Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika piko
23 godziny temu omilka płeć nie jest żadną kategorią w polityce. Poglądy - tak. Brak kobiet nie oznacza że się kobiety lekceważy, to jest dziecinny argument. Pogląd że faceci dbają o interesy facetów a kobiety o interesy kobiet jest śmieszny. Kobiety które mają predyspozycje i będą chciały działać w polityce na pewno bez żadnych specjalnych przywilejów sobie poradzą. Administracyjne narzucanie parytetów jest typowe dla politpoprawności, czyli neomarksistów.A jak cię boli brak kobiet w polityce to zacznij wspierać Partię Kobiet. Może odniesie jakieś sukcesy bo jak na razie to bardzo cieniutko. (polecam wiki)
2
Quo Vadis Konfederacjo!
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika piko
2 dni temu Pani Godek sama odeszła bo nie otrzymała miejsc na listach o jakie zabiegała.Konfederacja jest przeciw aborcji i przeciw promocji LGBT. Bosak powiedział, że samymi hasłami antyaborcyjnymi nie wygrywa się wyborów. Co nie znaczy, że Konfederacja tych haseł nie będzie głosić i ich realizować. 
0
Quo Vadis Konfederacjo!
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika piko
2 dni temu Racja, ale "Uciekaj albo walcz" prowadzi do emigracji wewnętrznej lub ślepej agresji, a "dziel i rządź" to jak piszesz wywołuje konflikt.Efekt końcowy jest w zasadzie taki sam - rozwalanie więzi społecznych.
0
Wróg chce wywołać w nas poczucie permanentnego lęku
Obrazek użytkownika Prorok
Obrazek użytkownika piko
2 dni temu Pytanie - po co się stwarza atmosferę lęku? Jak wiadomo z psychologii lęk to reakcja wywołana urojonym zagrożeniem (strach to reakcja na faktyczne zagrożenie).Po to stwarza się atmosferę lęku aby wywołać wątpliwości, poczucie zagrożenia, niepewność. Osoba zlękniona jest prostsza w obróbce propagandowo-medialnej, bardziej podatna na różne sugestie, mniej pewna swojego zdania.Więc stwarzanie atmosfery lęku służy zarządzaniem "siłą żywą" zgodnie z metodą "dziel i rządź".
4
Wróg chce wywołać w nas poczucie permanentnego lęku
Obrazek użytkownika Romek M
Obrazek użytkownika piko
2 dni temu Romku, metoda dziel i rządź jest bardzo stara.U nasz jest uprawiana z pełnym rozmysłem i wielkim natężeniem. Chodzi o to żebyśmy się pozagryzali nawet nie wiedząc o co. W takim chaosie semantycznym i światopoglądowym łatwo jest ukryć zasadnicze cele - ubezwłasnowolnienie.W skali lokalnej ten i inne portale są świetną ilustracją. Zaraz się przekonasz :).
2
Wróg chce wywołać w nas poczucie permanentnego lęku
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika piko
3 dni temu Nie wiem jak sprawę ks. Popiełuszki skomentować Ciekawe co prezydent Duda myślał klękając przed jego grobem?Czasami popadam w zwątpienie i zastanawiam się czy na tej ziemi dobro  jest w stanie przeciwstawić się złu?
1
Lęk i lojalność wygrywają z prawdą
Obrazek użytkownika cisza
Obrazek użytkownika piko
1 tydzień temu omilka Proponuję aby przed wypowiedzeniem jakiegoś sądu sprawdzić fakty.PolecamWinnicki o możliwych koalicjachhttps://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/videos/969894120027880/orazkilka wypowiedzi przedstawicieli Konfederacji.https://www.salon24.pl/u/piko/992030,berkowicz-z-konfederacji-krotko-jasno-i-na-tematNo chyba że zajmujesz się prostą propagandą - to wtedy twój komentarz jest OK.
0
Quo Vadis Konfederacjo!
Obrazek użytkownika omilka
Obrazek użytkownika piko
1 tydzień temu Jeszcze słówko o naszych milusińskich Czytając ich komentarze mam czasami wrażenie, że to są jakieś automaty internetowe z krótką zapętloną taśmą. Na taśmie mają wgrany jeden zestaw inwektyw.Może ktoś mógłby postarać się dla nich o kilka innych zestawów, bo ten się ograł i staje się już nudny.
