Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika zetjot
2 lata temu Pociąg do transcendencji, Pociąg do transcendencji, patrząc na to ewolucjonistycznie pojawił się w efekci rozwoju ludzkiemgo mózgu/umysłu, i tej jego cechy, która odpowiada za rozumienia intencjonalności. Ludzie automatycznie przypisują rozmaitym zjawiskom podmiotowość i stąd się wzięło pojęcie siły wyższejSą dwa rodzaje przyczynowości - materialna, przczynowo-skutkowa.i duchowa, intencjonalna. 2 Reformacja ateizmu - powyborcza refleksja
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
2 lata temu Na to pytanie daje odpowiedź Na to pytanie daje odpowiedź Luhmann w "Funkcji Religii". Tyle tylko że pisze z punktu widzenia ateisty, chociaż sama książka dedykowana jest żonie "dla której religia zawsze była czymś ważnym w życiu". To że wychodzi z takiego punktu widzenia powoduje, że w pewnym momencie traci dystans i zaczyna doradzać Jezusowi jak należałoby postępować. To akurat najmniej udany fragment z wszystkich jego dzieł, oczywiście to tylko moja ocena, ateiści są zapewne zgodni z jego pomysłami.Co do wrodzonej tęsknoty za transcendencją, to prawdopodobnie jest ona jednak społecznie przekazywana, świadczą o tym przypadki tzw. "dzikich dzieci", czyli dzieci które we wczesnym okresie życia nie miały kontaktu z ludźmi. Oczywiście jest też możliwe ze dzieci te nie miały możliwości aktywować jakichś genetycznych obszarów w mózgu. To by oznaczało że genotyp jest jednym a społeczna aktywacja drugim komponentem poczucia transcendencji.Istnieją też teorie o pozaziemskim pochodzeniu inteligencji, o jakichś dużych zmianach kulturowych powstałych nagle kilkanaście tysięcy lat temu. Ale jeśli jest to tylko bardziej zaawansowana cywilizacja, to problem istnienia Boga zostaje przesunięty poza nią. Czym innym jest Bóg, czym innym ktoś nieco mądrzejszy od nas. To oznacza że nawet gdybyśmy (jak twierdzi pewien były prezydent) spotkali obcych, to i tak pytanie o transcendencję pozostanie nierozstrzygnięte.Najlepsze ze wszystkiego jest to, że gdyby istniała obca cywilizacja, to model mediów komunikacji będzie również przydatny do zrozumienia ich systemu społecznego. Na tym polega geniusz Luhmanna. 1 Reformacja ateizmu - powyborcza refleksja
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
2 lata temu Lotak1 W sumie to może masz i rację, ale pokazując taką Jachirę trzeba zawsze wskazywać czyja ona politycznie jest i przez kogo jest akceptowana.Trzeba niejako, aby wyborca jednoznacznie i nawet podświadomie kojarzył Jachirę i jej podobnych z PO i Schetyną. Pozdrawiam 2 Pani Jachira i jej stwórca Schetyna!
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika Anonymous
2 lata temu @Lotak1 Mówcie co chcecie ale jak czytam wpisy Jachiry na TT to uważam że to durna wagina 6 Skąd się biorą szury, świry i inne takie Jachiry ?
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika zetjot
2 lata temu Zgoda.  Zgoda. Ale takiej osoby i jej przyjaciół nie przekonamy argumentami religijnymi. Trzeba łopatologicznie ujawnić wszystkie mechanizmy psychospołeczne, cały algorytm który rządzi umysłem takiej osoby A potem zażądać przejścia terapii. 8 Skąd się biorą szury, świry i inne takie Jachiry ?
