Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika jazgdyni
2 miesiące temu @rumjal Uważam podobnie. Pozwolić oponentom mówić swobodnie, a opinia publiczna oceni ich, jak panią K-B na 2% poparcia,
1
NIETKNIĘCI I ZAPROGRAMOWANI
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika Andy51
2 lata temu rumjal Dokładnie tak.
1
Protestująca „żywa gotówka” jest tak apolityczna jak ja jestem chińskim mandarynem
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika Verita
2 lata temu rumjal-działacz Solidarności  Nabrałeś się na Wałęsę? Nie daj się nabrać na następne ustawki. To nie było aresztowanie tylko kontrola.Oj ci "dziennikarze", pożal się Boże.
0
Redaktor zatrzymany
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika xiazeluka
2 lata temu rumjal Do Pana nic nie dociera.Jeszcze raz: historycy bardzo dokładnie zrekonstruowali proces decyzyjny między 14 a 31 lipca, w tym zakres ówczesnej wiedzy strategów z KG AK. Znajomość tego zakresu wiedzy uprawnia do oceny decyzji wstępnej, decyzji walki i decyzji ostatecznej oraz czynników, które na owe decyzje wpłynęły, w tym pucz dokonany po południu 31 lipca.Pan tego zarówno nie wie, jak i nie rozumie - jest więc Pan nieukiem.
-2
Chelloł, patrioci! Nie świętujecie dzisiaj?!
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika xiazeluka
2 lata temu rumjal Pan jest po prostu nieukiem.Historycy bardzo dokładnie odtworzyli proces decyzyjny prowadzący do szaleńczego finału, czyli puczu po południu 31 lipca. Możemy ściśle odtworzyć ówczesny stan wiedzy dotyczącej sytuacji operacyjnej w rejonie Warszawy oraz zamierzeń własnych, a wszystko to poddać obiektywnej ocenie. A obiektywna ocena zarówno planów, jak i procesu podejmowania decyzji, jak wreszcie samej decyzji jest miażdżąca dla owych łajdaków, dyletantów, naiwniaków i szaleńców. Te określenia wydają się przesadnie afektowane, niemniej niestety są prawidłowe i adekwatne. Zarzuty wobec łajdaków odpowiedzialnych za zagładę stolicy i śmierć 120 000 Polaków są uzasadnione: możemy odtworzyć ich ówczesny stan wiedzy i dokonać oceny. Rzecz nie polega na przewidywaniu przyszłości, lecz właściwej ocenie sytuacji. A tej właściwej oceny sytuacji (wojskowej, politycznej, materiałowej etc.) po prostu zabrakło i tyle. Reszta to konsekwencje. Narada przedpołudniowa 31 lipca zakończyła się jak najbardziej słusznym wnioskiem: rozkazu do rozpoczęcia walki nie będzie ani dzisiaj, ani w ciągu najbliższych dni. Gdyby nie popołudniowy pucz, to do tragedii by nie doszło, obowiązywałaby rozsądna decyzja z godzin przedpołudniowych.
-6
Chelloł, patrioci! Nie świętujecie dzisiaj?!
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika xiazeluka
2 lata temu rumjal A na jakiej podstawie wysnułeś swoje niemądre wnioski?No i wyobraź sobie, że w KG AK przez lata zasiadali folksdojcze, szmalcownicy i agenci gestapo, ponieważ do 21 lipca 1944 r. Warszawa z powstania była wyłączona.
-6
Chelloł, patrioci! Nie świętujecie dzisiaj?!
