Kara śmierci: topór kontra karabin maszynowy (USA)

Obrazek użytkownika Henryk Dąbrowski
Świat

 

Nieustająca propaganda sił Postępu doprowadziła do powstania w społeczeństwach przekonania, że aparat sprawiedliwości jest niczym okrutny zbrodniarz, który czyha na życie prawie niewinnych morderców. Ci ostatni padają tysiącami w nierównym starciu z ohydnym aparatem przemocy jakim jest państwo.

 

Korzystając ze statystyk dostępnych w USA [1,2] udowodnimy, że jest dokładnie odwrotnie. Pokażemy, że obywatele Stanów Zjednoczonych dysponują toporem, zaś mordercy mają ciężki karabin maszynowy. Poniższy obrazek przedstawia ilość popełnianych zabójstw oraz ilość wykonywanych egzekucji.

 

 

Krzywa o kolorze czerwonym przedstawia ilość zabójstw dokonanych w danym roku. Odpowiednie wartości dla tej krzywej należy odczytywać na skali po lewej stronie. Krzywa niebieska oznacza ilość egzekucji, wartości dla tej krzywej odczytujemy na skali po prawej stronie.

 

Zauważmy, że ta postać wykresu jest rzadko spotykana. Zadbano o to, aby na podobnych wykresach nie pokazywać ilości popełnianych zbrodni, a jedynie posługiwać się wskaźnikiem zabójstw na 100 000 mieszkańców. Wskaźnik niewiele mówi, zaś media i politycy koncentrują się na zmianach wskaźnika, zapominając, że za tym wskaźnikiem kryje się ogrom ludzkich tragedii. Społeczeństwo nie jest świadome, że tragedie te nie spotykają się z właściwą reakcją władz i stosowną odpłatą.

 

 

Czytelnik powinien dobrze zrozumieć skąd wynika owo umiłowanie sił Postępu do posługiwania się wskaźnikiem zabójstw. Przypuśćmy, że w jakimś kraju liczba ludności wzrosła dwukrotnie. Jeśli udało się w przybliżeniu zachować stałą wartość wskaźnika zabójstw (co generalnie jest uważane za sukces policji), to oznacza to, że liczba zabójstw wzrosła w rozpatrywanym czasie dwukrotnie. Posługiwanie się wskaźnikiem znakomicie ukrywa fakt, że obecnie zamiast np. 5000 osób, jest mordowanych 10 000. To ogromny zysk przeciwników kary śmierci. Gdybyśmy chcieli być konsekwentni, to powinniśmy zapytać, czy ilość egzekucji również wzrosła dwukrotnie. Ale takiego pytania nie wolno zadawać! Tego typu pytania w społeczeństwach poddanych Postępowemu praniu mózgu i reedukacji już się nawet nie rodzą! „Trzeba zmniejszyć ilość egzekucji!” – grzmią przeciwnicy kary śmierci. I nikogo to nie dziwi, że tak ma być. Jeśli spada wskaźnik zabójstw, to również ilość egzekucji powinna spadać. To bezsensowne i nielogiczne zdanie jest wtłaczane do głów ludzkich tak długo, aż przestanie dziwić. Skoro Autorytety tak mówią, to jakoś głupio jest zaprzeczać i sugerować, że może powinno być inaczej. Przecież jest to NIE DO POMYŚLENIA, że jeśli w 1950 roku w USA przy 7020 zabójstwach wykonano 82 egzekucje, to w roku 2010 przy 14722 zabójstwach należałoby się spodziewać około 170 egzekucji!

 

 

