Treści z tagiem: New York Times

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Do ataków na Polskę dochodzi obecnie z każdej możliwej strony. Pamiętajmy, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nagonka prowadzona jest w sposób przemyślany, a jej celem jest zarówno osłabienie wizerunku Polski, jak i jej ponowny rabunek. Nie, takie twierdzenie to nie przesada.

„Poland Urged to Look for Nazi-Looted Art Still Held in Its...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  

W czwartek, 11.01.2018, w "New York Times" ukazał się artykuł "Is Angela Merkel Done For?" {TUTAJ(link is external)} pióra Alexandra Goerlacha.  Po czterech dniach jego polskie tłumaczenie zostało opublikowane w portalu Interia.pl {TUTAJ(link is external)} pod tytułem "To koniec Angeli Merkel?".  Czytamy w nim:

  "Nowy rok...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Z niekłamaną satysfakcją przytaczam mój tekst o Janie Tomaszu Grossie opublikowany 14 września 2015, a więc jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Jest on nie tylko aktualny, ale i ma walor dydaktyczny:
otóż po 2 latach sprawowania władzy rząd PiSu nie znalazł ani czasu ani chęci, by temu potwarcy zakazać wjazdu do Polski,  o...

2.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:10)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Ukazał się on w niedzielnym wydaniu "New York Times" {TUTAJ(link is external)}.  Jego autor, Andrew Roberts, napisał przedtem biografię Napoleona i postawił pytanie: "Czy Macron będzie Napoleonem XXI wieku?".  Obszerne streszczenie tej publikacji w języku polskim można znaleźć w portalu Interia.pl {TUTAJ(link is external)}.  Roberts...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Traduttore tradittore. Tytułową, włoską maksymę można przełożyć na język polski następująco: Tłumacz jest zdrajcą. Oznacza to, że żaden przekład nie jest wierny wobec oryginału. Gorzej jednak , gdy tłumacz jest jednocześnie manipulatorem.

 

Onet donosi w tytule, że "Od teorii spiskowych ws. Smoleńska boli głowa"

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kraj

Poland Leads Wave of Communist-Era Reckoning

Cieszy mnie artykuł w NYT o Sprawiedliwych zilustrowany zdjeciem Kazimierza Świtonia, założyciela niezależnych Związków Zawodowych. Obserwujemy przebieg procesów sądowych, szczególnie tych, które dotyczą zabójstw działaczy niepodległościowych. Nie mamy nic wspólnego z KOR ani KOS :-)

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sosenkowski
Kultura

dziennik "the New York Times" rekomenduje Łódź ze względu na "wybrane" obiekty, których nie ma... i chyba nie będzie ;)))

The 45 Places to Go in 2012

studio filmowe Davida Lyncha i centrum festiwalowo – kongresowe projektu Franka Gehry’ego mają być głównymi atutami Łodzi, wg Rachel B. Dyle z "the New York Times". w tym ulubionym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Wybory coraz bliżej. W telewizji zrobiło się gęsto od pasjonujacych debat  (ktoś to oglądał...?)  Czas by już ostatecznie roztrzygnąć konkurs na przyszłego wybawcę Polski. Tusk czy Kaczyński...?

Już chciałem przedstawić ostateczny werdykt... kiedy przeczytałem o bankowych żartach New York Timesa.

 

- Rząd...

0
Brak głosów