimi (tymi, które były po stronie konfederacji barskiej lub nie były po żadnej stronie) i Tatarami rozbili tych buntowników by później przy wsparciu Turków ruszyć na Moskali. Przy rzezi w polskiej twierdzy Humań zasztyletował pan Gonta swoich dwóch synków bo miał ich spłodzonych z "Laszką". Co najlepsze, to Moskwa gdy już bunt był niemal stłumiony wspaniałomyślnie ruszyła go tłumić jako "będąca w przyjaźni" z Polakami (a konkretnie ze Stanisławem Augustem Poniatowskim, który jak mówiono, "leży w Moskwie i carycy stopę liże" i z innymi zdrajcami jak Branicki). Problem w tym, że wcześniej oddziały rosyjskie przebrane za Kozaków wspierały Zaporożców w szturmach na polskie osady, warownie. Póżniej pan zdrajca Polski, sługa moskwy Branicki w nagrodę za dobrą współpracę kazał wyciąć język Attamanowi Goncie by nie mógł go wydać na torturach. Wiem, że dziś i Gonta i Żelaźniak, Bandera i wielu innych ludzi nie zasługujących na żaden szacunek jest patronami ulic na Ukrainie, ma swoje pomniki i pieśni pochwalne. Jednak wiem, że w naszej wspólnej historii więcej nas łączy niźli dzieli, a Ukraińcy mają dosyć trudną przeszłość i dlatego nie zawsze dobrze wybierają sobie bohaterów. To tak jak byśmy ocenili naród Polski jako naród komunistycznych katów bo tacy u nas się znaleźli. Byli Volksdeutsche, targowiczanie i inne mendy.
4
Putin zwariował...chce pokoju...
Obrazek użytkownika kazikh
Obrazek użytkownika Blasius
6 lat temu "(rus)Paljaki" Ja tak może nie dokońca wytłumaczę ale nie mogłem się powstrzymać żeby tego nie pokazać. Oto trzech panów o twarzach niczym z głębi krainy "najczystszej wiary prawosławnej", w strojach rodem z obrzeży Moskwy, choć o czystej polszczyźnie opowiada nam jak to "my Polacy" nie lubimy pana Protoszenki i jego terrorystów mordujących niewinne dzieci dla rozrywki. Z resztą. Sami zobaczcie https://www.youtube.com/watch?v=uTMBpjTw2O8&index=32&list=WL Oczywiście pod spodem cała plejada rosyjskich wpisów sławiących "mądrych Polaków" oraz miażdżąca przewaga ocen pozytywnych.
3
Putin zwariował...chce pokoju...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu Ilustracja W kwestii ilustracji tu jest także pasująca do tekstu;) http://mistrzowie.org/586484
0
Wielkanocna spowiedź Donalda w radiu ZET…
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu I od nowa Już dawno (kiedy po ostatnim spaleniu tej tęczy HGW głosiła, ze znów to odbuduje i kuniec kropka) zastanawiałem się jaki jest sens ustawiać na siłę coś co ludziom się na ogół nie podoba (nie licząć garstki lewaków przez ich media wyolbrzymianej do całych "postępowych zastępów"). Powinni mur postawić wokół i to najlepiej taki żeby tego tworu nie było widać. Dostępu niech bronią uzbrojeni w pistolety maszynowe strażnicy, a na szczycie muru drut kolczasty pod prądem;) To by pasowało do tej tęczy, którą antypolska sitwa tak nas bardzo dręczy. Jak by nie patrzeć tęcza zastępuje część usuniętych pominków leninów, stalinów i innych czerwonych sukinsynów. Muszą ją chronić jak i siebie przed społeczeństwem i to jest jedyny pozytywny aspekt tej całej sprawy.
15
"Pedalska Tęcza", czyli jak zasiać nienawiść?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu Oczywiście, że Rosja nas nie Oczywiście, że Rosja nas nie musi podbijać bo ma nad cały czas podbitych od 1944 roku do dziś. Może jednak lepiej gdyby działał tu wywiad amerykański niż sowiecki?
0
Rząd wzywa do okupacji Polski. Głupota czy zdrada?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu Dodam od siebie, że od kilku Dodam od siebie, że od kilku już lat w internecie rozpowszechniany jest pogląd, że Stalin- Gruzin, wszyscy dowódcy NKWD i Armii Czerwonej to Żydzi, a Rosjanie byli przez nich ciemiężeni. Prawdopodobnie mityczni "Sowieci" to byli żydo-gruzini;) Oczywiście jest to wersja na Polskę i na Europę Zachodnią bo wewnątrz Rosji Stalin- bohater, Armia Czerwona i NKWD- bohaterowie niosący pokój światu.