W zamieszczonej niżej tabeli przedstawiliśmy analizę lat 1950 – 2010 z podziałem na okresy dziesięcioletnie. W ostatnim wierszu wskaźnik reakcji Rhe jest równy stosunkowi ilości zabójstw do ilości egzekucji w danym okresie i informuje nas o tym, jak silna była reakcja wymiaru sprawiedliwości na popełniane zabójstwa. Przykładowo w okresie 2000 – 2009 potrzeba było 277 zabójstw, aby został stracony jeden zabójca. To ważny wskaźnik, bowiem pokazuje, że w USA potrzeba obecnie przynajmniej setek zbrodni, aby jeden morderca zapłacił życiem. W moim odczuciu pozostaje to w sprzeczności z propagandowym obrazem rzeczywistości. Media narzucają nam wizję świata w którym na 100 zabójstw sądy orzekają przynajmniej kilkakrotnie karę śmierci, która zostanie wykonana. Wykorzystywane są w tym celu filmy fabularne, dokumentalne i fabularyzowane rekonstrukcje zbrodni – tam wyroki śmierci zapadają często i są wykonywane. Na ogół usłyszymy lub przeczytamy o wyrokach śmierci, ale już znacznie rzadziej dowiemy się, że wyrok nie został w rzeczywistości wykonany. Celem tych działań jest wytworzenie w społeczeństwie przekonania, że wyroki śmierci zapadają bardzo często i wydawane są pospiesznie, a to musi skutkować częstymi pomyłkami. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna!

 

Okres
Egzekucje
Zabójstwa
Wskaznik
reakcji Rhe
1950 - 59
717
73 790
103
1960 - 69
191
106 180
556
1970 - 79
3
192 230
64 077
1980 - 89
117
206 430
1 764
1990 - 99
478
211 708
443
2000 - 09
590
163 569
277
1950 - 10
2 142
968 629
452

 

W ponad sześćdziesięcioletniej wojnie Prawa ze Zbrodnią z lat 1950 – 2010 stosunek strat wyniósł 452:1, czyli średnio trzeba było 452 zabójstw, aby Prawo podjęło decyzję o egzekucji jednego mordercy. Biorąc pod uwagę, że straty ludzkie USA w czasie II Wojny Światowej wyniosły 418 500 zabitych, to mówienie o wojnie nie wydaje się już tak wielką przesadą. Warto zauważyć, że w latach siedemdziesiątych mordowanie było bezpiecznym zajęciem – wymordowanie 6 dywizji po stronie Prawa, kosztowało Zbrodnię życie tylko jednego mordercy!

 

Należy podkreślić, że jeśli jedynie raz na kilkaset zabójstw orzekana jest i wykonywana kara śmierci, to jej oddziaływanie odstraszające zmniejsza się. Fakt ten jest wykorzystywany przez przeciwników kary śmierci do negowania istnienia efektu odstraszającego, aby następnie ogłosić, że skoro kara śmierci nie odstrasza, to jest to wytaczający powód do likwidacji tej kary. My musimy pamiętać, że istnienie efektu odstraszającego zostało wykazane w wielu pracach. [3,4,5]

 

Czytelnik powinien doceniać przeciwnika – tutaj nic nie dzieje się przez przypadek, dopuszczalne jest każde kłamstwo i każda manipulacja. To konsekwentne działania, rozłożone na lata etapy dotykające wielu dziedzin życia, których realizacja ma doprowadzić do końcowego sukcesu – likwidacji kary śmierci.

 

 

Henryk Dąbrowski

 

 

 

1.   Dane o zabójstwach w USA

Homicide victimization, 1950-2004 (LINK)

Reported crime by locality (city, county), state, and Nation (LINK)

 

2.   Dane o egzekucjach w USA

Sourcebook of criminal justice statistics (plik PDF – LINK, plik CSV – LINK)

 

3.   Isaac Ehrlich, The Deterrent Effect of Capital Punishment: A Question of Life and Death, The American Economic Review Vol. 65, No. 3 (Jun., 1975), pp. 397-417

Isaac Ehrlich, The Deterrent Effect of Capital Punishment: Reply, The American Economic Review
Vol. 67, No. 3 (Jun., 1977), pp. 452-458

4.   H. N. Mocan & R. K. Gittings, Getting off death row: commuted sentences and the deterrent effect of capital punishment, Law and Economics, (2003) 46, pp. 453-478.

 

5.   H. Dezhbakhsh & J. M. Shepherd, The deterrent effect of capital punishment: evidence from a “judicial experiment”, Economic Inquiry, (2006) 44, pp. 512-533.

