GIS

Obrazek użytkownika Widget
Rysunek

 

GIS uczy matki korzystania z piaskownicy. Tych 6 punktów udowodni, że robiłaś to źle

Prawdopodobnie do tej pory nie sądziłaś, że zabawa w piaskownicy wymaga odpowiedniego przygotowania. I nie, nie chodzi o zabranie ulubionych foremek i łopatki czy butelki z wodą, gdyby dziecku chciało się pić. Główny Inspektorat Sanitarny przygotował listę wytycznych dla rodziców. A wystarczyłoby zrobić piaskownicę online, jak zauważyła jedna z komentujących mam, i po problemie!

Faktem jest, że zabawa w piaskownicy – z pozoru zupełnie niegroźna – może być niebezpieczna. W piasku mogą znajdować się niedopałki papierosów, odłamki szkła, ale też odchody zwierząt, jajeczka owsików, larwy glisty ludzkiej, chorobotwórcze bakterie czy pasożyty. Przy niewłaściwej higienie u dziecka może dojść do zakażenia toksoplazmozą, toksokarozą, grzybicami skóry i innymi chorobami.

Grafika przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny z pewnością powstała więc z troski, w celu uniknięcia zagrożenia. Jednak czy rodzicom naprawdę trzeba przypominać poniższe zasady? Mycie rąk po powrocie do domu czy odkażanie ran w przypadku skaleczenia wydają się oczywistością.

6 zasad bezpiecznej zabawy w piaskownicy

Na grafice z logiem Ministerstwa Zdrowia możemy przeczytać:

"Zwróć uwagę na podstawowe zasady higieny:

1. w piaskownicy nie dawaj dziecku jedzenia

2. pilnuj, żeby piasek nie dostał się do ust i oczu

3. zabezpieczaj opatrunkiem powierzchnie zranienia, otarcia

4. myj ręce dziecka po każdej zabawie

5. paznokcie dziecka obcinaj krótko, aby nie gromadził się pod nimi piasek

6. wybieraj piaskownice zabezpieczone przed dostępem zwierząt"

źródło: mamadu.pl

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)