PODPISZ PETYCJĘ - DOŁĄCZ DO AKCJI - KRRiT: PETYCJA O ODEBRANIE KONCESJI STACJI TELEWIZYJNEJ TVN i TVN24.

Obrazek użytkownika lwowianka
Kraj

 

 

DOŁĄCZ DO AKCJI !

KRRiT: PETYCJA O ODEBRANIE KONCESJI STACJI TELEWIZYJNEJ TVN i TVN24.   

http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie?tc=gm PODPISZ PETYCJĘ

 

 

Zwracam się do KRRiT o odebranie koncesji telewizyjnej stacji informacyjnej TVN24 jak również stacji TVN w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych, takich jak min. „Fakty TVN”.

Programy informacyjne telewizji TVN są zmanipulowane, wprowadzają widza w błąd, niejednokrotnie podawane są w nich jako fakty zdarzenia zmyślone, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych.

Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność.

Intencją autorki petycji było zobrazowanie zjawiska fałszowania rzeczywistości przez TVN kilkoma spektakularnymi przykładami, ale tego jest setki! Proceder wprowadzania widza w błąd przez tę stację telewizyjną ma tak nagminny charakter, że na dzień dzisiejszy trudno jest go ogarnąć. Mimo to – kilka przykładów:

 

http://wpolityce.pl/media/307847-pomylka-czy-ciag-dalszy-manipulacji-tvn-uderza-w-film-smolensk-podstawiajac-inna-osobe-pod-artura-wosztyla-haniebne

 

http://wpolityce.pl/media/308290-ministerstwo-sprawiedliwosci-chce-sprostowania-od-faktow-tvn-za-material-macieja-knapika

 

http://niezalezna.pl/71660-cale-klamstwo-cala-dobe-jak-tvn-manipulowal-slowami-rzecznik-prezydenta-dudy

 

https://www.goldenline.pl/grupy/Zainteresowania/polityka-bez-cenzury/klamstwa-tvn-tok-fm-i-innych-mediow,1985236/

 

http://blogpress.pl/node/6931

 

http://niezalezna.pl/49055-przylapalismy-tvn-na-klamstwie-oto-dowod-na-manipulacje-telewizyjnych-propagandystow

 

http://www.wykop.pl/link/1462305/wymyslila-jak-nie-wyladuje-to-mnie-zabije-teraz-robi-pr-centrum-zdrowia/

 

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/226051-prof-nowak-czym-rozni-sie-klamstwo-tvn-u-od-klamstw-russia-today-niczym

 

http://wpolityce.pl/media/225018-podwodny-swiat-telewizji-tvn-czy-przeprosza-widzow-i-politykow-za-klamstwa-w-sprawie-kilometrowki-hofmana

 

 

 

Kłamstwa i manipulacje TVN mają miejsce od lat, a informacji nie sposób tu oddzielić od opinii! Najlepszym tego przykładem jest, gdy po wygranej śp. Lecha Kaczyńskiego wyborów prezydenckich, TVN, ustami jednej ze swoich czołowych prezenterek, Justyny Pochanke, w taki oto sposób zakomunikowała to widzom: „Mam dla państwa złą wiadomość, Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie”.

Odebranie koncesji stacji TVN jest ważne tym bardziej, że wg ostatnich badań CBOS programy TVPi TVN są wśród Polaków głównym źródłem informacji o wydarzeniach w kraju i na świecie!

O jakich informacjach tu mowa?!  O zwykłych, niegodziwych wrzutkach medialnych w stylu: „Jak nie wyląduję, to mnie zabije”?, o ostatniej, negatywnej opinii o filmie „Smoleńsk” wyrażonej przez Artura Wosztyla, który A. Wosztylem nie był?, o przekłamaniu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego przez Katarzynę Kolendę-Zalewską, która sama przyznaje, że „dała plamę”?

 

Nie za dużo tego?

 

W mojej ocenie, w chwili obecnej, Polakom potrzebna jest przede wszystkim rzetelna informacja. Informacja a nie opinia przemycona w podawaniu faktu, wsparta pogardliwym tonem głosu czy niewybredną mimiką, które to elementy przekazu mają kluczowe znaczenie dla przekazu telewizyjnego.

Przykładów, w których członkowie polskich rodzin czy poszczególnych grup społecznych skaczą sobie wręcz do gardeł, bo „w TVN mówili” jest aż nadto i oceniam to zjawisko jako bardzo groźne dla polskiej racji stanu i dla polskiego, dość już podzielonego i zmanipulowanego przez media społeczeństwa.