 

 

 

 

 LINK

Zobacz wszystkie artykuły dotyczące kary śmierci

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:11)

Komentarze

Nie chciałbym, by w obecnej III RP była przewidziana prawem "kara śmierci". Kilkanaście lat temu mój znajomy (miał wówczas około 20 lat) został oskarżony o zamordowanie młodej dziewczyny w brutalny sposób, sąd nie miał wątpliwości co do jego winy, chociaż nie było o niej świadczących żadnych dowodów i skazał go na wiele lat więzienia, dwa dni po ogłoszeniu wyroku, na jeden z komisariatów zgłosił się jakiś facet i przyznał się do zabójstwa, policjanci sprawę sprawdzili i kazali mu iść do domu, bo sprawca już siedzi... znajomy wyszedł po kilkunastu latach z wielkim odszkodowaniem, okazało się, że tego przestępstwa popełnić nie mógł, sędzia oczywiście nie poniósł żadnej odpowiedzialności, znajomego ojciec powiesił się po wyroku, nie mógł żyć z myślą że jego syn jest mordercą, sprawa by oczywiście nie wyszła na jaw, gdyby nie telewizja, która tym przypadkiem się zajęła dzięki determinacji jego matki. Takich przypadków są dziesiątki. Oczywiście, gdyby była kara śmierci, pewnie niewinność takich ludzi nigdy nie wyszłaby na światło dzienne.  W Polsce nie ma "aparatu sprawiedliwości", jest aparat represji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1461088

Proszę przeczytać:

http://niepoprawni.pl/blog/956/brak-kary-smierci-w-kodeksie-karnym-jest-...

.

Jako przykład weźmy Polskę po okresie sowieckiej okupacji, czyli po 1956 roku. Polska była wówczas sowiecką kolonią o nazwie PRL i z pewnością była represyjnym państwem. Ile zapadło błędnych wyroków? Nie piszę niesprawiedliwych, ale błędnych, tzn. skazywano osoby, które nie były winne zarzucanych im czynów?

.

Niedawno więzienia opuścili (!) mordercy i zboczeńcy, którym lekką ręką zamieniono karę śmierci na 25 lat więzienia. Ilu wśród nich było niewinnych osób?

.

Jestem przekonany, że sędziowie będą bardzo ostrożnie decydować w przypadku kary śmierci.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1461091

W PRLu wydawano wyroki śmierci, nawet lawinowo, a ile z nich wydano niesprawiedliwie? Sądzę że tysiące, ilu leży na takiej "Łączce" czy w innych miejscach kaźni, polskich patriotów, narodowców, mordowanych za to, że są "agentami", terrorystami itd. Proszę zobaczyć ilu sędziów to wychowankowie tamtych, wydających tamte wyroki, więc raczej nie liczyłbym na to, że będą ostrożnie "wydawać wyroki", jeden z tych katów, sędziów współtworzył nawet konstytucję III RP, a wcześniej oddalił apelację dotyczącą generała Fieldorfa, jak dziesiątki innych, on nadawał ton składowi sędziowskiemu III RP, sędziowie raczej będą robili tak jak teraz, przecież żaden sędzia nie ponosi konsekwencji swoich czynów, nie dałbym w ich ręce losu psa, a co dopiero człowieka. Proszę zobaczyć ile w Polsce jest dramatów spowodowanych właśnie przez ten aparat represji. Nie wiem czy zboczeńcy i mordercy o których Pan piszę to ludzie winni czy niewinni, nie widziałem ich procesów, zresztą nie jestem władnym oceniać niczyich win, nie wiem czy mieli uczciwe procesy, czy też skazano ich na polityczne zamówienie, jak w PRLu "wampira z Sosnowca", gdzie do dzisiaj proces i osoba skazanego wzbudzają liczne kontrowersje, ale sądom w tym kraju nie ufam, a Pan?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1461093

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę czytać moje odpowiedzi. Chyba, że Pana celem było przedstawienie odpowiedzi błędnej, ale takiej, która z założenia wprowadzi w błąd Czytelnika.

.

Ufam sądom i sędziom III RP wystarczająco, aby wierzyć, że nie zostanę skazany na karę śmierci przez pomyłkę.

.

