HejtStop kontra Pudzianowski

Obrazek użytkownika Henryk Dąbrowski
Kraj

 

Ze zdziwieniem przeczytałem, że prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko znanemu wszystkim strongmenowi panu Mariuszowi Pudzianowskiemu.[1]

 

HejtStop[2] złożyło zawiadomienie w związku z wpisami Pudzianowskiego na Facebooku. W jednym z nich nazwał on uchodźców "śmieciami ludzkimi", a w kolejnym zapowiedział, że będzie czekał na nich z kijem baseballowym, którym dokona "przyśpieszonej nauki asymilacji". Prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające i zbada, czy wpis mógł naruszyć art. 256 kodeksu karnego, dotyczący m.in. nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych i wyznaniowych.

 

Przypomnijmy treść artykułu 256 kk.

 

Art. 256.

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

 

Otóż w państwach, które nie istnieją jedynie teoretycznie, każde prawo ma swój sens. Przykładowo nie ma w polskim kodeksie karnym przepisu, który chroniłby króla przed zniesławianiem, bowiem Polska nie ma króla. Jaki zatem jest sens przywołanego art. 256 kk? Wiadomym celem jest ZABEZPIECZENIE państwa przed zgubnymi skutkami publicznego nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i rasowym, które w konsekwencji mogłyby zaszkodzić spójności państwa, doprowadzić do zamieszek i walk między przedstawicielami różnych narodowości i ras. Jednak zauważmy, że w Polsce różnice narodowościowe lub rasowe praktycznie nie występują i potrzeba byłoby ogromu złej woli, aby powiązać wpisy pana Mariusza z możliwymi zagrożeniami dla spójności i stabilności państwa. Zatem stosowanie tego paragrafu w stosunku do pana Mariusza Pudzianowskiego nie ma najmniejszego sensu. Tym bardziej, że głównym powodem wpisów pana Mariusza była chęć ochrony własnego mienia.[3]

 

To nie jest jednak koniec tej historii. Należy bowiem zauważyć, że z dziwnych i całkowicie nieznanych mi powodów, prokuratura chętnie i pospiesznie działa zgodnie z literą art. 256 kk, natomiast zupełnie nie przejmuje się duchem prawa, czyli pozostaje całkowicie obojętna na sens i cel owego artykułu. Zastanówmy się – przecież istnieją w Polsce ludzie, którzy chcieliby doprowadzić do zagrożenia spójności państwa na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych. To przedstawiciele różnych lewackich organizacji, do których można również zaliczyć HejtStop. Otóż chcą oni sprowadzić na nasz kraj poważne zagrożenie poprzez publiczne nawoływanie do przyjęcia przez Polskę ogromnej ilości ekonomicznych imigrantów innej narodowości, innej rasy i innego wyznania. Swoje prawdziwe intencje ukrywają, twierdząc, że owi imigranci są jedynie „uchodźcami”, a celem ich działań jest jedynie pomaganie tym „uchodźcom”.

 

Mam nadzieję, że opisywane przeze mnie przypadek, a może nawet pan Mariusz Pudzianowski osobiście, „przebudzi” prokuraturę zajętą sprawami wszelakimi poza tymi, które wymagają pilnego zbadania.

 

 

Henryk Dąbrowski

 

 

 

[1] Gazeta.pl, Pudzianowski atakuje HejtStop: "Judeopolonia", "Żyd", "kapuś". Teraz komentujący grożą koordynatorce akcji, (LINK)

[2] HejtStop (LINK)

[3] Gazeta.pl, Radio ZET: Prokuratura sprawdzi, czy Pudzianowski groził uchodźcom na Facebooku, (LINK)

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

Hejt różne ma oblicza. A tym portalu objawia się tak: http://niepoprawni.pl/blog/gps65/przysrywanki-internetowych-mend

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1506525

Z pewnością nienawiść ma różne oblicza. Zauważmy jednak, że nienawiść do Polski jest wyjątkowym rodzajem nienawiści.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1506560

Nienawiść do Polski to kwestia wychowania. W tracie wychowania uczymy się języka i zasad grzeczności. Ktoś dobrze wychowany nie będzie nienawidził Polski. Natomiast pospolite chamstwo jest skłonne do wszystkiego. Ludzie, którzy operują prymitywnym i wulgarnym językiem na tym portalu, których zacytowałem w notce, siejąc nienawiść do dyskutantów pośrednio sieją nienawiść do Polski, bo operowanie wularnym językiem i obrażanie współrodaków jest przejawem nienawiści do języka polskiego, a zatem też i do Polski. Wszystkie oblicza hejtu po polsku są nienawiścią do Polski. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1506618

Nie chciałbym stworzyć wrażenia, że ja te chamskie, wulgarne, pozbawione sensu komentarze popieram. Wprost przeciwnie. Wiela razy sam spotkałem się z podobnymi atakami (bo chyba tak można te przypadki określić) i martwi mnie, że na Niepoprawnych takie komentarze się zdarzają. Chciałbym też zwrócić uwagę na nienawiść, która jest ukryta w pięknych słowach lewactwa (=ciemniactwa). Ci ludzie znakomicie opanowali posługiwanie się różnego rozdzaju chwytami, za pomocą których wciskają nam nienawiść ukrytą w kwiatach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1506634