Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Aleksy
6 lat temu Dobra władza Piszesz że dobra władza to taka, która postępuje zgodnie z wolą obywateli. To absurd większy niż u GPS. Twoja "dobra władza" to po prostu władza demokratyczna, a nie rzeczywiście dobra, bo demokratycznie też można rządzić źle, co obserwujemy.  3 "Monarchia czy dyktatura?" Zależy, kto kontroluje władcę
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Aleksy
9 lat temu Monarchia? Przecież ten projekt to żadna monarchia. Pierw trzeba się zastanowić co to jest monarchia. Monarchią jest system, w którym władza podlega dziedziczeniu, w związku z czym monarchią jest UK, Dania, Jordania. Tam, gdzie władza nie jest dziedziczona nie ma monarchii, stąd monarchie elekcyjne jak Watykan, Kambodża, Malezja, I RP to republiki. Żeby była tu monarchia potrzebny byłby Króla, który by tron dziedziczył poprzez więzy krwi lub desygnację (coś jak sukcesja tronu jordańskiego). Druga sprawa to republika. Mamy 3 reżimy: republikański, autorytarny i totalitarny. Republikański cechuje się zapewnieniem pełni praw i wolności; autorytarny zachowuje wolności, ale je ogranicza; totalitarny nie daje wolności, tylko przymusy. Tak więc Monarchia Republikańska to dobry ustrój, ale nie jest to ten sam, o którym pisze autor. W takiej monarchii Król może być równie dobrze despotą jak w Arabii Saud, ale znaczenia ma to czy są zapewnione prawa i wolności. Monarchia republikańska
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu to ci dopiero było to ci dopiero było bohaterstwo - odmówił... i co dalej? Z nim akurat nic, bo był cesarzewiczem, ale np. arcyksiąże Karol von Habsburg trafił do obozu koncentracyjnego. Po prostu ci pokazuję, ze spora część Niemców go nie popierała. Oczywiście wygrał demokratycznie i tych co za nim byli potępiam, ale zwracam uwagę na drugą część. to germańscy rasiści segregowali na przeciwników i zwolenników. gdyby nie to pewnie 99,9 procent Niemców poparłoby Hitlera. przypadł rasie panów do gustu. j/w a taki idiota jak ty by się nie uchował - skończyłbyś w piecu. W jaki sposób miałbym tam trafić. Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika Mix
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu co się pokazuje? co się pokazuje? wypędzenia czy wysiedlenia na mocy postanowień Aliantów? a Prusy Wschodnie, a liczby? Mówi o wypędzeniach, bo jakbyś nie zauważył to nawet tam pisano o wypędzeniach przed ostatecznym uregulowaniem tej kwestii, ze "postawić przed faktem dokonanym" kredyty to nie zapłata. udowodniłeś? We wrześniu znowu w MŚ będą historycy z IPN Katowice to się ich zapytam o te publikacje i ci wypiszę tutaj co musisz sobie poczytać, OK? czego tu szukasz użyteczny idioto na usługach Eriki S.? To dość żałosne i śmieszne za razem. Wiesz czemu? Bo wasza nienawiśc do całego świata doprowadził do tego, ze dziś każde dziecko w Polsce i Niemczech wie o tej kobiecie, która - dla jasności - ma takie znaczenie jak 2 posłów MN na Sejmie RP, czyli g**** może, a PIS - nie wiedzieć czemu - rozdmuchał akcje i zrobił Jej promocję. Czy ją znano przed tym jak prasa się o tym rozpisała? Nie, była jednym z kilku setek posłów do niemieckiego Sejmu. Nawet nie jest w rządzie federalnym. Więc wyjaśnij mi co ona może? Bo ja wiem tylko, ze ona nic nie może i choćby nawet jakimś cudem weszła do rządu to by nic nie mogła, ponieważ Polska ma prawnie uregulowaną granicę na Odrze i Nysie. Te jej pierdzielenie o przywróceniu granic albo o przesunięciu ludności na dawne ziemie mają takie znaczenie jak bajka o Czerwonym Kapturku. Wiec nie gadaj mi o jakimś szpiegowaniu dla niej. tu nie ma komunistów, zaprzańców polskich. idź na ich portale i ich uświadamiaj. to ci zdrajcy narodu polskiego z nadania Moskwy stanowili haniebne prawa. to oni prowadzili za PRL politykę wobec mniejszości. po co tu przylazłeś? Ależ ja temu nie przeczę. Robił to marionetkowy rząd polski, bezsprzecznie. Nie piszę tutaj, bo twierdzę, że to wy to wszystko porobiliście, lecz w kontekście fałszywych treści o autonomii, którą stawiacie na równej linii z (tfu!) secesją. Albo sprawę tożsamości narodowo-etnicznej Ślązaków z krypto-niemieckością. a może sam siedziałeś w komunie po uszy i pomagałeś gnębić uczciwych Polaków. a twoi czasami nie byli aktywni w partii robotniczo-chłopskiej? Raczej nie, bo nie prezentowałem nigdy innych pogłądów jak liberalne (gospodarka) i regionalistyczne (system władzy). Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu Próbuje Pan zdławić swoje Próbuje Pan zdławić swoje kompleksy? Ze mnie jest o wiele większy patriota od Pana, bo pan jesteś nacjonalistą, który chce ustawiać świat na swój jedyny słuszny model. Ja wierzę w Polskę i to, że może się ona dobrze rozwijać przy współudziale obywateli, zaś dla Pana Polska to państwo, które trzeba trzymać twardo w stolicy i najlepiej, żeby nikt poza "prawdziwymi" Polakami nie miał wstępu do tego państwa (zupełnie jak feudalny Tybet). Proszę zacząć patrzeć na świat bez nieuzasadnionego strachu przed całym światem, który czyha by zniszczyć Polskę... Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika ikropka
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu Widać niewygodna dla ciebie Widać niewygodna dla ciebie prawda, skoro uciekasz się do takich odzywek. Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika Mix
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu "Normany Niemiec", czyli "Normany Niemiec", czyli taki szary Hans Muller, który po prostu sobie żył jak każdy inny. Mógł go popierać lub nie tak jak dziś normalny Polak może popierać Tuska lib nie. Sam cesarzewicz niemiecki odmówił wstapienia do NSDAP. Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika Keysyr
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu Świat nie jest nie tylko Świat nie jest nie tylko czarno-biały, ale nie ma w nim żadnych kolorów. Kolory nie istnieją. Kolor powstaje w mózgu. Długość fali elektromagnetycznej nie może być kategorią estetyczną. Próbujesz zgrywać bystrego, ale nie trudź się - nie wychodzi ci. Twój wykład nijak ma się do dyskusji dobrze to wiesz. Dla Polaka jest oczywiste, że Polska stoi ponad Śląskiem. Tego bajeru to jeszcze nie było. TY CZYTASZ TO CO JA PISZĘ? Chyba nawet się nie przymierzasz. Pokaż mi, w którym miejscu zaprzeczyłem temu i gwarantuję ci, że nie znajdziesz. Dlaczego? Ponieważ wszędzie piszę o regionalizmie a nie o separatyzmie. Rzeczą oczywistą jest, że państwo stoi ponad samorządem terytorialnym, ale to nie zaprzecza samorządności, ponieważ samorząd terytorialny i władza centralne to tak samo polskie władze publiczne i gdy mowa o tym, że władza centralna będzie wykonywać najważniejsze sprawy (wojsko, dyplomacja, waluta, transport krajowy, etc) a reszta to już tylko samorządy to nie przeczy się tu jedności państwa. W latach 1922-45 w Polsce działo autonomiczne województwo śląskie. Do końca lat 40-tych obowiązywały jeszcze ustawy śląskie. Czy fakt istnienia autonomii i jej wyłącznych kompetencji (język urzędowy, spawy wyznaniowe, transport wewnętrzny, zaopatrzenie, porządek publiczny, przemysł, etc) godziły w jedność Polski? Albo czy godziły w jedność kompetencje samorządów z Konstytucji Marcowej? Oczywiście, że NIE. Tylko nie mów, że kiedyś się cała Europa zjednoczy... Podaj mi cytat, w którym popieram jednoczenie Europy.. no dajesz.. czekam.. A w tym czasie zastanów się co napisałem w tym i poprzednim poście. Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika ma
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu Może kiedyś raczysz Może kiedyś raczysz napisać co z sensem? Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika AdamDee
Obrazek użytkownika Aleksy
10 lat temu Chciałbyś, ale nie. Była Chciałbyś, ale nie. Była to Polka z powojennych transportów. Co do tekstu, to ty wyszedłeś na pusta głowę, bo pokazuje się tam to o czym ci cały czas piszę. Załapałeś "nie-dojcze zasrańcu?" Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika Polon210

Strony