Pana sugestia, że powinienem bardziej obawiać się sędziów III RP niż bandytów i morderców jest co najmniej dziwna.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#1461097

Napisz może notkę "Ufam Sądom III RP" i nie zawracaj gitary o karze śmierci po raz chyba nasty.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1461105

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak głupiego komentarza dawno już nie widziałem na Niepoprawnych. Jakiś nowy narybek?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#1461107

Widzę poważne kłopoty z pamięcią. Może stąd ta kretyńska notka o karze śmierci powtarzana co jakiś czas. No ale poza tym, co o ważnych sprawch Polski może mieć do powiedzenia osobnik, który ufa sądom III RP.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1461109

Bilobil !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1461114

Hmmm... niech pan zostanie w swoim świecie zaufania do sądów III RP, jednak by wierzyć w ich sprawiedliwość, trzeba mieć oczy zamknięte i kierować się wyłącznie "wiarą", a z tą nie zamierzam dyskutować, wszak pozostaje w szacunku dla innych religii. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1461192

Oczywiście wyznawana przez Pana "religia" nie podlega krytyce. Polecam zapoznanie się z artykułem

http://niepoprawni.pl/blog/henryk-dabrowski/ksiega-powtornie-powtorzoneg...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1461196

Wyznawana przeze mnie religia jest nie tylko krytykowana, ale przede wszystkiem zajadle atakowana przez róznej maści "innowierców", dlatego nie zamierzam atakować pańskiej religii i proszę by pan zostawił nas, katolików, w spokoju.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1461206

Nie należy wpisywać komentarzy pozbawionych argumentów. Wtedy nie będzie odpowiedzi i jest to najlepszą gwarancją spokoju dla Pana.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1461257

Kara śmierci to zbrodnia w majestacie prawa. Jak dla mnie, niczym się nie różni od mordowania ludzi przez łotrów.  A przecież przyzwoici ludzie powinni czymś się różnić od morderców - prawda ? To także przyznanie się normalnej społeczności do bezsilności wobec zbrodni. Za morderstwo powinna być bezwzględna kara dożywocia, bez żadnej nadziei na warunkowe zwolnienie. Kara śmierci nie wychowuje, nie daje szansy na zadośćuczynienie wyrządzonych krzywd, na porawę / resocjalizację. To takie same bemyślne morderstwo, jak to, za które się skazuje przestępcę.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Ula

 

#1461125

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zauważmy, że wbrew Pani słowom kat nie „morduje ludzi”. Warto w tym miejscu zacytować fragment znakomitego artykułu pana Edwarda Irvinga Kocha, kongresmena i burmistrza Nowego Jorku
.
„[...] państwu przysługują prawa, których nie ma obywatel. W demokracji prawa te zostają przekazane państwu przez wyborców. Twierdzenie, że egzekucja skazanego zgodnie z prawem zabójcy jest morderstwem, jest niczym więcej jak twierdzeniem, że legalne uwięzienie przestępcy jest porwaniem. Jeśli ktokolwiek zmusza innych do wypłacenia mu pieniędzy pod groźbą ukarania, to mówimy o wymuszeniu. Jeśli czyni to państwo, to mówimy o opodatkowaniu. Prawa i obowiązki przekazywane przez obywateli są tym, co daje państwu zdolność rządzenia.”
.
Myślę, że różnicę daje się zauważyć. Szczególnie w sytuacji gdy morderca przyjdzie do Pani.
.
Więcej tutaj:
 
 
 
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7
#1461128

Proszę mówić za siebie ! Ja nikomu nie daję i nigdy nie dam prawa do mordowania innych w moim imieniu w majestacie prawa. Każdy kto morduje robi to na własny rachunek przed Bogiem !

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Ula

 

#1461131

To nie my dawaliśmy życie, i to nie my będziemy je odbierać.

Tylko Bóg ma takie prawo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1461133

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z tej wypowiedzi wynika, że morderca morduje z woli Boga. Czy tak? A jeśli nie, to jak należy tę myśl rozumieć?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1461137

Bóg dał wolną wole człowiekowi, a my katolicy nie godzimy się na karę śmierci, bo tak nas nauczał Pan nasz Jezus Chrystus. Czy tak prostą sprawę, jest umysłowo za trudna dla pana, by mógł to ogarnąć to co ja i inni piszą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1461142

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Artykuł:

http://niepoprawni.pl/blog/henryk-dabrowski/ksiega-powtornie-powtorzoneg...

