Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika michael-abakus
21 godzin temu Oczywiście, że nie Spółdzielnia hakowa jest wyspecjalizowaną jednostką, która ma "wszystkie potrzebne narzędzia", aby wykonać zamówienie na zebranie lub wytworzenie "kompromatów" na każdą wskazaną osobę. Każdą, to znaczy nawet zupełnie nieznaną i nigdzie nie figurującą w roli "figuranta". Jest zlecenie, są pieniądze, są wywiadowcze techniki operacyjne i po tygodniu albo po roku zawsze jakieś śmieci albo nieżyczliwa osoba się znajdzie. Nikt nie jest bez winy.Na tym to polega. A konkretnie w tym przypadku najbardziej prawdopodobna jest hipoteza, że materiały kompromitujące takiej jakości jakie są, czyli "kompromaty" nie były zbierane przez służby specjalne przez lata wiszące na podsłuchu, ale zostały z dużą radością dostarczone przez jakiegoś nieżyczliwego wujaszka. A wujaszek został wygrzebany przez wywiadowcę wysłanego teraz lub całkiem niedawno w celu poszukiwania kompromatów. Wystarczy pochodzić, popytać, pociągnąć za język - czego to ludzie nie powiedzą, za pięćdziesiąt złotych.Istnieje naprawdę mnóstwo przykładów takiej wrednej roboty, która była i jest wykonywana przez dziesiątki lat przez całą naszą polską historię.________________________________________Kompromat (ros. компромат, skrót od компрометирующий материал, trb. kompromietirujuszczij matieriał) – termin określający kompromitujące materiały na temat polityka lub innej osoby publicznej. 
2
Bez przebaczenia
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika michael-abakus
2 dni temu @ Leopold Zrobiłem przedruk komentarza "Zmiana systemu była niemożliwa" w Blogmedia24.pl, z kilkoma nieistotnymi korektami i dwoma podkreśleniami, oczywiście razem z odniesieniem do oryginału. Oto link do tego cytowania [link].
4
Totalitarny pic na wodę
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika michael-abakus
3 dni temu @ Leopold Bardzo dziękuję za ten komentarz. Trudne jest napisanie z natury zwięzłej notki, w której wszystkie podawane informacje powinny być zweryfikowane. To jest konieczna dbałość o wiarygodność. A tym razem komentarz jest spojrzeniem od "ministerialnej kuchni" z zupełnie innego punktu widzenia oraz innych faktów - spojrzeniem, które potwierdza zasadniczy zarzut przeciwko dzisiejszej opozycji sprawującej wtedy władzę - zarzut co najmniej fatalnej niekompetencji, jeżeli nie złej woli. Najtrudniejsze było i jest przekazanie oraz zrozumienie informacji o tym, że "zmiana systemu wtedy rzeczywiście była niemożliwa" i to z trzech powodów:Po pierwsze - z powodu skrajnej niekompetencji, graniczącej z głupotą. Ci ludzie nie byli w stanie zrozumieć istniejącego problemu, a jeśli coś do nich dotarło, to po prostu nie umieli, nie potrafili i dlatego nawet nie próbowali podejść do jego rozwiązania.Po drugie - z powodu merytorycznego. Trzeba wiedzieć i rozumieć czym jest przygotowanie, zaprojektowanie i zrealizowanie elektronicznego systemu, który rzeczywiście, obejmując swoimi funkcjonalnościąmi przestrzeń podatkową całego kraju, mógł skutecznie wykorzystać informacje docierające od przedsiębiorstw do tego systemu. Konieczne jest zrozumienie bezsensowności pisania sprawozdań zwanych Jednolitymi Plikami Kontrolnymi i wrzucaniem ich do archiwum, bez czytania i bez żadnego czynnego systemu zdolnego do ich wykorzystania.Wymiotować się chce, gdy słyszę, że oni wtedy zrobili wszystko, a PiS głosował przeciw. Pan to bardzo elegancko napisał, że gdyby ten system kosztował nawet miliard, zamortyzowałby się w dwa miesiące. Ale oni tego systemu nie zrobili. Aż strach pomyśleć o tym, co by się działo, gdyby do władzy wrócili znowu ludzie, którzy naprawdę nie mają pojęcia o robocie, za którą chcą się