Czy Francja ma być krajem islamskim? Agata Bruchwald

Obrazek użytkownika ciociababcia
Inne

Islamscy kaznodzieje ze Związku Francuskich Organizacji Islamskich (UOIF) mogą we Francji bezkarnie promować dżihad.

Przyzwolenie na promocję dżihadu we Francji płynie od ministra spraw zagranicznych, Manuela Vallsa. Co więcej jego ugrupowanie, czyli Partia Socjalistyczna wspiera finansowo budowę meczetów.

Hassan Iquioussen, imam meczetu w Esqaudin, jest jednym z założycieli organizacji Jeunes Musulmans de France, JMF (Młodzi Muzułmanie Francji). Od dwudziestu lat prowadzi wykłady i publikuje nagrania w Internecie. Naucza w ramach działalności w licznych instytucjach i stowarzyszeniach, w tym w OUIF. Według Iquioussena, szczęście po śmierci zależne jest od zaangażowania muzułmanów w życiu doczesnym.

W trakcie konferencji wygłoszonej 14 stycznia 2013 r. kaznodzieja wyraził słowa uznania dla mudżahedinów („świętych bojowników”), którzy podbili Hiszpanię, Włochy i Sycylię. Islamski podbój Europy traktowany jest więc przez niego jako pozytywny przykład dżihadu mający na celu ekspansję islamu.

Imam w swoim wystąpieniu podkreślił zasługi Jusufa ibn Taszfina, pierwszego sułtana z dynastii Almorawidów, dzięki któremu muzułmanie w 1086 r. pokonali chrześcijan w bitwie pod Sagrajas i na kolejne 400 lat umocnili się w Andaluzji. Iquioussen kontynuował swoje refleksje powołując się na XIV - wiecznego teologa Ibn-Qayyima, który opisał różne formy dżihadu, w tym walkę zbrojną:

- Według Koranu (…) istnieje 13 poziomów dżihadu: dżihad przeciwko pogaństwu (…), dżihad przeciwko apostazji (…) i dżihad przeciwko hipokryzji (…). Na 13 poziomie, [Prorok] mówi o zbrojnym dżihadzie przeciwko zewnętrznemu wrogowi. (…) Życie muzułmanina to nieustanny wysiłek promowania dobra i sprawiedliwości (szariatu), w celu szerzenia na ziemi miłosierdzia oraz walki z niesprawiedliwością, złem itp. (…) Muzułmanin musi działać, a nie oczekiwać na ruch drugiej strony. Jeśli to wróg wybierze pole bitwy, bitwa jest już przegrana. (…) Musimy zdecydowanie reagować na strategię diabła.

Francuskie obywatelstwo nie ma dla imama Iquioussena żadnego znaczenia:

- Nie jesteśmy Marokańczykami ani Algierczykami. Jesteśmy muzułmanami.(…) To jest nasza narodowość, to jest nasza tożsamość, to jest najważniejsze. Reszta ma znaczenie drugorzędne.

W marcu 2012, dzięki interwencji portalu „L’Observatoire de l’islamisation„ („Obserwatorium Islamizacji”), sześciu zagranicznym kaznodziejom odmówiono prawa do udziału w kongresie UOIF, ze względu na głoszone przez nich doktryny promujące przemoc.

Jeden z dziennikarzy „Le Figaro”, Yves Thréard, przyłączył się do apelu strony o zdelegalizowanie na terenie Francji federacji UOIF współpracującej z Bractwem Muzułmańskim. Tymczasem partia UMP i Partia Socjalistyczna, licząc na dodatkowych wyborców, wolą oddawać muzułmanom tereny miejskie i dotować ich ze środków publicznych, tak aby ci mogli budować kolejne meczety.

Agata Bruchwald
Źródło: euroislam.pl
fot. sxc.hu

http://prawy.pl/z-zagranicy2/4368-czy-francja-ma-byc-krajem-islamskim

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Starzy, rodowici Francuzi i ich dzieci na pewno nie chcą, aby tak się stało. Pisałam o tym wiele razy: rasizm występuje tu na każdym kroku, oczywiście w zawoalowanej formie, bo głośno nie wolno.
Rządzący Hollande jest tak spalony, jak dawno nie był nikt. Ale póki rządzi, ciągnie wózek w swoją/europejską/islamską - jak kto sobie życzy - stronę.
Myślę, że powiedzieć o nim, że ma rozdwojenie jaźni lub że rola go przerosła, to mało.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#416769

miał na myśli państwo i ewentualnie rząd. Nie sądzę, żeby myślał w tym kontekście o wszystkich Francuzach i mieszkających we Francji :-)))))

Hollande jest masonem (już Francuzi próbowali usunąć masonerię z rządu i władzy, ale ucichło. Ponoć usunęli przywódcę tej tezy). Jest zdeprawowany, zresztą składał przysięgę pod ustatą życia w razie niesubordynacji, więc wykonuje wszystko co nakażą. Jednak, żeby wejść w taką organizację i wykonywać najgłupsze polecenia trzeba mieć ograniczone myślenie.
**************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#416774