2
Związek Radziecki naszym przyjacielem jest ...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu Wszędzie są jakieś Wszędzie są jakieś nieporządane elementy. U nas takich nie ma? U nas też. Jednak my wiemy, iż na przykład nazywanie Polaków antysemitami jest błędne i obraźliwe gdyż jakieś pojedyncze przypadki działalności (z resztą bardzo łagodnej w porównaniu z tym co się w stosunku do Żydów wyprawia na Zachodzie) przeciw Żydom nie mogą całęgo narodu automatycznie naznaczać takim piętnem. Tak samo z Ukraińcó robi się jakieś banderowskie demony choć tyczy się to jakiejś grupy skrajnych nacjonalistów. Czy ty lub ja jesteśmy skinami bo jakiś przysłowiowy Jan Kowalski z Małkini takowym jest? Jak można zauważyć organizacja "Prawy Sektor" nie jest masowo popierana przez społeczeństwo Ukrainy, jest rozbrajana przez siły porządkowe, a jej zapał jest studzony przez nowo powstające władze tego kraju. Ja bym tak nie generalizował, że Ukraina= banderowcy bo to jest jak żywcem wyjęte z ust Putina i jego świty. Tak samo chce on skłócić nas z Ukraińcami jak skutecznie skłóca nas z Litwinami.  To jego cel by łatwiej mu było kontrolować skłócone kraje, by te kraje jak najsłabiej ze sobą współpracowały. Dlaczego nagle tyle się w Polsce pisze, mówi o tych złych banderowcach, którzy mordowali Polaków, a jakoś cicho jest o tych "dobrotliwych" Sowietach, którzy mordowali kogo się da z Polakami włącznie? Mentalność Ukraińców jest jeszcze trocę zbliżona do mentalności Rosjan, którym z kolei blisko do tak zwanej "dziczy azjatyckiej". Trzeba to zrozumieć. Na pewno jednak robi się bliżej Ukraińcom do nas niż do wschodniego sąsiada. Oni odzyskali wolność i nie chcą jej stracić. Jak pokazali na przełomie 2013/2014 roku tak bardzo nie chcą, że gotowi są zaryzykować zdrowie, a nawet życie by jej bronić. Ja ich za to podziwiam bo choć my mamy większą swobodę to jednak jesteśmy nadal pod panowaniem "wschodniego reżimu", a większość siedzi cicho i narzeka po kątach. Dlatego nie boję się powiedzieć: Sława gierojam! Powiecie, że takie hasła padały pod sztandarami banderowców? Byćmoże ale wspomnijcie kto brał udział w naszych powstaniach XX wieku? Kto walczył z hitlerowskim i stalinowskim najeźdźcą? Cała mieszanina ludzi o skarajnie róźnych poglądach: od skrajnych nacjonalistów do twardogłowych komunistów. Tak samo i na Ukrainie zebrali się wszyscy, którzy chcieli walczyć o uwolnienie spod dominacji rosyjskiej. Wszyscy bez względu na orientację. Dlatego i sztandary banderowców się tam pojawiły. Moze w mękach ale wywalczyli coś więcej niż mieli. Na historyczne rozliczanie z nimi przyjdzie jeszcze czas o ile Putin da im i nam ten czas. Nie odniosę się tu do przytaczania słów przywódcy jakieś nacjonalistycznej organizacji o przyłączaniu polskich ziem do Ukrainy czy mordowaniu Lachów bo takie słowa znaczą tyle co słowa Żyrinowskiego o rozbiorach Ukrainy wespół z Polską czy słowa Palikota o tym jaki to on dzielny opozycjonista (czy ajkiekolwiek słowa Palikota wypowiedziane publicznie cokolwiek znaczą?).
6
SMERT LACHOM SŁAWA UKRAINIE
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu "Groźne" loty patrolowe Piszesz jakie to groźne dla Polski będą loty patrolowe nad krajami bałtyckimi należącymi do NATO... Ależ takie loty już od dawna się odbywają i jakoś chmury iskanderów na nas nie spadły. 'Uważajcie Galowie żeby niebo nie spadło wam na głowy.'
3
Kto chce nabić Polsce guza?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu Ok. Od razu szykuj do oddania Ok. Od razu szykuj do oddania Górny i Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie i "Danzig" wraz z Ostpreußen. Zyskamy wszak w zamian żyzne ziemie ukrainy i będziemy mieli więcej zboża dzięki czemu staniemy się potęgą gospodarczą. Ech. Żiriniwski już miał różne pomysły bo to taki "większy palikot" Federacji Rosyjskiej. Polskę też chciał kiedyś anektować.
5
Polowanie na Putina
Obrazek użytkownika Jinks
Obrazek użytkownika Blasius
7 lat temu Ba. O tych komentarzach nawet Ba. O tych komentarzach nawet Newsweek lisowy napisał wprost, że piszą je Rosjanie. Z resztą już dawno był gdzieś artykuł, iż rosyjscy studenci przed wyjazdem na stypendium przechodzą szkolenie GRU co mają mówić i psać w kwestiach dotyczących Rosji. W przypadku dyplomatów to raczej oczywiste. Obawiam się jednak, że takie komentarze kreujące opinie, a pochodzące od Rosjan pojawiały się już dawno. W kwestiach gazociągów, w kwestiach katastrofy smoleńskiej, armii rosyjskiej, historii Rosji czy nawet przy takich bzdetach jak ruch drogowy w Rosji. Pod każdym z takich tematów na polskich (polskojęzycznych) portalach pojawiały się dziwne wpisy, niejednokrotnie łamaną polszczyzną wysawiające Rosję, Rosjan i ich historię, a zarazem zadające kłam niewygodnym dla nich faktom. Ostatnio widać spore nasilenie rosyjskich komentatorów etatwych klakierów. Niektórzy zapominają się czasemi i pojawiają się w tekstah pojedyncze litery cyrylicy. Przeważnie komentarze bez polskich znaków diakrytycznych pochodzą właśnie od Rosjan (choć nie wszystkie bo w wielu krajach, jak i w Polsce, niektórzy nie lubią stosować znaków diakrytycznych ze względu na własne lenistwo i nowomodę).
0
Ukraińska wojna jako punkt zwrotny w światowej polityce
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony