Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Rocznica Niewielu widzów oglądających Wołyń skojarzyło postać zamordowanego polskiego emisariusza z Zygmuntem Rumlem. Ten wyjątkowy Bohater, Poeta nadal nie przebił się do zbiorowej świadomości naszych rodaków. Szkoda...
3
Ty - pójdziesz górą, a ja - doliną...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Uuuuu... Nigdy nie odważyłabym się tak napisać:  przede wszystkim dlatego, że dotyczy ta kwestia przeszłości dość odległej, co sprawia, że żadna ze stron, za wyjątkiem rodzin pomordowanych na Kresach, nie ma do tego stosunku osobistego ...Zetjot, rzecz w tym, że żyje jeszcze mnóstwo ludzi mających do tego stosunek osobisty. Po obu stronach!Inna sprawa to relacje międzyludzkie,a te, jak mi wiadomo, układają się rozmaicie. Nie dalej jak rok temu dwóch pijanych Ukraińców zaatakowało recepcjonistę hotelu robotniczego, w którym mieszkali wraz ze swoimi rodakami. Powód był błahy, zagubiona komórka. Możliwe, że ukradziona przez kolegów. Był nóż w rękach. Były okrzyki: już was raz nasi Kozacy riezali, itd... Może, Zetjot, ludzie ci nie czuli więzi osobistych z tamtymi Kozakami, ale co do samego"riezania", hmm... Obu zatrzymała policja i zostali, prawdopodobnie, deportowani. Tym zaatakowanym Polakiem był jeden z członków mojej rodziny. Nie wiem, jak skończyłby się atak, gdyby chłopak nie wykazał się sprawnością i opanowaniem. Wytrącony z ręki Ukraińca nóż nie był scyzorykiem! Posłużył za dowód rzeczowy. Kto normalny nosi przy sobie nóż? Ostatni wypadek w Gdańsku; też nóż w ręku Ukraińca. Ofiara to jego rodak.
11
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Uuuuu... Nigdy nie odważyłabym się tak napisać:  przede wszystkim dlatego, że dotyczy ta kwestia przeszłości dość odległej, co sprawia, że żadna ze stron, za wyjątkiem rodzin pomordowanych na Kresach, nie ma do tego stosunku osobistego ...Zetjot, rzecz w tym, że żyje jeszcze mnóstwo ludzi mających do tego stosunek osobisty. Po obu stronach!Inna sprawa to relacje międzyludzkie,a te, jak mi wiadomo, układają się rozmaicie. Nie dalej jak rok temu dwóch pijanych Ukraińców zaatakowało recepcjonistę hotelu robotniczego, w którym mieszkali wraz ze swoimi rodakami. Powód był błahy, zagubiona komórka. Możliwe, że ukradziona przez kolegów. Był nóż w rękach. Były okrzyki: już was raz nasi kozacy riezali, itd... Może, Zetjot, ludzie ci nie czuli więzi osobistych z tamtymi Kozakami, ale co do samego"riezania", hmm... Obu zatrzymała policja i zostali, prawdopodobnie, deportowani. Tym zaatakowanym Polakiem był jeden z członków mojej rodziny. Nie wiem, jak skończyłby się atak, gdyby chłopak nie wykazał się sprawnością i opanowaniem. Wytrącony z ręki Ukraińca nóż nie był scyzorykiem! Posłużył za dowód rzeczowy. Kto normalny nosi przy sobie nóż? Ostatni wypadek w Gdańsku; też nóż w ręku Ukraińca. Ofiara to jego rodak.
18
Zmieniam tytuł na: jak (nie)dyskutować ze stroną ukraińską
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Nie wygląda to dobrze "...Na depresję cierpi dziś 350 mln ludzi, z czego w Polsce aż 1,5 mln. ..."Zastanawiam się nieraz, czy te diagnozy, przypadkiem, nie są na wyrost. Czasem wkracza trend, rodzaj mody na uznanie za chorobliwą jakąś przypadłość, szczególnie kiedy pociąga to za sobą pewną formę łagodzenia skutków tejże. Rozmaitych następstw. Pamiętam lawinę diagnoz dotyczących dyslektyków. Zbiegło się to z wprowadzeniem egzaminów końcowych w poprzednim systemie szkolnictwa. Wielu uczniom było łatwiej. To jeden z przykładów. W kręgu moich znajomych jest trójka dzieciaków ze zdiagnozowanym niegdyś autyzmem. Po paru latach wszystkie okazały się być zdrowe:))Dużo wiesz, Jazgdyni, może podasz liczbę dyplomowanych psychologów, którzy co roku opuszczają mury uczelni. Są żądni pracy, dochodów. A jak leczy się depresję? Nie to, że się czepiam, ale wołam o zdrowy rozsądek. Pozdrawiam:)
5
Szczucie
Obrazek użytkownika jazgdyni
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Dałeś mi do myślenia, Jazgdyni Przeczytałam to już z pół godziny temu i tyle czasu nurtuje mnie temat, który poruszyłeś. Manipulacja umysłu. Naprawdę wierzysz, że ten człowiek targnął się na życie z powodu manipulacji? Indoktrynacji? Nacisku mediów wrogich rządowi? Ja nie traktuję tego w ten sposób. Nie chcę ujmować niedoszłemu samobójcy niczego z jego oglądu rzeczywistości. Był normalny, bo jak twierdzą jego bliscy, z depresją też sobie radził. Gdyby kogoś zamordował, zapewne odpowiadałby za czyn bez żadnych specjalnych ulg. Chciał zabić siebie, by zamanifestować swoje poglądy. Ten z nożem, ze Stalowej Woli, w galerii handlowej, też chciał manifestować coś tam. Bez porównania.  Fanatycy są wśród nas.Można ich rozmaicie zwać: maniacy, ideolodzy, hobbyści itd...Wszystkich ich coś tam kiedyś wkręciło, coś zafascynowało. Akurat czytam Niemców Zychowicza, a jestem świeżo po Sowietach. Tam to dopiero byli fascynaci, Boże Broń! Pozdrawiam serdecznie:)
7
Szczucie
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Ciągle mowa o kobietach... Ostatnio mój fryzjer, dość młody i przystojny, wspominał trudne lata swoich początków w zawodzie. Zastanowiły mnie słowa:" I co miałem robić? Za co żyć? A nie chciałem się sprzedawać!"Motywacja do desperackich kroków na drodze kariery ma rozmaite źródła. Niektóre z młodych, naiwnych a przy tym bardzo zdeterminowanych adeptek sztuki aktorskiej, czy innej tego typu, łudziło się co do intencji "promotorów"i wyszło jak wyszło. One tego nie powiedzą. To byłaby już ujma:)
7
Apel do kobiet wołających o szacunek
Obrazek użytkownika mikolaj
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu System Zetjot, z systemami jest jak ze ścieżkami osiedlowymi. Najpierw mieszkańcy na dziko wydeptują  najlepsze szlaki - dróżki, a potem administracja układa kostkę:)). Systemu z księżyca nikt by nie wdrożył, bo by się po prostu nie przyjął. Wszystkie systemy są tworzone pod istniejące już "parametry", czyli nawyki obyczajowe:)
5
Apel do kobiet wołających o szacunek
Obrazek użytkownika zetjot
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Bo my tak już mamy, od ściany, do ściany... Jastrzębiu I Ojca Rydzyka zepsuły nadgorliwe dewotki, bo to głównie one okupowały łącza telefoniczne, tak niegdyś ubogie i niewydajne. Do dziś pamiętam niesmak, jaki we mnie budziły ich bałwochwalcze oracje do prowadzących i peany kierowane do uszu Ojca Rydzyka. On sam niejednokrotnie ucinał pełne egzaltacji wypowiedzi, bo zdawał sobie sprawę, że idzie to w złym kierunku. To inteligentny człowiek. Straciło na tym Radio Maryja i idea, która mu przyświecała. Szkoda. Ze wszystkim tak jest. Nie wiem, czy to fanatyzm, czy potrzeba zaistnienia, a może zwykła ludzka głupota...? 
3
GENESIS BEZ DUCHA
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Szacunek dla kobiet Zetjot, a ja sobie myślę, że wszystko ma swój początek w rodzinie. Nie ma faceta, którego nie urodziłaby matka. Kobieta. Ona jest wzorcem. Powinna być. Syn obserwuje bacznie i to od samego początku, w jaki sposób traktowana jest kobieta, z którą przebywa na co dzień. Czy jest popychadłem w rękach ojca, lekceważona, wyśmiewana, wyszydzana, zdominowana pod każdym względem, czy inaczej: szanowana, kochana, otoczona czułością i życzliwością. Dobrze, kiedy jeszcze są siostra w domu. To również wzorzec. Łatwiej jest zrozumieć obce dziewczyny, koleżanki, znajome, kiedy ma się dobry kontakt z siostrą:)Niestety, jest jak jest. Pomimo wszystko, mam nadzieję, że coś się w tym względzie zmieni. Może stosunek islamistów do kobiet, który tak bardzo szokuje, wpłynie na poprawę relacji w naszych rodzinach. Potem to się przełoży. Z pewnością. Pozdrawiam:)
10
Apel do kobiet wołających o szacunek
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika matka trzech córek
2 lata temu Ten na fotografii, to nie Bandera. Pomyłka.
3
Dzień Obrońcy Ukrainy
Obrazek użytkownika Zawiedzony

Strony