Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Leopold
11 miesięcy temu Gwoli ścisłości To nie "bracia Kaczyńscy brali udział w obradach okrągłego stołu", tylko Lech Kaczyński był doradcą jakiegoś "podstolika" d/s prawa pracy. Z trudem można uznać, że "brał udział".Ad pkt.2 - "nie ma ulg dla przedsiębiorców" to stwierdzenie krzywdzące. "Ulgi inwestycyjne dla najbogatszych" -zmniejszenie podatków dla najbogatszych jako zachęta do inwestowania i tworzenia nowych miejsc pracy było przerabiane wielokrotnie. Najczęściej ze skutkiem rozczarowującycm (np. za Reagana). Najbogatsi natychmiast kupowali ósmy dom czy trzeci jacht.Ad 3 - podatki od supermarketów próbowano wprowadzić na początku rzadów i spotkało się to z natychmiastową reakcją Brukseli (niedozwolona pomoc państwa mniejszym sklepom).Ad 4 - repolonizację mediów zamierzono przeprowadzić po reformie sadów (korzystając z doświadczenia węgierskiego). Nie ulega watpliwości, że próba repolonizacji wywoła gwałtowną reakcję nie tylko Niemiec, ale i Izraela.Ad 6  - ustawę aborcyjną można uchwalić, ale wprowadzenie jej w życie nie jest możliwe. Warto przypomnieć przegrany przez Polskę proces Alicji Tysiąc (zmuszona została do "urodzenia niechcianego dziecka") przed Europejskim Sądem Praw Człowieka. Zaostrzenie ustawy aborcyjnej uznano by jako antyeuropejskie "łamanie praw człowieka", Soros wyprowadził by dziesiątki tysięcy czarnych kamizelek i rząd zmuszony był by do wycofania się. Czy jest sens uchwalać ustawy, których nie można wyegzekwować? Przypominam, że 70 % naszego ustawodawstwa pochodzi z UE.
2
Dlaczego tak bardzo przeszkadza PiS
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika Verita
11 miesięcy temu Jacyl...powtórzę się Nie chcę...ale muszę....Tylko idioci albo zadaniowcy  ..no i ropuchy z Londynu, mogą tego nie widzieć co opisałeś kawę na ławę..Albo muszą ...albo chcą. Pozdrawiam
-2
Dlaczego tak bardzo przeszkadza PiS
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika opornik45
11 miesięcy temu @ Jacyl Otóż to właśnie. Wielu tutaj piszących cztery lata temu cieszyło się z wygranej PIS (ze mną włącznie). Z czasem emocje opadły. Weto dla reformy sądownictwa to pierwszy kubeł lodowatej wody. Nie długo po tym polały się następne: ustawa o IPN, degradacja komunistycznych zbrodniarzy a raczej jej brak, ustawa antyaborcyjna, repolonizacja mediów, cisza w temacie "katastrofy" smoleńskiej, trzy komisje sejmowe a winnych brak, raport WSI, raport otwarcia po przejęciu władzy. To tak na szybko.  
8
Gregor już dziś oszukał swoich "europejskich" koalicjantów...
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika Anonymous
11 miesięcy temu Wbrew pozorom bitwa o zakaz Wbrew pozorom bitwa o zakaz wstępu propagandystów LGBT do szkół, to nie tylko zastępczy konflikt ideologiczny. To najważniejsze starcie ostatnich 30 lat. W ten sam sposób złamano zachodnie społeczeństwa, jeśli my ulegniemy, czeka nas ten sam, smutny los.
2
Przed eurowyborem
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 rok temu @Jacyl No to pozostaniemy przy swoich zdaniach.I sądzę, że Pańskie rozumowanie nie spełnia tezy brzytwy Ockhama. Pozdrawiam
-2
KONSERWATYZM (Czy to droga dla Polski?)