-3
Myśli o polskiej idei narodowej
Obrazek użytkownika piko
Obrazek użytkownika piko
1 tydzień temu Tekst wymaga dłuższego zastanowienia, natomiast zamieszczę fragment mojej notki dotyczącej demokracji sprzed 3 lat.(...) W ostatnich czasach używanie słowa „demokracja” w różnych przypadkach i okolicznościach stało się wytrychem, czymś w rodzaju pałki w dyskusjach o polityce, rządzeniu, procesach społecznych. Nie jesteś demokratą, nie uważasz demokracji za najwyższe stadium rozwoju wspólnoty to jesteś faszystą/ksenofobem/prymitywem/despotą/oszołomem/komunistą - niepotrzebne skreślić.Więc może kilka słów o tym jak rozumieć pojęcie demokracja.Demokrację obecnie trudno jednoznacznie zdefiniować z uwagi na wielość znaczeń tego słowa.1. Zgodnie z klasycznym rozumieniem tego słowa (demos - lud i kratein – rządzić) oznacza ono ustrój w którym lud rządzi, ewentualnie wybiera rządzących.2. Niekiedy określenie demokracja stosowane jest do nazwania określonej formy ustroju demokratycznego, np.:- bezpośredniej (niektóre kantony w Szwajcarii),- parlamentarnej, polegająca na wyborze przedstawicieli (parlamentarzystów)Z kolei parlamentarna demokracja może być:- prezydencka (ministrowie odpowiedzialni przed prezydentem z wyboru powszechnego)- partyjna (ministrowie odpowiedzialni przed sejmem)3. Niekiedy demokracją nazywa się ustrój wolnościowy, który charakteryzuje się wolnością prasy, zgromadzeń, itp. Bywa, że w ustroju niedemokratycznym istnieje wiele wolności a w demokratycznym niekiedy one nie działają.4. Czasami ustrój praworządny nazywany jest również demokracją. Ustrój praworządny to taki w którym prawo jest szanowane. Państwo praworządne nie musi być demokratyczne a czasami w demokracji prawo nie jest szanowane. Znana jest anegdota o młynarzu, który mówiąc:  “są jeszcze sędziowie w Berlinie", wierzył w praworządność niedemokratycznego państwa rządzonego przez Fryderyka Wielkiego.5. Niekiedy również demokracją nazywa się demokrację społeczną, którą należy rozumieć jako ustrój w którym nie istnieją ostre i nieprzekraczalne podziały pomiędzy warstwami społecznymi. Demokracja społeczna może funkcjonować w ustroju niedemokratycznym.Z powyższego widać, że jak ktoś mówi  o prawdziwej demokracji mając na myśli jedno z wymienionych znaczeń, to znaczy że bredzi.Poza tym z tego, że demokracja działa dobrze w jednym kraju nie wynika, że będzie dobrze się sprawdzać w innym. Twierdzenie, że jest jedyną dopuszczalną formą ustrojową jest błędem a nawet kłamstwem.Ps.Notka nie jest oceną ustroju demokratycznego.
-4
Myśli o polskiej idei narodowej
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika piko
1 tydzień temu Z nagrody Nobla (poza naukami ścisłymi) zrobiono szajs to znaczy narzędzie propagandowe, taką zastawkę jak to mówili kiedyś gitowcy.Wałęsa jest taką zastawką (mnie noblistę co obalył komunę prądem!?).Z kolei Tokarczuk i wcześniej Szymborska to zastawka używana przez yelity na polu kultury i "autorytetów moralnych" (my takie miłe kobitki walczymy z polskim ciemnogrodem popierając słuszne poglądy żydokomuny)Laureatka ma być zwolniona z podatku od nagrody. Normalny przedsiębiorca i pracownik musi odprowadzać podatki do budżetu z których władza funduje mu różne benefity a ta bździungwa za szkalowanie Polski i Polaków jest zwolniona z daniny.  Może to i dobrze, bo by wyszło, że władza czerpie dochody z nierządu.Z drugiej strony jest to jakieś wyróżnienie. Ciekawe czy p. Gliński nie ma jakiegoś dysonansu poznawczego.
4
Propozycja @Ciszy na czas ciszy
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony