wydawnictwo M

Obrazek użytkownika Budyń78
Historia

W 95 rocznicę obrony Lwowa, wydawnictwo M postanowiło przypomnieć przedwojenną powieść dla młodzieży „Orlęta Lwowskie”. Co ciekawe, napisaną przez Węgra i na Węgrzech wydaną.

Trochę mi zajęło wejście w klimat książki Jenő Szentiványi, napisanej dla czytelnika o wiele młodszego i żyjącego jednak w trochę innych czasach. Książka pierwotnie ukazała się na Węgrzech w 1939 roku i nigdy dotąd nie...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kultura

To będzie krótka recenzja niewielkiego rozmiarem tomiku… „Głosy” Jana Polkowskiego to 18 wierszy na tyluż stronach, poprzedzielanych zdjęciami Marysi Gąseckiej.

Gąsecka robiła fotosy podczas powstawania „Czarnego czwartku” i „Czarny czwartek” jest kluczem” do zrozumienia wierszy Polkowskiego. Choć każdy z nich mógłby żyć własnym życiem, razem układają się w całość, która mogłaby stać się...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

ORLĘTA LWOWSKIE to sfabularyzowana opowieść o obronie miasta Lwowa przez kilkunastoletnich jego mieszkańców w latach 1918-1919.

Losy rodziny Potockich, głównych bohaterów, poznajemy na tle wydarzeń historycznych tamtego okresu. Bez ich heroicznej walki nie byłoby polskiego Lwowa i wielkiej legendy Orląt Lwowskich.

To historia najwspanialszych czynów młodych bohaterów. To opowieść o męstwie i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Historia

„Ciemne postacie w historii kościoła” to lektura niesamowicie wciągająca, choć opatrzona ryzykownym tytułem. Jeśli ktoś spodziewa się bowiem kolejnej porcji paradokumentalnej antykościelnej propagandy, może się nieźle zdziwić. Ale tym bardziej powinien poczytać.

Książka Michaela Hesemanna to właściwie przystępnie napisana historia kościoła i chrześcijaństwa, oparta o kolejne sprawy, które...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Historia

Gdy zaproponowano mi napisanie recenzji zbiorku tekstów „Obłęd 1944 czy 2013”, uprzedziłem, że tym razem raczej pochwał z mojej strony nie będzie. Zbiór polemik z Zychowiczem i polemik z polemikami z Zychowiczem musiał chwilę poczekać. Gdyby nie jego niewielki rozmiar, pewnie czekałby dalej.

Ponieważ jednak tomik liczy sobie wszystkiego 120 stron, stwierdziłem, że znajdę tych kilka godzin i...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Październik zaczynamy wiadomością o nowych książkach z zaprzyjaźnionych wydawnictw. Fronda proponuje „Dzielne Polki” Ewy i Bogumiła Liszewskich i „Polską Partię Robotniczą” Piotra Gontarczyka, a Wydawnictwo M „Ciemne postaci historii kościoła”.


Nowości Frondy:
[quote] Tytuł: Dzielne Polki
Autor: Ewa i Bogumił Liszewscy
ISBN: 978-83-62268-99-3
Cena detaliczna: 32,00 zł
Wydawca: Fronda PL
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kultura

Przesadnie entuzjastyczne recenzje z reguły budzą we mnie niepokój. Jednak niedawne zachwyty Macieja Pawlickiego nad „Śladami krwi” Jana Polkowskiego zaostrzyły mój apetyt na lekturę, którą i tak miałem od pewnego czasu w planach. Tym razem nie zawiodłem się.

Prawicowym publicystom pisanie powieści wychodzi raz lepiej, raz gorzej. Czasami książka jest po prostu sposobem przemycenia tego, czego...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Idee

Gdybym książki oceniał w swoich recenzjach tak, jak płyty, za „Antykaczyzm” prof. Legutko dostałby pięć gwiazdek (w skali 1-5).

Do tematu, już przecież nieraz wałkowanego, udało się bowiem Ryszardowi Legutce podejść w sposób zarazem świeży, jak i wyczerpujący. Tytułowy „antykaczyzm”, opisany już choćby w „Przemyśle pogardy”, tutaj przedstawiony jest szerzej, jako element mało chlubnych tradycji...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kultura

Książka „Mrówki w płonącym ognisku” Teresy Oleś-Owczarkowej „mimo że z realizmem ukazuje dawne życie na wsi, jest metaforą symbolicznego obrazu życia na Ziemi.” – pisze wydawca. Skuszony raczej pierwszym, niż drugim biorę się za lekturę. Sprawdzają się i nadzieje, i obawy.

„Mrówki…” to dość specyficznie zbudowana pozycja – bez rozdziałów, bez części, zbiór myśli i refleksji zebrany w krótkich i...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

„Cień tajnych służb” Doroty Kani to kolejna pozycja pokazująca skalę przeniknięcia III RP przez osoby związane z dawnymi służbami. Tajemnicze zgony, żenujące „błędy” policji, bezczelne fałszerstwa w dokumentach. I znów bezsilność.

