Polska Rzeczpospolita Bananowa im. Adamowicza

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Idee

Imię Adamowicza będzie nosił Uniwersytet Gdański? Prezydent Sopotu: Pojawiają się różne pomysły dot. Upamiętnienia”...”Wśród pomysłów na upamiętnienie zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza pojawia się także koncepcja nadanie jego imienia Uniwersytetowi Gdańskiemu - powiedział w środę prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Jest to jeden z pomysłów, który wymaga zastanowienia - dodał. “...”Prezydent Sopotu Jacek Karnowski pytany w środę rano w radiu TOK FM o to, w jaki sposób upamiętnić Adamowicza powiedział:

Tutaj jest pomysł na przykład pana marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka (…) żeby jego imieniem nazwać Uniwersytet Gdański, którego był absolwentem, którego był prorektorem jako 25-letni człowiek; chyba najmłodszy prorektor, który kiedykolwiek był w historii polskich uczelni “..”Ale to wymaga chyba dużego zastanowienia. Na pewno to nie powinna być jakaś ulica czy plac, tylko właśnie coś, które będzie świadectwem dla młodych ludzi i opamiętaniem dla tych wszystkich, którzy są nietolerancyjni, którzy są niesolidarni

— dodał.
W ocenie Karnowskiego Adamowicz bardzo zmienił Gdańsk.

Największą wartością była inwestycja właśnie w ludzi, ale też inwestycja w obraz i symbol Gdańska jako miasta wolności i solidarności “...(źródło)

Szewczak “Niemieckie media (TAZ) piszą o „narastającym klimacie pogromu”, inne o nienawiści polskiej prawicy wobec prezydenta Gdańska, albo że ,,w osobie Adamowicza zamordowano symboliczną postać demokratycznej liberalnej Polski''…Te pogardliwe brednie wypisywane w niemieckich gazetach po prostu nie trzymają żadnych standardów przyzwoitości i uczciwości.To symptomatyczne - mamy więc jak na dłoni stosunek niemieckich mediów do Polaków, na bardzo smutnym i tragicznym przykładzie”..”Absolutnie tak, chodź przecież mamy i inne zachowania polityków, przedstawicieli zagranicznej sceny politycznej, którzy potrafią złożyć kondolencje z szacunkiem, ze zrozumieniem ludzkiego dramatu, jego skali i rozmiaru, z uszanowaniem tragedii osobistej tej rodziny i osób najbliższych, bez nakręcania spirali nienawiści. Ale można też powiedzieć, że niemieckie media nie mają żadnych skrupułów a obsesja antyrządowa, czy antypisowska przykrywa im zdrowy rozsądek i kulturę zachowania. “...(źródło)

------

Mój komenatrz

Szemrany polityk, posiadający szemrany majątek, patron homolobby i seksualizacji polskich dzieci w szkołach, niemiecki serwilant jest idealnym patronem nie tylko jakiegoś tam uniwersytetu, ale całego niemieckiego bantustanu nad Wisłą.

Adamowicz jest symbolem bezkarności elit. Afera watowska.Nikt nie poniósł odpowiedzialności. Afera Amber Gold, Afera Hazardowa, Afera Warszawska reprywatyzacyjna i 40 tys ludzi wyrzuconych na bruk, przestępstwa reprywatyzacyjne innych miastach, Przestępstwa sadowe, skazywanie niewinnych ludzi, przestępstwa komornicze, przestępstwa urzędów skarbowych, przestępstwa prokuratorów, przestępczość samorządowo deweoloperska skupiona wokół mafijnych planów zagospodarowania przestrzennego. Czy ktokolwiek poszedł siedzieć ?

Adamowicz, którego butę, pogardę i ostentacyjne manifestowanie poparcia dla seksualizacji polskich dzieci mogli wszyscy oglądać w czasie zeznań i konferencji jest idealnym patronem całego tego słabego państwa powszechnego bezprawia, tej całej republiki kolesi, Polskiej Rzeczpospolitej Bananowej

Marek Mojsiewicz

video Artur Zawisza: Śmierć Adamowicza może być pretekstem do polowania na czarownice

video Edukacja seksualna w Niemczech porażający obraz upadku Zachodu

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:15)

Komentarze

Dzisiaj w Gdańsku, z którego piszę, strach jest wypowiedzieć jakiekolwiek słowo krytykujące, choćby w najmniejszym stopniu Adamowicza. Fala obłudy i hipokryzji przelewa się przez miasto. Czołowi przedstawiciele Totalnych, zapomnieli już, albo udają że zapomnieli, że przecież Adamowicz nawet nie był ich kandydatem na prezydenta Gdańska, był nim syn pana Bolesława, który sprzedał się za jego karierę w PO. Adamowicz początkowo miał reprezentować w wyborach Koalicję Obywatelską, ale ostatecznie odszedł z Platformy i sformował własny komitet wyborczy "Wszystko dla Gdańska". Wokół jego kandydatury pojawiło się wiele kontrowersji, m.in. związanych z błędem w jego oświadczeniu majątkowym, ale również innymi machlojkami jego i jego najbliższej rodziny z teściową na czele. POlszewicy normalnie bali się, że trwające śledztwo prokuratorskie, zaprowadzi Adamowicza na ławę oskarżonych, a to byłby wstyd nie do opisania, stąd więc poparcie Małego Bolka.