zabierać. Oni nawet nie pojmują o co chodzi, nie rozumieją zadania, które przed nimi stoi. Oni są "za krótcy", aby sprawować władzę.Po trzecie - z powodu najtrudniejszej do udowodnienia złej woli. Ujmijmy to tak, dzisiejsza interpretacja konkretnych działań faktycznie podjętych przez ówczesny rząd wskazuje na to, że celem ówczesnej władzy było wspieranie tego monstrualnego złodziejstwa oraz osłanianie tej kradzieży. Przedstawiano Sejmowi projekty ustaw, które stwarzając pozory rozwiązania problemu, tego problemu nie rozwiązywały, nawet nie miały szans na skuteczne działanie. Lipa. Pic na wodę. One wtedy były i ja się okazuje także dzisiaj są wykorzystywane do propagandy oraz dezinformacji osłaniającej złodziejstwo. A jeśli do tego dodać tworzenie prawa zapewniającego złodziejom bezkarność... Super.Ale to jest wniosek z analizy faktów, ale chyba jeszcze nie dowód.
8
Totalitarny pic na wodę
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika Alina@Warszawa
3 dni temu Akurat kwartalne rozliczenie vat Akurat kwartalne rozliczenie vat jest - było - świetnym pomysłem, szczególnie dla tzw mikro przedsiębiorców.Dlaczego? Kiedyś przy rozliczeniu miesięcznym było tak:  za usługę wykonywaną przez kilka miesięcy (projektowanie nie jest ekspresową robotą)  dostawałam pieniądze przeważnie ostatniego dnia miesiąca, w którym wystawiłam fakturę. O ile płatnik był uprzejmy zapłacić, bo zdarzało się, że nie był. Za pieniądze, które wpłynęły ostatniego dnia miesiąca już nie można było nic zrobić  - tzn nie można było ich wydać i odliczyć sobie vat i zmniejszyć podatek dochodowy, bo kartka z kalendarza wyznaczała inny okres rozliczeniowy. Dzięki kwartalnemu rozliczeniu mogłam uratować przed podatkiem dużo więcej pieniędzy, a poza tym MIEĆ WŁASNE PIENIĄDZE do własnej dyspozycji, a nie tylko do dyspozycji urzędów skarbowych. Moja rodzina wyznaje zasadę, żeby nie brać kredytów ....Po wprowadzeniu JPK natychmiast zrezygnowałam z płacenia podatku vat, bo miałam taką możliwość. To już przekraczało moją wytrzymałość.Bardzo dobry dla podatników przepis został zlikwidowany z powodu oszustw politycznych cwaniaków. Cierpią jak zwykle w takich razach uczciwi podatnicy, a cwaniacy nadal robią swoje machloje.Tymczasem sprawa jest bardzo prosta do wyeliminowania. Wystarczy znieść podatek vat, skoro jest podatkiem patologicznym. Tylko jaki w zamian?Ostatnio dostałam druk do opłacenia opłaty za psa/y. Bo rada uchwaliła taką opłatę. Owszem, mam 2 przybłędy, więc nie tyle u nas są psy, co moja rodzina stanowi dla nich schronisko. Jak na to nie patrzeć za psy trzeba płacić podatek karny. Radni oczywiście nie widzą kretynizmu tej uchwały. Moje psy nie łażą po ulicach, nie muszę ich wyprowadzać, bo mają dość duży teren do dyspozycji, biegają gdzie chcą i kiedy chcą. Mamy też 2 koty, żeby psy się nie nudziły - wszystkie się lubią. Ale za koty radni nie chcą podatku ...Tu przecież nie chodzi o psy i koty, tylko KASĘ, bo pewnie pustawa, a oni mają jakieś swoje pomysły, o których nikogo nie informują. Mam więc propozycję, żeby OPODATKOWALI PCHŁY! I te psie i te kocie, przyjmując, że w każdym gospodarstwie domowym może być potencjalnie 10 pcheł rocznie. Wówczas każde domostwo, a nie tylko te z psami, zapłaci do kasy po te 10 zł (ryczałt 1 zł od pchły rocznie).To nie taka znowu wygórowana opłata, a tak samo sensowna jak podatek od psa, tylko lepsza, bo bardziej "demokratyczna". Że nie bardzo logiczna? A logiczne jest płacenie za śmieci od ilości zużytej wody, z tym, że nie faktycznie tylko ryczałtowo? (Gdyby od faktycznego zużycia, to miałoby jakiś sens, że nieruchomość jest zamieszkana i użytkowana - ryczałt będzie obciążał też puste lokale, które nie wyrzucają żadnych  śmieci ....)
