Treści z tagiem: Gajcy

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

.

Łżeduo der onecika z wdziękiem i lekkością Grubej Berty odtańczyło, weszło w ulubione pląsy czerwonoarmiejskich sołdatów czyli zademonstrowało Polakom zjodłowaną prikucajkę z kozaczokiem.
I co na to ichnia...Lorelei?
Tanzen, tanzen! czyli ci ...zwei zasranzen! w godzinach nocnych spreparowali kłamstwo o rzekomych sankcjach...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Akiko
Kultura

Zbliża się następna rocznica Powstania w Warszawie. Wartałoby więc może prypomnieć sylwetkę Tadeusza Gajcy, ps. "Karol Topornicki", "Roman Oścień", "Topór" (ur. 8 lutego 1922 w Warszawie, zm. 16 sierpnia 1944 w Warszawie) polskiego poety czasu wojny, żołnierza Armii Krajowej.

Gajcy uczęszczał do gimnazjum oo. Marianów na Bielanach,gdzie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kultura

Muzeum Powstania Warszawskiego początkowo 65-tą rocznicę Powstania planowało uczcić koncertem Metalliki, ale zdaje się, że skończyło się na koncercie sporej grupy wykonawców krajowych, którzy wystąpili na firmowanej przez muzeum płycie "Gajcy", zbiorze utworów nagranych przez młodszych i starszych wykonawców z kręgu szeroko pojętej muzyki rockowej do tekstów tego poety. Myślę, że nawet dobrze się stało, choć ciekawe jest zniknięcie tematu początkowych, moim zdaniem przesadnie ambitnych, planów. Stało się dobrze, ponieważ dawno na jednej płycie nie pojawiło się tyle nowych, wybitnych utworów polskich wykonawców.

0
Brak głosów