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika zetjot
2 lata temu Mam, ale jeszcze nie czytałem Mam, ale jeszcze nie czytałem, bo rodzina zawłaszczyła. Poza tym kupiłem kilka egzemplarzy dodatkowo na prezenty. 2 Lewactwo w potrzasku
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika AS
2 lata temu maksyma a osoba Pan "jazgdyni" napisał:Klasyczne działanie wg. przywołanego G.B. Shaw'a - "Nienawiść jest zemstą tchórzy na ludziach, wokół których czują się mali".----------------------------------------------------------Cytowanie G.B. Show'a rozniosło się nieprzyjemnym echem. Co innego gdyby autor komentarza zaprezentował złote myśli jakiegoś chińskiego mędrca, o którym praktycznie nic nikomu nie wiadomo, albo biblijnego proroka, a nie takiego "komucha" jak George Bernard Shaw. Pewna prawda przez nieodpowiednie usta wypowiedziana natychmiast traci swoją wartość i znaczenie. Nie ma więc prawd uniwersalnych, gdyż, według niektórych, wszystko zależy od tego, kto pewne słowa wypowie, a nie co zostało wyartykułowane. Analizując przytoczoną powyżej maksymę podzielam zdanie postmodernistycznych krytyków, którzy wnikając w treść i znaczenie wypowiedzi odrzucili osobę autora. 6 Nienawiść w sieci i na portalu
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika Stanislawos
3 lata temu Ateista? Tak piszą ateiści i o w dużym stopniu odczłowieczenia. CZŁOWIEK wie, że aborcja jest morderstwem, katolik wie, że jest grzechem i na to nie może się godzić i nic tu mają polityczne rachunki.file:///C:/Users/Stanis%C5%82aw/Downloads/03_04_Cieslik.pdf 5 Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie proceduje w sejmie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”? – Odpowiedź dla naszego blogera „Jestem jakim jestem”.
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika 5plus
3 lata temu Pełna zgoda, ale czy oni Pełna zgoda, ale czy oni naprawdę nie widzą, że może być gorzej niz lepiej? Łatwa zamina ustawy to droga do jej ponownej zmiany już w nastepnym Sejmie. 4 Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie proceduje w sejmie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”? – Odpowiedź dla naszego blogera „Jestem jakim jestem”.
Obrazek użytkownika Lotak1
Obrazek użytkownika Verita
3 lata temu Lotak, dyskusja z diabłem nie jest możliwa Nawet nie wiedziałam, że mieszkasz w Niemczech. Rzuciłam tylko okiem ...i zobaczyłam Gdańsk...i po ostatnich szaleństwach odniosłam się do historii, mówiąc co Niemcy zrobili z mieszkańcami tych terenów.Teraz widzę ,że nie tylko jesteś volksdeuschem ale i niemieckim chrześcijaninem..jak  Merkel gorliwym.Ilość twoich dzieci ma się nijak do tego o czym mowa....więc nie powtarzaj tego na krągło okrągło. Zasłanianie się pytaniem...który kraj..bezkompromisowo..itd...itp...to tak jak wąż pytał.Ewę w raju.....z którego drzewa Pan Bóg nie pozwolił nam zrywać owoców?.Nie dam się wciągnąć w diabelskie podpuszczanie.Szatan na pustyni kusząc Jezusa też podpierał się pismem św....więc i tu się nie dam nabrać....nie mówiąc ,że ten nawyk chyba odpatrzyłeś od "braci" protestantów.Radzę ci nie ufać Niemcom, którzy wychodzą z założenia, że wszyscy będą zbawieni....tylko idź do spowiedzi ...i nie dyskutuj z Bogiem na temat przykazania "Nie zabijaj".Już same twoje wypowiedzi na ten temat kwalfikują się jako zgorszenie i grzech ciężki....chyba ,że chcesz się smażyć w piekle...to twój wolny wybór. Jak wolisz, z małżonką...czy bez... 1 Dlaczego mordowanie nienarodzonych dzieci nie budzi w Polakach takiego sprzeciwu i potępienia jak w przypadku Adamowicza???
Obrazek użytkownika Lotak1

Strony