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 rok temu Myli się Pan. Widać Myli się Pan. Widać nieuważnie mnie Pan czytał.Ja też chciałbym, by było to wszystko realizowane, co Pan opisał w pierwszej części, tzn. przed rekonstrukcją rządu. Niestety, obserwując zmasowany atak w kraju i na zewnątrz, oraz sprawiedliwie oceniając własne siły, zdecydowano się na korektę - krok wstecz. To jest dokładnie tak, jak podanie piłki do tyłu, do obrońcy, by przeprowadzić skuteczny atak. Na boisku nikogo to nie dziwi i niepokoi, a w polityce, jak widać, wszyscy są wściekli. Wrogowie, cały ten antypis, tu i tam, właśnie tego chciał, sprowokować do rozruchów i potępienia Polski przez opinię światową. Robiąc więc rekonstrukcję, w pewnym sensie zatrzymano, a może tylko spowolniono ataki. Mniej KODu na ulicach, Timmermans musi wymyślać coś nowego, Izrael zamknął gębę i senat USA się zatrzymał. Kurcze, ludzie nie widzą co jest groźne, tylko chcą swoich marzeń i jak ruskie sołdaty z okrzykiem rzucają się na okopane karabiny maszynowe wroga.Czy po Świętach nadal Pan uważa, że PIS jest przeciwnikiem chrześcijaństwa? Że nie walczy o cywilizację łacińską?Może się nie zgadzać i nie lubić z pewnymi hierarchami kościoła, którym nadymane ego rozum odbiera.I powtarzam po raz setny - PIS dla mnie nie jest zbawicielem. To tylko pewien etap w tworzeniu wreszcie obywatelskich i republikańskich (mądrych) sił. Jednak dzisiaj tylko oni mają tyle mocy, by na trwałe usunąć z polityki totalnych szubrawców.A potem sami upadną. I wtedy będzie moment na dobre konserwatywne rządy. Bo konserwatyzm to jedyny ratunek dla Europy i cywilizacji zachodu. Jeszcze jedno: gdzie Pan widzi circulus in demonstrando, czyli, jak Pan za Konecznym podał (ja nie znalazłem), kołobłąd? PIS miesza wnioski z przesłankami?  .
-2
KONSERWATYZM (Czy to droga dla Polski?)
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika ccassiumm7
1 rok temu Wspieram +'em. Do łacińskiej populacjiPrzeniknęły peje.Masz Jacyl'ku dużo racji,Ale rządzą geje…Pozdrawiam
4
Narodowcy a państwo
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika Jurand
2 lata temu @ Jacyl Bardzo dobrze, że masz, świadczy to tylko o nas jako o blogierach patrzących w przyszłość.czy o tym, że myśleliśmy znacznie dalej niż większość blogierów dyskutujących z której strony nocnika ma być ucho.Zadaniem Blogosfery, oprócz komentarzy bieżących, jest przede wszystkim nadawanie kirunku myślenia o koniecznych zmianach, o wymuszniu tych zmian na rządzących, jeżeli tego nie robi to jest martwa, nic nie znacząca i nikomu nie potrzebna.
3
Konstytucja, z Konstytucją, o Konstytucji itd, itd
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika Jacek Mruk
5 lat temu Jacyl Wiedzę zdobywać obecnie można swobodnie Jest internet , portale prawe nie wygodne Tam piszą Prawdę o przyczynach rozpoczęcia Ludność była przeznaczona do wyginięcia Pozdrawiam
0
To 1 sierpnia, a nie 4 czerwca powinien być świętem wolności. Obecna władza zmarnowała wielką szansę. Z lęku przed promowaniem polskości?
Obrazek użytkownika Jacyl
Obrazek użytkownika matka trzech córek
6 lat temu Doskonałe porównanie Wtedy, podobnie jak teraz, ludzie dawali się otumanić, często zastraszyć, nieraz kupić. Ten młody, ale już nie chłopiec, milicjant, wspomniany w tekście,niedługo przed swoją śmiercią,powiedział do ojca:to jeszcze nie jest TA Polska. W IPN są jego akta.UB już po paru miesiącach umorzyło śledztwo. Stanowczo zbyt wcześnie jak na ówczesne standardy. Woźnica, który ocalał,nie został w żaden sposób szykanowany przez znane z nadgorliwości bolszewickie władze. Wiadomo również (IPN), że z tamtego terenu, a mowa o północnej części okręgu Bielsk Podlaski, poszło do lasu około trzydziestu milicjantów. Ze służbową bronią dołączyli do działających w okolicy partyzanckich oddziałów. Nigdy już pewnie nie poznamy prawdy.Chociaż...ja, swoim zwyczajem, ciągle na nią czekam.
0
Orzełek
Obrazek użytkownika Jacyl

Strony