ChatGPT

Obrazek użytkownika gps65
Blog

Na ame­ry­kań­ski­ch me­dia­ch spo­łecz­no­ścio­wy­ch, ta­ki­ch jak YouTu­be, obo­wią­zu­ją su­ro­we za­sa­dy do­ty­czą­ce tre­ści. Wy­star­czy użyć nie­któ­ry­ch słów – jak „Mu­rzyn”, „śmierć”, „pe­de­ra­sta”, „za­bić” czy „abor­cja” – by na­ra­zić się na de­mo­ne­ty­za­cję, ogra­ni­cze­nie za­się­gów al­bo na­wet ska­so­wa­nie kon­ta. Po­sta­no­wi­łem więc spraw­dzić, czy ChatGPT na­pi­sze mi...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Blog

Je­st ta­ka słyn­na za­gad­ka, w któ­rej oj­ciec i syn ma­ją wy­pa­dek sa­mo­cho­do­wy. Oj­ciec gi­nie, a sy­na wio­zą do szpi­ta­la. Wi­dzi go chi­rurg i mó­wi: „Nie mo­gę ope­ro­wać, to mój syn!”. Jak to moż­li­we, prze­cież oj­ciec nie ży­je? Roz­wią­za­nie: chi­rurg to mat­ka. Więc za­da­łem tę za­gad­kę CzatowiGPT4o, ale trosz­kę ją zmo­dy­fi­ko­wa­łem dla utrud­nie­nia:

  Mat­ka i jej syn...

2.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (4 głosy)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Świa­do­mo­ść sztucz­nej in­te­li­gen­cji je­st zwią­za­na z bie­żą­cą pa­mię­cią. W tej not­ce for­mu­łu­ję ro­bo­czą hi­po­te­zę na­uko­wą, we­dług któ­rej bie­żą­ca pa­mięć je­st nie­zbęd­na do wy­kształ­ce­nia świa­do­mo­ści. Je­st to wa­ru­nek ko­niecz­ny, ale nie­wy­star­cza­ją­cy. Aby to wy­ja­śnić, mu­szę omó­wić w uprosz­cze­niu kil­ka kwe­stii, ta­ki­ch jak po­ję­cie „świa­do­mo­ści”, „...

2.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Na ChatGPT zo­sta­ły na­ło­żo­ne wy­tycz­ne wynikające z amerykańskiej polityki opar­te na ogól­ny­ch za­sa­da­ch do­ty­czą­cy­ch uni­ka­nia tre­ści po­ten­cjal­nie ob­raź­li­wy­ch, kon­tro­wer­syj­ny­ch lub szka­lu­ją­cy­ch ja­kie­kol­wiek gru­py re­li­gij­ne. Zo­bacz­my, jak te wy­tycz­ne dzia­ła­ją w prak­ty­ce.

 

Motto 1: „Nie będą uczyć nas historii Niemcy ani Żydzi!” - Grzegorz Braun

Motto...

4.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (13 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Wer­sja płat­na ChatGPT-4 to już nie tyl­ko hu­ma­ni­stka, ale tak­że ma­te­ma­tyczka i za­awan­so­wa­na pro­gra­mi­stka. Roz­wią­zu­je nie tyl­ko pro­stą za­gad­kę „ile wa­ży ce­gła”, któ­ra by­ła pro­ble­mem dla wer­sji 3,5, ale rów­nież skom­pli­ko­wa­ne za­da­nia ma­te­ma­tycz­ne. Choć nie uda­ło jej się jesz­cze roz­wią­zać pro­ble­mów otwar­ty­ch, wer­sja GPT-5 z pew­no­ścią to zro­bi.

  ...

1.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.7 (10 głosów)