.

Skoro napisał Pan:

"Tylko Bóg ma takie prawo [odbierać życie]"

To proszę odpowiedzieć, czy morderca morduje z woli Boga?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1461145

Nawet zabójcanie traci swej osobowej godności i Bóg sam czyni się jej gwarantem (Jan Paweł II)

Życie człowieka – pisze Ojciec Święty – pochodzi od Boga, jest Jego darem, Jego obrazem i odbiciem, udziałem w Jego ożywczym tchnieniu. Dlatego Bóg jest jedynym Panem tego życia, człowiek nie może nim rozporządzać (Jan Paweł II)

Pan zdaje się zna i uznaje tylko Stary Testament? Cóż, inna cywilizacja, nie dogadamy się.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1461191

Sprzeczne nawet ze stanowiskiem poprzednich papieży. Zauważmy, że jeszcze dla Piusa XII (1876 – 1958) obecność kary śmierci w kodeksie karnym nie stanowiła problemu. Papież powiedział

.
Nawet w przypadku egzekucji skazanego na śmierć, państwo nie dysponuje prawem tej osoby do życia. Zastrzegliśmy dla władzy publicznej prawo odebrania skazanemu dobra, jakim jest życie, jako zadośćuczynienie winy po tym, gdy popełniając zbrodnię, sam pozbawił siebie prawa do życia.

(zobacz artykuł "Jak Postęp zapewnił bezpieczeństwo mordercom i zbrodniarzom" zapisany na pliku PDF)
.

Jan Paweł II może też pisać teksty sprzeczne z zapisami w Nowym Testamencie

http://niepoprawni.pl/blog/henryk-dabrowski/ksiega-powtornie-powtorzoneg...

.

Już nie tyle katolików co wyznawców Jana Pawła II nic nie powstrzyma. Nawet Biblia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1461198

Problem polega na tym, że Jan Paweł II pisał wszystko w oparciu o Nowy Testament, ty zaś stosujesz wykładnie żydowska, "oko za oko, ząb za ząb". Proszę podać mi jakiś przykład z Nowego Testamentu, którym podeprzesz swoją rządzę mordów sądowych przez neokomunistycznych sędziów w III RP. Czekam. 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1461203

I tu się z kolegą zgodzę - dyskusja z tym Panem jest bezprzedmiotowa - bo  korzysta z okazji by wyłącznie dowalić chrześcijanom. Biblię traktuje wyrywkowo jak typowy lewak, a nie bierze pod uwagę jej ogólnego przesłania, zwłaszcza nauk Chrystusa.  Heh, i jakie to charakterystyczne dla pouczania katolików przez pewną wybraną nację - z delikatności nie wymienie jej tutaj.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1461216

... teorię w kwestii wprowadzenia w Polsce prawa wykonywania KS-a. Z uporem maniaka trzyma się tego, choć widzi, że jego argumentacja dla nas jest... żadną argumentacją. Prawo stanowione jest wówczas dobre, kiedy nie jest sprzeczne z Prawem Boskim, bo to prawo jest nadrzędnym nad wszystkimi innymi prawami stanowionymi przez człowieka. Amen.

Byłem, jestem i będę za najwyższą karą w formie dożywocia w... obozach pracy, nie w zakladach karnych! Zakłady karne są na utrzymaniu nas wszystkich podatników, a ja nie mam najmniejszej ochoty utrzymywać tych skazanych na dożywocie drani.
W obozach pracy skazani byliby zmuszeni zapracować na swoją dożywotnią egzystencję.