7
Totalitarny pic na wodę
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika gps65
3 dni temu Insynuacje A zatem to są domysły, czyli insynuacje. Operowanie insynuacjami jest godne pogardy. 
-2
Kto fejkiem wojuje, od fejka ginie
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika Krispin
3 dni temu W hotelach gośćmi nie będą W hotelach gośćmi nie będą raczej Amerykanie i Anglicy. Taka drobna pomyłka - zdarza się, kiedy prognozujemy długoterminowo :)
1
List w obronie Republiki
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika zwykły polak
1 tydzień temu Te słowa - cytat: " Bo obciąża Amerykanów" - - są dość problematyczne i nie oddające sedna sprawy. To tak jak Polska za tfuuuuuu tuska a teraz za Kaczyńskiego to zupełnie dwa różne kraje choć nazwa Polska jest faktycznie ta sama. Wtedy, w 2010 roku Prezydentem USA był Barack Obama a jego zastępcą J.Biden dzisiejszy Prezydent. Już pisałem tu na forum że mimo deklaracji Bidena należy spodziewać się podobnej polityki dla naszego regionu Europy środkowo wschodniej - czyli marginalizacji jej. Biden w temacie Nord Strem II już dał ciche pozwolenie i chce postawić wszystkich przed faktem dokonanym i wtedy stracą sens restrykcje na budowę tego rurociągu. Tymczasem Biden udaje że się zastanawia co z tym zrobić - to taka gra pozorów. Nord Stream II jest jak latarnia morska która pokazuje że główni gracze biorą pod uwagę rozpad UE bo ten rurociąg ma jeden cel - ominąć nasz region aby w przyszłości można było zakręcić zawory obecnie działającego który przebiega przez nasz kraj. Powracając do sprawy - dla mnie dalej niepojęte jest - jak można nawet dla ustaleń pojałtańskich dokonać takiej rzezi w sumie niewinnych ludzi którch jedynym celem było dbanie o własny kraj ? Ludzkość nic się nie zmieniła od czasów hitlerowców i obozów zagłady a część z nich to prawdziwe bezduszne bestie i potwory w ludzkiej skórze. Taki rudzielec z Polski ile jeszcze pożyje ? - 20 lat ? - zdechnie ta ruda świnia, grabarz mu d**e przyklepie piaskiem i łopatą i tyle tu po nim zostanie. Swoją drogą ciekawe gdzie go pochowają po śmierci ? - bo raczej nie w Polsce.