 

Z poważaniem,

[Imię i nazwisko]

 

 

http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie?tc=gm PODPISZ PETYCJĘ

 

TVN i TVN24 i POLSAT to skandalicznie niepoprawne i fałszywie kłamliwe lewackie stacje TV w Polsce – wprowadzające zamęt oraz szkodliwe dla Polski i Polaków informacje !

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:20)

Komentarze

już kilka dni temu. Nawet wpierw, niż wzywał o to, na Niepoprawnych, Jacek Mruk.

Cieszyłabym się, gdyby wskazane stacje straciły koncesje.

Bo kłamią, manipulują niezmiennie.

Zachęcam - do podpisywania!

Pozdro

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1520567

nie manipulowala... To raczej zadanie dla wlaczenia myslenia przez "ogladaczy" - niz stosowanie zakazow i nakazow...

Tak po prawdzie - to nalezaloby zlikwidowac KRRiTV, bo dzisiaj jej uprawnienia sa znacznie ograniczone - a koszty - to i owszem spore. 30 mln rocznie (wzrost o 6 mln w porownaniu z rokiem 2015!!!!!!!!) z budzetu i zatrudnionych  140 osob. 

Moim zdaniem ten zakres obowiazkow, ktory wynika z Konstytucji spelnilby urzad liczacy maksymalnie 10 urzednikow (najlepiej apolitycznych) - ale oczywiscie nikt nie zlikwiduje takiego "urzedu", w ktorym mozna zatrudnic liczne grono "kolesi" i zaplacic im (przecietnie ) ponad 6 tys zl miesiecznie za nic nierobienie...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

mikolaj

#1520571

Petycję podpisałem.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Aleksander Szumanski

#1520572

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego płatni zdrajcy, pachołki lewactwa mają prawo do głosu w TV publicznej.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1520579

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Archiwum X został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-12
#1520586

Jeden minus - ode mnie. Czego szukasz na tym blogu?

Bez pozdrowień.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1520593

co za kolejny pałkarz-cichodajka pojawił się przy tym wpisie.

Uwaga Mikołaja na temat "przerostów osobowych" w KRRiT jest zgodna z moimi odczuciami. Nie mniej - to chyba nie Mikołaj jest tym pałkarzem ;) !

Natomast stacje, które nie spełniają takich podstawowych standardów jak rzetelność, prawdziwość informacji nie powinny być finansowane z pieniędzy publicznych - ergo - nie powinny posiadać publicznej koncesji. I to jest chyba całkiem oczywiste.

Pzdr

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1520584

TVN i TVN 24 to stacje POlszewicko-żydowskie, opłacane przez pejsatych, same kłamstwa cała dobę. Po prostu, nie oglądać tego szamba.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1520609

Dobra robota lwowianka! Od dawna wspieram tego typu akcje citizengo. Właśnie podpisałem petycję i będę tę akcję wspierał dalej. Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1520623

Nie tylko TVN i TVN-WSI-24.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1520625

Ogólnie media przemilczają niewygodne dla ich linii politycznej zdarzenia lub nadają im mniejszą rangę (mniej czasu, brak komentarza lub informacja pod koniec serwisu), ale TVN je najzwyczajniej przekłamuje. Pamiętam, jak kiedyś przekręcili w "faktach" słowa Jana Pospieszalskiego z jakiejś manifestacji podając je jako cytat. Ja znałem oryginalną wypowiedź, więc od razu wyłapałem manipulację. Stary numer dziennikarzyn TVNu to podawać "cytat" pisany na planszy zamiast puścić film z tą wypowiedzią i dopiero ją skomentować.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

MAJK_el

#1520646

Jeszcze jedna uwaga: w tzw. "faktach" często stosują wypełnienia w postaci jakiś felietoników typu "pan XY uratował kaczkę ze studni kanalizacyjnej" lub "obywatel podciął strażnika sejmowego" i dodać do tego całą otoczkę w postaci wypowiedzi "autorytetów" na temat przyzwyczajeń kaczek lub sportowca oceniającego ów przewrót i instrukcji jak należy go prawidłowo wykonać. Tym sposobem w głównym wydaniu serwisu informacyjnego trwającego 20-25 minut mamy ponad połowę głupot nadających się na oddzielny program, a nie mających żadnego znaczenia dla działania naszego państwa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

MAJK_el

#1520647