Chcecie jeść dobre papu? - Proszę bardzo, ale pierwej wyhodujcie sobie świnkę i ją przetwórzcie. Ach! - nie macie czym tej świnki wykarmić? - To zasiejcie poplon, przeróbcie na paszę itd.
Chcielibyście się wykąpać pod prysznicem? - Proszę bardzo. Najpierw zróbcie odwiert (około 10-metrowy), wykonajcie instalację wodociągową. Co?... woda jest zimna? - No to skur**elu jeden z drugim... podgrzej ją sobie. Ach! - Nie macie czym podgrzać? To zbudujcie piec, nazbierajcie w lesie chrustu, albo wykopcie z kumplami bieda-szyby pod bacznym okiem strażników z kałachami gotowymi do strzału, i... po kłopocie. Chcielibyście mieć elektryczność w barakach? - Proszę bardzo! Dam wam za darmo prądnice prądu przemiennego napędzane... kieratem (maneżem). Zaprzęgniecie do niego kilkoro z was na dziedzińcu obozu, by jak koń - chodząc w kółko napędzali prądnicę, by reszta z was miała światło. Ale tylko światło, żadnej telewizji! - No, chyba że TV Trwam i Radio Maryja. Może któryś z was przed śmiercią się nawróci...

Powyższe głównie odnosi sie do skazanych w przyszłości, a obecnie rządzącej platformersko-peselowej swołoczy oraz do postkomunistów typu: Aleksander Pierwszy Kłamliwy czy Leszek Pierwszy Szyderczy. To dzięki nim wpadliśmy w sidła Unii Germańsko-Żydowskiej. 

 

Pozdrawiam,

  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1461224

Pełna zgoda. Ja bym dorzciła jeszcze zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy, jako warunek czegokolwiek w pierdlu. A jak nie, to czarny chleb i woda w ciemnicy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1461226

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czy morderca morduje z woli Boga?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10
#1461143

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przecież to inni pobrudzą sobie ręce krwią, żeby mogła Pani śnić swoje sny.

.

"Gdzieś na Sycylii znajduje się czterysta starannie oznaczonych grobów. Wszystkie przez jednego człowieka, który zasnął podczas pracy. Jednak to niemieckie groby, bo przyłapaliśmy śpiącego drania zanim oni to zrobili."
.
gen. George Patton
 
 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10
#1461135

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zbrodni jaką niewątpliwie jest zabicie człowieka. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia: ani moralnego, ani religijnego ani żadnego innego. Człowiek przyzwoity nie skazuje na śmierć ani nie wykonuje wyroków śmierci. Jesli to jednak robi, to niczym sie nie różni od pospolitego zbrodniarza.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Ula

 

#1461138

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Henryk Dąbrowski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pani tylko w kółko powtarza wyuczoną formułkę. Oczywiście, gdy zajdzie potrzeba znajdzie Pani sobie innych, aby pobrudzili sobie ręce krwią - Pani rączki muszą pozostać nieskalane. Dobranoc.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10
#1461147

Niby mam szukać morderców na zlecenie jak zajdzie potrzeba ? Cóż,każdy sądzi według siebie... To Pan mi tu formułkami ze świata cytował. W moim świecie zbrodnia jest i będzie zawsze zbrodnią, a ludzie mordujący innych byli i bedą zbrodniarzami. Żadnych kompromisów ze złem.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1461161

By zakończyć ten "niekończący" sie serial p.Henryka ,można to skwitować jednym zdaniem,
od lat p.Henryk ma "wisielczy" humor, stad te ciągłe wklejki tematu sprzed lat

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1461165

..ze wcześniejszych komentarzy. W szczególności ujawnia się w "radosnym" podejściu do ofiar morderców. Proszę śmiać się dalej.

.

Proszę nie robić sobie problemu z milonów ofiar Auschwitz i innych obozów III Rzeszy. Godność zbrodniarzy i morderców ponoć gwarantuje sam Bóg  (zobacz komentarz Iju z 18 Stycznia, 2015 - 06:22)

.

Ten sam który rzekł

[Jeśli] kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga.

Rdz 9:6

.

Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.

Wj 21:14

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1461199

Panie Henryku z Panem to jak z tym naszym górnictwem, musi Pan przejść głęboki program naprawczy , zwłaszcza w sposobie myślenia jak i też podejścia do kwesti karania śmiercią .

