Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika TLMaxwell
4 miesiące temu Niemcy postawili na swoim Przykro o tym pisać, ale nawet pod rządami PiS, Berlin ma duuuuuuuużo więcej do powiedzenia w Polsce, niż Warszawa w Niemczech. Takie sprawy, jak mianowanie tego, jakiegoś tam von Frajtaga na ambasadora, lub jego nie mianowanie, należało załatwiać zakulisowo. No, cóż, "eksperyment" z ministrem Czaputowiczem trwał moim zdaniem zbyt długo, co spowodowało, że nasza polityka zagraniczna, poza jakimiś tam niewielkimi korektami, nadal podąża drogą wyznaczoną przez Geremka, Cimoszewicza i Sikorskiego, czyli de facto, ustawiania się w głównym nurcie polityki europejskiej, dyktowanej via Berlin z Kremla (wystarczy wspomnieć, co na temat Niemiec mówił Prezydent Trump).Jak więc należało tę sprawę załatwić i nie biadolić, że potomek obernazisty jest w Polsce ambasadorem. Otóż dać, cichymi kanałami dyplomatycznymi, do zrozumienia Niemcom, że ta kandydatura jest dla Warszawy nie do przyjęcia, a w wypadku, gdy nadal będą forsowali tę kandydaturę, poinformować, że w przypadku pojawienia się tegoż von Frajtaga w Warszawie, Prezydent NIE przyjmie od niego akredytacji. Że co? Że będzie skandal? No, to właśnie my czekamy na taki skandal, gdzie pokażemy, że ten człowiek jest nie do przyjęcia, jako ambasador Niemiec w Polsce. Że okaże się, jakie kariery w Bundesrepublice porobiły dzieci obernazistów. Że, przy okazji wspomnimy o niejakim Reinefahrcie, tudzież innych, pomniejszych hitlersynach, i ochronie jaką przez lata otaczał ich majestat "demokratycznych Niemiec". No i co Niemcy, chcecie tego, chcecie rozbić to cuchnące jajo?Niestety, ministra Czaputowicza nie ma, jest teraz jakiś nowy Beck, a przepraszam Rau i wszyscy są zadowoleni... Oprócz mnie, którego uwiera, że syn jednego z najwierniejszych podwładnych Hitlera, jest ambasadorem Niemiec w Polsce. To jest naplucie mi w twarz przez Niemcy.Szkoda tylko, że pan Czaputowicz z panem Morawieckim tego nie zauważyli i nie zauważają.
5
Kolejna wojna Rzeszy niemieckiej z Polską
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika TLMaxwell
4 miesiące temu Stare przysłowie mówi: "Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje" . Niestety, ostatnio wicepremier rządu coś nie w formie, oj nie w formie.Zamiast krzyczeć o wecie, należy weto postawić.... Tyle tylko, czy następca wicepremiera będzie miał tyle odwagi, by weto postawić.... Szczerze mówiąc wątpię.
2
W Brukselii popłoch. Polska postawi weto !
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika TLMaxwell
2 lata temu Owszem Niemcy mają sporo na sumieniu i co z tego? Owszem, Niemcy mają sporo na sumieniu. Ale... Czy zostali za to jakoś szczególnie ukarani? Wszak RFN to było (w dużej części dzięki amerykańskiej pomocy) najbardziej dostatnie państwo Europy Zachodniej, a barak NRD (dzięki Sowietom i RWPG) był najbardziej bogatym w bloku wschodnim.Niemcy umieją jak żaden inny naród łasić się do tych, co są silniejsi i z którymi mają jakiś interes do załatwienia. Proszę zobaczyć, jak pięknie mówi po polsku obecny szef MSZ Niemiec. Widocznie Niemcy wyczuli, że z tymi odszkodowaniami to sprawa otwarta, więc się łasi. A rząd RP i nawet tzw. "nasze" media są zachwycone. Bo szef niemieckiego MSZ mówi po polsku. A ja bym łacha złapał za fraki i pierwszym kopniakiem wywalił za drzwi. Jak się łasisz to masz. Tak postępują Niemcy ze słabymi. Wtedy by ten niemiecki ministerek zrozumiał język polityki.Pan mówi o filmach i świadkach. Świadków jest już garstka, a w ciągu 5-7 lat w ogóle świadków nie będzie. Filmy? A może to jakieś podróbki? Wie Pan, to My Polacy musimy się nauczyć od Niemców jednego, jak w polityce być cynicznym.
5
Czy TVP Info przejmuje niemieckie standardy? Jest się czego wstydzić. Analiza sprawy Witolda Gadowskiego
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Obrazek użytkownika TLMaxwell
2 lata temu Obawiam się... Obawiam się, że sprawa Pana Gadowskiego będzie prowadzona w kierunku - czy w czasie II wojny światowej Niemcy faktycznie produkowali mydło z ludzkiego tłuszczu. I jeśli się okaże, że jednak nie (w czasie wojny w Gdańsku badania laboratoryjne prowadził w tym kierunku jedynie prof. Spanner, a to za mało by uznać jego doświadczenia za oficjalnie popierane przez władze niemieckie), to skończy się na tym, że "oszołom" Gadowski oskarża Bogu ducha winnych Niemców o niepopełnione zbrodnie i w łeb wezmą fakty o tym, że w Bundesrepublice byli esesmani wylądowali na ciepłych posadkach w mediach, gospodarce, a nawet polityce (vide: Reinefahrt).
6
Czy TVP Info przejmuje niemieckie standardy? Jest się czego wstydzić. Analiza sprawy Witolda Gadowskiego
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika TLMaxwell
2 lata temu - A kiedy JE Kazimierz kardynał Nycz odprawi mszę w intencji prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego?Że żona prezydenta "już przestała chodzić do kościoła", no cóż, może na taką mszę pójdzie.
3
Bez komentarza
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika TLMaxwell
3 lata temu @Leszek1 Znam życiorys pana Mateusza i dlatego mam wiele wątpliwości co do nominacji na stanowisko premiera rządu RP.Co do "Zakonu PC". Jarosław Kaczyński ma taka przywarę, że każdą swoją decyzję, dotyczącą PiS konsultuje z panami: Suskim, Lipińskim, Jurgielem, Krasulskim, Kuchcińskim i pozostałymi, którzy tworzyli pierwsze Porozumienie Centrum. I bez ich zgody nie podejmuje żadnej decyzji.
1
Lepsze wrogiem dobrego, czyli Beata Szydło nie jest już premierem rządu RP.
Obrazek użytkownika Leszek1
Obrazek użytkownika TLMaxwell
3 lata temu @Traczew Należy stwierdzić, że autorami podwójnego sukcesu wyborczego PiS w 2015 roku byli: na pierwszym miejscu - Ruch Kontroli wyborów (inicjatywa Józefa Orła i Ewy Stankiewicz), na drugim miejscu Beata Szydło - jako sprawny szef kampanii wyborczej prezydenckiej i parlamentarnej, a na trzecim Andrzej Duda - jako ten człowiek, który odpowiadał zapotrzebowaniu elektoratu na prezydenta.
3
Lepsze wrogiem dobrego, czyli Beata Szydło nie jest już premierem rządu RP.
Obrazek użytkownika Traczew
Obrazek użytkownika TLMaxwell
3 lata temu @Leszek1 Radziłbym mniej oglądać TVN24, a potem dopiero przystępować do komentowania.
1
Lepsze wrogiem dobrego, czyli Beata Szydło nie jest już premierem rządu RP.
Obrazek użytkownika Leszek1
Obrazek użytkownika TLMaxwell
3 lata temu No właśnie zapowiada się.... Ale są te głosy pocztowe i tu jest pełne pole dla peeselu, hm, chciałem powiedzieć dla zielonych (Gruene) i czerwonych (SPOe). Przecież na skutek tych "pocztowych głosów" prezydentem Austrii został zielony enerdowiec van den Bellen.
2
Felix Austria?
Obrazek użytkownika misio
Obrazek użytkownika TLMaxwell
3 lata temu @Misio Bo wolność jest dla nich, a nie dla patałachów...
5
Zakaz handlu w niedziele
Obrazek użytkownika misio

Strony