6
Kłopotliwy lokator we Wspólnym Europejskim Domu
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika jazgdyni
1 tydzień temu @Leopold WitajZjeździliśmy kawał świata. I chyba nas ceniono. Natrafiałem na miejsca, jak choćby w Plymouth w Anglii, gdzie wszyscy opowiadali o wspaniałym artyście Polaku, o którym w kraju ojczystym nikt nie słyszał. Nieraz tak się zdarzało.Czy ktoś ich przypomni? Ilu z nas pokazało swą wielkość dopiero za granicą? Jak Maria Skłodowska-Curie...Nadal jest u nas kiepski klimat dla wiedzy i nauki. Nadal wyśmiewa się autorytety. Za to podziwia się tych, co robią duże pieniądze. Jak nieżyjący już Kulczyk. Nie ważne, że był pieszczochem lewackich władz, bo tylko współpraca z bolszewickimi służbami otwierała mu drzwi i sejfy.Z drugiej strony - jak mieć do nauki szacunek, jak profesor, rektor Akademii Medycznej w Warszawie, nie szczepi tych co powinien, tylko swoich przyjaciół.Czy w II RP byłoby to możliwe? Serdeczności
1
19 lutego – Dzień Nauki Polskiej
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
3 tygodnie temu Leopold Rozumiem Pana podejście. Ja sam zastanawiałem się po napisaniu tekstu, czy go upubliczniać. Przeważyła troska o nasz kraj i o wyborców PiS-u, którzy wokół mnie mają takie wątpliwości. Władzy trzeba patrzeć na ręce, jaka by ona nie była. Ja wiem, że totalnym w to graj, ale kiedy można przestrzegać? Teraz czy za trzy trzy lata? Uważam, że teraz, bo to jest najlepszy moment. Oczywiście nie nawołuję do zmiany rządu, bo inny byłby koszmarem. Może jednak coś się ruszy w reformowaniu naszego życia. Oby! I w to wierzę, mimo wszystko, bo jednak za PiS mamy choć trochę wolności. Takiej jaka jest możliwa w obecnych warunkach. Pzdr
4
Czy poparcie dla PiS zanika w sercach prawicowców?
Obrazek użytkownika Leopold
Obrazek użytkownika ronin
3 tygodnie temu @ Leopold    Witam! Podziękowania za sprowadzenie części na ziemię. Teraz od siebie..Nie odnoszę się osobiście do artykułu Krzysztofa, ale do czytającego nasz portal społeczeństwa. Artykuł mnie tylko zainspirował, do skreślenia paru zdań mojego osobistego postrzegania. Mianowicie...Krytyka zawsze jest potrzebna, bo rodzi dobre pomysły. Jednak malkontenstwo, może  co u niektórych zmienić pryzmat rzeczywistego postrzegania. Co niektórym marzy się powrót Tuska, choćby na wielbłądzie, bo za Rządów PISu spiżarnia z konfiturami się zapełniła, a i lodówce przybyło co nieco. Mielibyśmy po tej kadencji powrót do nagich haków, a towarzycho by opuściło zrujnowany kraj. Póżniej przejęliby władze krzykacze z Konfederacji i zatoczyliby koło drutem kolczastym ze wschodu, dzielącym kraj na niemiecką i sowiecką strefę okupacyjną. Wszak bezwolny zostawiony sam sobie potencjał ludzki, trzeba zagospodarować. Na syberii jeszcze wiele miejsca do zasiedlenia dla niepewnego elementu. Jednak wierzę w zdrowy rozsądek Polakówi  i mocno wierzę, że zwolenników obecnych rządów przybyło, co zostanie zauważone przy następnych wyborach, które prawie zbiegną się w czasie samorządowe i parlamentarne. Wrogowie Polski mogą tylko wygrać oszustwem i podstępem. Próbkę mieliśmy ostatnio w USA. Więc pełna mobilizacja służb i całego wiernego Ojczyżnie społeczeństwa pilnowania przejrzystości wyborów. Następna kadencja Dobrej Zmiany wypchnie w znaczący sposób komunę i kolaborantów z kraju. Chyba wielu, rzeczywiście zacznie pakować manele. Więcej wiary i zdecydowania życzę, bo Polacy już nie klęczą, bo powstali z kolan. Mamy chorobę w kraju która niszczy śmiertelnie pokolenie naszych rodziców i dziadków. To sól naszej Ojczyzny. Nie czas na marudzenie, ale na jeszcze mocniejsze wspieranie rządu, bo wróg wykorzysta każdą słabość, Wielu rodaków zginęło mając wizję wolej Polski. Taką Polskę już prawie mamy, mówię prawie, bo w budowie ze społecznym większościowym przyzwoleniem. Więc kto w rozkroku, lub malkontent, niech przynajmniej nie przeszkadza. Pozdrawiam!
3
Czy poparcie dla PiS zanika w sercach prawicowców?
Obrazek użytkownika Leopold

Strony