Jednocześnie chciałbym aby Pan przybliżył mi te moje "radosne" podejście do ofiar morderców i w tym momencie gdy mam taki zarzut wcale mi nie jest do śmiechu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1461219

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1461253

Moje zdanie na temat kary śmierci jest jednoznaczne.Od poniedziałku do soboty jestem za ,w niedzielę  w dniu egzekucji jestem zdecydowanie przeciw.Salomonowym wyjściem z tej sytuacji jest zdanie się na pana.........SS czyli seryjnego samobójcyPozdrawiam przeciwnikow i zwolenników KŚ Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1448551#comment-1448551

 

Gdzie jest tu w tym zdaniu ta "radosne" podejscie do ofiar  morderców -  w którym to miejscu

Panie czy wszystko poza tym jest.ok ?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1461254

Zapewne przeszedłeś kolejną przemianę. Taką przemianę okrągłostołową typu: moje zdanie zawsze po właściwej stronie.

.

http://niepoprawni.pl/comment/1461491#comment-1461491

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1461558

"Proszę nie robić sobie problemu z milonów ofiar Auschwitz i innych obozów III Rzeszy."

Przecież tych ludzi właśnie SKAZANO NA ŚMIERĆ decyzją systemu państwowego, który sankcjonował karę śmierci i masowo ją wykonywał, złego porównania pan użył, bo z wcześniejszej argumentacji wynika, iż broni pan decyzji w sprawie kary śmierci. 

Pan widzę jest taki "starotestamentowy"? 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1461225

Kara śmierci  to nie sprawa "starotestamentowa" ale współczesna. Katechizm KK dopuszcza karę śmierci.Dziwne ,że tak dużo katolików w Polsce a tak mało kto zna prawdy naszej wiary.   Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1461374

Pani by oddała pod osąd sądów III RP rozstrzyganie o życiu Polaków? Ja jestem kategorycznie przeciwny karze śmierci w tym antypolskim systemie i nie widziałem, by gdziekolwiek w KK miało miejsce dopuszczanie kary śmierci w III RP, której system sądowniczy daleki jest od postępowania zgodnego z Katechizmem. Sądzę że te sądy z przyjemnością skazały by nas wszystkich, tutaj piszących na karę śmierci.  Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1461635

A poza tym dobrze się pan czuje i nic panu nie dolega?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1461662

Narzędzie , bardziej subtelne niż cep czy młotek . Dlatego wyjatkowo głupawy tekst. Z podobnym skutkiem można zestawić ilość zabójstw i kurs dolara czyli nieporównywalne zjawiska. Egzekucji jest mało, nie są wykonywane we wszystkich stanach, ale co ważniejsze to przecież egzekucje wykonane w danym roku dotyczą spraw często z odleglej przeszłości - przewód sądowy, apelacje, oczekiwanie na wyrok , ewentualne ułaskawienie. Czyli zawsze występuje efekt opoźnienia i duże uwrażliwienie na jakieś przypadkowe czynniki takie jak osoba gubernatora czy prezydenta, który będzie opóźniał lub uniemożliwiał wykonanie wyroku . Jeśli chciałby pan zbadać efekt odstraszający to trzeba by badać ilość zabójstw w okresach i na terenie gdzie kara śmierci ponownie mogła być orzekana , lub po zawieszeniu jej wykonywania, niezależnie od ilości - przecież społeczeństwo zwyczajnie nie zna tych wielkości , medialne nagłośnienie choćby jednej egzekucji ma większe znaczenie niż nieznany nikomu wzrost lub spadek, który zresztą jak wyżej napisałem jest dość przypadkowy - akurat kończy się w danym roku więcej spraw karnych a w innym mniej. Gdyby natomiast chciał pan badać jaki procent morderstw jest karany karą śmierci to trzeba by niestety sporo mrówczej pracy - wyszukać wszystie sprawy dotyczące zbrodni dokonanych w roku x , skorygować wskaźnikami wykrywalności i dopiero zestawić z liczbą zbrodni z danego roku. Nie rozumiem też dlaczego kwestionuje pan analizowanie ilości zabójstw/10000 mieszkańców ,niczego taki wskaźnik nie ukrywa ,pozwala ocenić uwolnić wzrost/spadek przestępczości od wpływu jaki ma wzrost populacji ,choć nadal pozostają inne czynniki demograficzne - przykładowo starzejące się społeczeństwo jest z reguły mniej zbrodnicze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1469793