Kania opisuje sprawy zarówno z lat 90-tych (niewyjaśnione samobójstwo Ireneusza Sekuły czy morderstwo Jaroszewiczów), jak i zupełnie świeże, mniej lub bardziej...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Wydawnictwo M informuje naszych czytelników o kolejnej pozycji - książce Doroty Kani "W cieniu tajnych służb".

W CIENIU TAJNYCH SŁUŻB, Polityczne zabójstwa. Niewyjaśnione samobójstwa. Niepublikowane dokumenty. Nieznane archiwa

Dorota Kania znana dziennikarka śledcza ujawnia nieznane kulisy zbrodni i niewyjaśnionych samobójstw, wśród tematów poruszonych w książce znajdują tak głośne zabójstwa i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Idee

Wydawnictwo M przesłało nam wiadomość o nowej książce prof. Ryszarda Legutki "Antykaczyzm". Poniżej informacja wydawnictwa i fragment książki.

prof. Ryszard Legutko
„Antykaczyzm. Studium polskiej choroby”

Autor opisuje genezę zjawiska, skupiając się początkowo na zdarzeniach z końca 2005 roku, związanych z upadkiem rozmów koalicyjnych między PO i PIS.

Niszcząca siła tego zjawiska spowodowała...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Ślady krwi to niemal sensacyjnie rozwijająca się opowieść o czterech kolejnych pokoleniach rodziny, której koleje poznajemy podczas odzyskiwania i odkłamywania pamięci przez głównego bohatera.

Powieść nie została napisana dla prostego pokrzepieniu serc. Ale chociaż odkryta prawda boli jeszcze mocniej daje w zamian szansę na jednostkowe i wspólnotowe ocalenie.

Napisana z rozmachem powieść Jana...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Tytuł „Partyzant wolnego słowa” sugerowałby raczej wywiad-rzekę lub autobiografię, tymczasem dostajemy do ręki raczej „alfabet Sakiewicza”. Choć zdominowany przez wątki autobiograficzne.

Forma „alfabetu” to siła i słabość książki zarazem. Siła, bo tego typu publikacje z reguły czytają się same. Słabość, bo czasem dostajemy komunikaty krótkie, hasłowe i pisane jak dla, delikatnie rzecz ujmując,...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Informacja od wydawnictwa M.: Partyzant wolnego słowa to zbiór prawie 70 sensacyjnych, przemyślanych i błyskotliwie napisanych haseł ukazujących kulisy polskiej i światowej polityki oraz wydarzeń historycznych.

Poznać Partyzanta wolnego słowa powinniście Państwo ze stu powodów, ale być może najciekawszy jest ten, kto i za jakie grzechy uporczywie ciąga Sakiewicza po sądach. Jego grzechy to...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Idee

„Przebudzenie” to trzecia, z wydanych w krótkim odstępie czasu, książka zawierająca wywiady z przedstawicielami środowisk prawicowych i patriotycznych i druga, wydana przez Wydawnictwo M. Tym razem Joanna Lichocka rozmawia z osobami, które postanowiły zająć się aktywniej lub powrócić do aktywności politycznej po 10 kwietnia 2010 roku.

Książkę otwiera rozmowa z Anitą Czerwińską z klubów Gazety...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Drodzy Niepoprawni. Czekamy na wasze teksty na temat waszego rozumienia patriotyzmu - teraz i tutaj, w Polsce w roku 2012.

Autor najciekawszego tekstu za naszym pośrednictwem otrzyma od wydawnictwa M książkę "Kompendium patriotyzmu", zaś pozostałe, wybrane przez redakcję teksty ukażą się w specjalnym wydaniu biuletynu Niepoprawnych na 11 listopada. Na teksty czekamy do 7 listopada.

Teksty, które...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Idee
Kilka dni temu pisałem tutaj o „Lawie. Rozmowach o Polsce” Solidarnych 2010 i wydawnictwa Arcana, teraz kilka słów o „Kompendium patriotyzmu” – rozmowach Dominika Zdorta wydanych przez wydawnictwo M. Chyba nie tylko dlatego, że po skończeniu pierwszej chwyciłem za drugą, miałem przez cały czas poczucie, że w zasadzie czytam wciąż ten sam tom. Nie jest to zarzut, a sprawa zbieżności formuły i...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Idee

"Przebudzenie" Joany Lichockiej to kolejna propozycja wydawnictwa M, będąca zbiorem rozmów - tym razem przeprowadzonych w wyjątkowym dla Polski czasie. Zapraszamy do zapoznania się z informacją wydawcy.

[quote]Wywiady zawarte w książce ukazują piękne oblicze Polski w dniach, gdy na Krakowskim Przedmieściu tysiące Polaków modliło się pod krzyżem. To także świadectwo ludzi, którzy dziesiątego dnia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Redakcja
Idee
Miło nam poinformować, że nasz portal nawiązał współpracę z kolejnym wydawnictwem, którego nakładem ukazują się pozycje, mogące zainteresować naszych czytelników - z wydawnictwem M. Dziś możemy przedstawić państwu książkę "Kompendium patriotyzmu". "Kompendium patriotyzmu" to zbiór pięciu, przeprowadzonych przez Dominika Zdorta wywiadów. Publicysta rozmawia z prof. Zdzisławem Krasnodębskim,...
0
Brak głosów