Treści z tagiem: Betar

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Historia

Żydowski ruch narodowy był silny w II RP. Powstanie w Polsce BETARU - organizacji paramilitarnej, która dała podstawy do walki o Izrael. Polscy oficerowie szkolili betarowców. Polecam film i dyskusję jego autorów.

http://www.youtube.com/watch?v... film “BETAR”

Spotkanie z twórcami filmu
http://www.youtube.com/watch?v... cz....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Po kuriozalnym terminie (godzina 00:40) w nocy z poniedziałku na wtorek film ten ma być wyświetlony ponownie o godzinie 20:20 jutro (20-04-2012) na kanale TVP Historia.
Film wart obejrzenia z wielu powodów. Warto również obejrzeć (to już tylko w sieci) dyskusje po projekcjach autorskich tego filmu gdzie autorzy opowiadają o kulisach...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Idee

Jestem pod wrażeniem telewizyjnego dokumentu „Betar” o Żydach rewizjonistach.
Nigdy nie wierzyłem, aby drobne złodziejaszki z lewicy, zdolne co najwyżej do knajackiej kradzieży nazw: „Biuletyn Informacyjny” czy „Solidarność” i przyssawania się do pieniędzy lub agentury byli zdolni do bohaterstwa.
I słusznie. Powstanie w Getcie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Historia

Film dokumentalny pt. "Betar" będzie pokazany w Warszawskich "Hybrydach".

Dokument poświęcony jest nieznanej właściwie w Polsce, po 1939 roku historii ugrupowania "Betar" (Bejtar), najsilniejszej organizacji paramilitarnej w II Rzeczypospolitej. W tej organizacji szkolili się militarnie przyszli twórcy państwa Izrael. Byli nie tylko...

0
Brak głosów