Również Kościół, z jego Arcybiskupem Sławojem Głódziem na czele udaje, że zamordowany prezydent Gdańska był osobą dobrą, wyjątkową, wręcz nieposzlakowaną, obłuda i hipokryzja nie mają granic, stąd propozycja Kościoła o pochówku w Bazylice Mariackiej. Księża z tej bazyliki, jak również ze  Św,Trójcy, czy też ze Św.Mikołaja przechodzą samych siebie w gloryfikowaniu zamordowanego prezydenta. Wczoraj i dzisiaj tysiące gdańszczan w pełnej rozpaczy wyraża swój autentyczny ból i uczestniczy we wszystkich wydarzeniach z ty wszystkim związanych. Normalnie obłęd!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1578593

to cały mój komentarz

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1578599

 ...bo przecież jeszcze tak niedawno wszyscy oburzeni byli (i słusznie!) na Adamowicza za jego na szczęście nieudaną próbę zablokowania i to w 100 rocznicę odzyskania niepodległości tak ważnej patriotycznej uroczystości na Westerplatte, którą musiano zmienić na uroczystość państwową, by pokrzyżować jego intrygę bez precedensu uderzającą w najświętszy dla polaków (może poza Jasną Górą i Warszawą) symbol polskiego bohaterstwa wrześniowego oporu wobec niemieckiego najeźdźcy.

 Ten kto mieni się nazywać Polakiem nie ma prawa tak postępować a nam bez względu na tragiczny jego koniec nie wolno o tym zapomnieć. Nikt nie powinien mordem zmieniać historii, bo to jest nieludzkie i zawsze będę to potępiał ale nigdy też taki czyn nie zmieni faktów z przeszłości.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1578600

Może pozwólmy by ciało zamordowanego ostygło w spokoju?

Po co się tak nakręcać? A może to nie była intryga tylko nieprzemyślana decyzja po incydencie z harcerzem rok wcześniej?

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23769975,gdansk-nie-zaprosil-w-tym-ro...

Westerplatte nie powinno nas dzielić tylko łączyć. Powinno łączyć wszystkich Polaków! Tam jest miejsce w pierwszej kolejności, jak najbardziej, dla żołnierzy Wojska Polskiego! Tam jest miejsce także dla gdańskiego harcerza!

Trzeba dążyć do kompromisu bo inaczej jakiś chory osobnik nakręcony hejtem może znowu szukać okazji do przybliżenia "światełka do nieba"?

PS

http://www.westerplatte.pl/?a=powojnie

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1578605

Amen. Nie da się tego powiedzieć lepiej.

Zatrważająca jest ta fala nieustającej nienawiści, nawet na tym oto portalu. Czy piszący stracili już zdolność widzenia tego co sami mówią i sami piszą?

Aha... bo my robimy to w imę "prawdy". Tak... to rozgrzesza.

Cały czas dowala kocioł garnkowi i każdy z nich wie że tylko on ma rację. PO odmawia PiSowi prawa do rządzenia, mimo że większość Polaków wybrała PiS. PiS odmawia mieszkańcom Gdańska najpierw prawa do Adamowicza mimo że przytłaczająca większość mieszkańców go wybrała, a teraz prawa do ustanowienia imieniem Adamowicza czegokolwiek by mieszkańcy nie chcieli. 

Jeśli będzie ogólne referendum i mieszkańcy w swojej większości się wypowiedzą, to wara komukolwiek do podważania tego wyboru. Czy to będzie chodziło o Adamowicza, Wałęsę, Kaczyńskiego czy ojca Rydzyka. Jak trudno jest to zrozumieć i zaakceptować?

Dialog jest wtedy kiedy się ze mną zgadzają, prawda? 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1578713

.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1578715

Smierć pięciu dziewczynek i dwunastu górników - to statystyka; śmierć Pawła Adamowicza - to metafizyka? Tak, panie Andrzeju, niby-prezydencie Polski??

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Pobudka!

#1578598

To co się dzieje zaczyna być chore.Nazwanie placów lub ulic imieniem śp Pana Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego było blokowane,wiele protestów a prezydenta zwykłego miasta chcą gloryfikować.Nie mieszkam na Pomorzu i nie interesuje mnie ich prezydent .Każdego życia szkoda,niepotrzebna głupia śmierć,ale może na taką sobie zasłużył.Niezbadane są wyroki Boże.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1578603

...Jakie życie, taka śmierć, nie dziwi nic"

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1578604

Żałoba narodowa, pogrzeb w Bazylice Mariackiej, uniwersytet imienia, 3-dniowa żałoba w Warszawie, tytuł honorowego warszawiaka... Cóż, może jeszcze pogrzeb państwowy z kompanią honorową i salwami oraz ogłoszenie 13.stycznia dniem pamięci narodowej PA???

Może jeszcze beatyfikacja?

Najgorsze jest to, że w ten budyniowy kociokwik lewactwa się wkręcił PAD i PMM. 

Najlepszym uhonorowaniem śp.PA byłoby ew.zdjęcie z  niego zarzutów prokuratorskich o fałszerstwie oświadczeń majątkowych, korupcji i zostawienie w spokoju zamiast robienia z niego na siłę osoby krystalicznie czystej, męczennika i bohatera narodowego. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1578627

Swego czasu Pawka Morozow, ktory podkablowal swoich rodzicow do NKWD, zostal wytypowany na idola i wzor do nasladowania dla mlodego pokolenia w Polsce.
Obecnie idolem i wzorem do nasladowania dla urzednikow panstwowych staje sie aferzysta i proniemiecki antypolak.

https://wpolityce.pl/polityka/157711-prezydent-gdanska-pawel-adamowicz-m...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1578739