Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Widget
3 tygodnie temu O tej pani...  O tej pani coś takiego rysowałem: https://niepoprawni.pl/grafika/widget/zmiana-imidzu   ;)
2
Koszulki
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika michael-abakus
3 miesiące temu @ mmkkmmkk Znalazłem autora tej niesamowitej wypowiedzi - jest to Adolf H, który wypowiedział to 7 marca 1936 w przemówieniu przed niemieckim Reichstagiem.Ale znalazłem pod tym samym adresem jeszcze ciekawszą opinię, a jej autor to po prostu szokujące zaskoczenie:Istnieje jedna tylko alternatywa dla Europy: albo azjatyckie barbarzyństwo pod przywództwem moskiewskim zaleje ją jak lawina, albo Europa musi odbudować Polskę, stawiając między sobą a Azją 20 milionów bohaterów, by zyskać na czasie dla dokonania swego społecznego odrodzenia.Wypowiedź pochodzi z przemówienia na posiedzeniu Rady Międzynarodówki i Towarzystwa Robotniczego w Londynie, „Commonwealth”, 22 stycznia 1866, [link]
3
Ciekawe. Ewa Lieder powołała się na Heinricha Himmlera.
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika zetjot
3 miesiące temu Z najnowszych koncepcji Z najnowszych koncepcji opartych na teorii ewolucji wynika pogląd o przewadze ducha nad materią, jako że działania jednostki uwarunkowane są przekazami informacyjnymi nabytymi z otoczenia społecznego. Nie są one wywołane biologicznymi popędami istniejącymi już w organizmie noworodka, lecz są owocem relacji społecznych, w jakie ten noworodek wchodzi.To samo widać w krytyce koncepcji homo oeconomicus.
0
Czy mam szansę, tu na blogu, kogokolwiek, np panią Karolinę, przekonać ?
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika zetjot
3 miesiące temu Haidt odnosi się tu do Haidt odnosi się tu do kwestii światopoglądowych tylko, inne pomijając i ma tu 100% racji, potwierdzonej badaniami. Oczywiście są inne sfery życia, w których obowiązują nieco inne mechanizmy, bo przecież w pracy zawodowej, która wymaga formalnego rozumowania posługujemy się systemem 2 a nie systemem1.W każdej jednak chyba dziedzinie najpierw wpadają nam do głowy automatycznie skojarzenia intuicyjne.I nie porównywałbym przeciwstawienia słoń : jeździec do przeciwstawienia duch : ciało, bo wszystkie emocje i uczucia są połączone z ciałem. Słoń to najbardziej zakorzenione w umysłowości nawyki i skojarzenia. 
1
Czy mam szansę, tu na blogu, kogokolwiek, np panią Karolinę, przekonać ?
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika Verita
3 miesiące temu Kto najbardziej zagraża Polsce ? Dobrzy Ludzie !!!!Dobrzy Polacy, którzy nic nie robią…tylko pomstują…a to na PO , a to na żydów, a to na LGBT, a to na tłuki....a to na trolle ...a to na lemingi ...a to na to .... a to na  tamto....Czy Soros dalej będzie ogłupiać Polaków, razem z Ludmiłą?https://www.youtube.com/watch?v=tvCbeQmKFQg
2
Czy mam szansę, tu na blogu, kogokolwiek, np panią Karolinę, przekonać ?