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika xiazeluka
2 lata temu Buhahaha Kolego rumjał, parę faktów:Straty AK: 16 000 zabitychStraty ludności cywilnej: 100 000 zabitychStraty Niemców: ok. 2500-3000 zabitych, około 7 (słownie: siedmiu) bezpowrotnie straconych pojazdów pancernychAwanturę warszawską nie zwalczały "doborowe jednostki", lecz przeciwnie - drugorzędne, zapasowe, policyjne, kryminalistów, pozbawione wartości frontowej. Były tak słabe, że von dem Bach nie był w stanie atakować wszystkich dzielnic jednocześnie, lecz każdą po kolei.Czołgi, po kilku pierwszych dniach, w zasadzie zostały wycofane z ulic. Ciężar walki przejęły działa szturmowe.Na początku września dowództwo AK podjęło rokowania z Niemcami w celu zakończenia bezsensownych walk. Gdyby nie sowiecki atak na Pragę, awantura zakończyłaby się w połowie miesiąca. Za jednego zabitego niekoniecznie Niemca (awanturę zwalczały także jednostki rosyjskojęzyczne) traciliśmy 50 własnych ludzi, cywilów i żołnierzy. To czysta przyjemność eliminować wroga w takim stosunku, "wkurwieni Polacy" po prostu sami wchodzili na celowniki cekaemów. Nic tylko zacisnąć palec na spuście i produkować stosy zabitych "wkurwionych Polaków" aż się ich wybije do nogi. Toż to zaproszenie do atakowania nas, a nie ostrzeżenie... Przyznaj się, rumjal - jesteś agentem obcego wywiadu, mającego za zadanie utrwalać w Polakach przywiązanie do czynów szaleńczych i niedorzecznych?
-8
Chelloł, patrioci! Nie świętujecie dzisiaj?!
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
2 lata temu @Rumjal A ja dodam jeszcze jeden link:https://przemeke.wordpress.com/2015/07/27/znowu-kwiatuszku-zapierdalasz-powstanie-warszawskie-wg-lysiaka/Całkowicie nielogiczni, niezrozumiali, nieobliczalni są "ci Polacy". Święta prawda! Ale tylko dzięki temu i w taki sposób byliśmy w stanie przeżyć. Właśnie tak - przeżyć i nadal istnieć. Toteż pozwolę sobie skomentować te wszystkie "mądrości" Xiazeluki Przypowieścią Lechonia:Żołnierz, który zostawił ślady swojej stopy Na wszystkich niedostępnych drogach Europy, Szedł naprzód, gdy nie mogli najbardziej zajadli, I wdzierał się na szczyty, z których inni spadli, Zdobywszy wolność innym dłońmi skrawionemi, Dowiedział się nareszcie, że sam nie ma ziemi. I wtedy któs rozumny, nie rozumny szałem, Powiedział mu "Od dawna wszystko to wiedziałem, Wiedziałem, że nikt twoich ran ci nie odwdzięczy, Bo czym krew, co płynie, przy złocie, co brzęczy, I nigdy nikt nie liczył leżących w mogile, Bo czym jest duch anielski przy szatańskiej sile? Jak żal mi, że ci oczy nareszcie otwarto! I powiedz sam mi teraz, czy to było warto." A żołnierz milczał chwilę i ujrzał w tej chwili Tych wszystkich, którzy legli w cudzoziemskim grobie, Co mówili: "Wrócimy", nie myśląc o sobie. I widzi jakichś jeźdźców w tumanach kurzawy, I słyszy dźwięk mazurka i tłumu wołanie. Dąbrowski z ziemi włoskiej wraca do Warszawy. "Czy warto...?" Odpowiedział: "Ach! śmieszne pytanie!""Czy warto...?" Odpowiedział: "Ach! śmieszne pytanie!" I dlatego miałabym sugestię dla Xiazeluki i lukopodobnych - Lepiej byłoby, dla Was i dla nas - abyście przestali "otwierać nam oczy". Panom już dziękujemy!
6
Chelloł, patrioci! Nie świętujecie dzisiaj?!
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika JSC
3 lata temu Może i nie... ale Ameryka jest dla nich geopolitycznym konkurentem, więc można się spodziewać wszystkiego... z wojną nuklearną, handlową tym bardziej, włącznie. A my powinniśmy się zastanowić jak się ustawić na tym szlaku jedwabnym, żeby Trump nie zaczął się doszukiwać jakieś zdrady.
-1
Dwie porażki Niemców w trzy dni
Obrazek użytkownika rumjal
Obrazek użytkownika Anonymous
3 lata temu "rumjal"... Wiem znacznie więcej, ale po co więcej. Samo to zaprzecza dobrym stosunkom z Izraelem. Więcej, to ja mogę pisać na portalu, gdzie w dyskusji uczestniczą uczciwi ludzie, nie tępi pałkarze. Pana oczywiście ta opinia nie dotyczy...
-4
Merkel przestawia wajchę, koniec zagranicznych marzeń histerycznej opozycji
Obrazek użytkownika rumjal

Strony