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika xiazeluka
3 miesiące temu mmkkmmkk "może także należałoby udzielić korytarza do Prus Wschodnich ."Ależ naturalnie. Polską racją stanu na początku 1939 roku było uchylenie się od udziału w wojnie. Szkopy chcą arterii przez Korytarz, dając za to gifty? To podbijamy licytację, dając do zrozumienia, że chcemy być bardziej przekonani (przekupieni). Towarzysz Hitler nie miałby nic przeciwko, planował rozprawę z Francją, więc drobne ustępstwa wobec Warszawy by uczynił. Przy okazji warto zauważyć, że pomysł skomunikowania Prus z Niemcami poprzez wiadukt/tunel to koncepcja polska, całkiem poważnie rozważana wewnętrznie.Niestety beztroski Beck i reszta sanacyjnej bandy niedorozwojów uniosła się honorem i sprowadziła na RP zagładę. Odrzucenie korzystnych awansów Niemców i postawienie na mgliste obiecanki podżegaczy wojennych w Londynie było katastrofalnym błędem polskiej polityki zagranicznej."Natomiast co do dowódców ,to także warto brać pod uwagę ,że muszą zapanować nad nastrojami społecznymi."Panowanie nad "nastrojami społecznymi" jest bardzo proste - uzbrojone formacje terroryzują "nastroje społeczne" bronią i załatwione. Przykładem takiego opanowania "nastrojów społecznych" jest masakra cywilów dokonana przez żandarmerię AK na Starym Mieście - cywile mieli niewłaściwe "nastroje społeczne" i pchali się do kanałów, choć pierwszeństwo miało wojsko. Wojsko dawało drapaka do Śródmieścia, porzucając na pastwę losu zrozpaczonych cywilów, wśród których były setki mieszkańców Woli, więc żeby cywile nie plątali się pod nogami po prostu do nich strzelano. Problem rozwiązany?"Natomiast z pewością gdyby z powodu jakiegoś niemieckiego bestialstwa wybuchły jakieś nieskoordynowane walki ,to byłby to może nawet poważniejszy zarzut wobec dowództwa za ... brak ... decyzji o powstaniu i zaprzepaszeniu jakichś tam szans na coś . No ale to alter-historia ... niesprawdzalna . "Tak, to niesprawdzalne, jednak na zasadzie analogii możemy przyjąć, że do żadnych masakr, bestialstw itp. by nie doszło, bo w żadnym innym mieście taka sytuacja nie zaistniała. Po drugie - po oparciu się frontu o rzekę, Warszawa stawała się miastem frontowym, a więc władzę obejmowało wojsko. A wojsko ma ważniejsze sprawy na głowie od prześladowania cywilów. Awanturę w Warszawie zwalczał Himmler, a więc policja, z wszelkimi tego konsekwencjami." ta jest akurat bardziej żenująca niż inne ? "Tak, ta jest wyjątkowo żenująca. Naprawdę lepiej nie wiązać siebie z czymś takim, bo jeszcze ktoś to Panu wyciągnie.
-3
Awantura warszawska 1944 – sukcesy
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika xiazeluka
3 miesiące temu mmkkmmkk Nie było żadnej Festung Warschau. To jedynie zwrot propagandy wojennej.Odmówiliśmy kopania rowów i nikomu nic złego się nie stało. Gubernator Fischer został za ten pomysł zdrowo objechany przez dowództwo 9 Armii, które nie życzyło sobie prowokowania Polaków.Wzniecanie walki przeciw Sowietom byłoby całkowitą katastrofą polityczną i końcem rządu londyńskiego. Ale to rozumieli chyba nawet szaleńcy z KG, wierni pamiętnemu Rydzowemu "Z Sowietami nie walczyć".Co więc należało robić? To samo co w Krakowie, Łodzi, Radomiu, Wąchocku... Nie istniał żaden mus wszczynania awantury w Warszawie. Mła przypomina - do połowy lipca Warszawa była z "Burzy" wyłączona i żadnych planów powstania w mieście nie było."A RFN właściwie pewnie  powstało tylko dzięki PW.  Żelazna kurtyna by zapadła nie na Łabie ,ale na Renie ,albo i dalej ."Akurat po Panu powtarzania tej żenującej bredni Mła się nie spodziewał.
-5
Awantura warszawska 1944 – sukcesy
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika xiazeluka
3 miesiące temu mmkkmmkk Zużyty agent szedł do piachu, taka była sowiecka praktyka. Jedna tylko uwaga - Mła nazywa Okulickiego "informatorem", a nie "agentem" - to ostatnie wydaje się być jednak zbyt daleko idącym podejrzeniem.
-8
Awantura warszawska 1944 – sukcesy
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika Andy51
3 miesiące temu mmkkmmkk Mślę, że najlepiej byłoby olać to całe towarzystwo i ich prowokacje ciepłym moczem.
2
Czy mowa nienawiści dotyczy tylko LGBT a wiary już nie?  
Obrazek użytkownika mmkkmmkk
Obrazek użytkownika Widget
4 miesiące temu Niestety... Niestety są i też tacy :/  
2
Pamiętamy
Obrazek użytkownika mmkkmmkk

Strony