Koronawirus - coraz bliżej zapaści służby zdrowia

Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

Nie trzeba mieć nawet matury aby zdać sobie sprawę co czeka chorych na COVID w momencie, w którym zabraknie respiratorów. Lekarze będą musieli wybierać kogo podłączyć, a kogo skazać na uduszenie się. Jeśli dodamy do tego fakt, że już dziś na wielu oddziałach brakuje wolnych łóżek i pacjenci muszą oczekiwać na przeniesienie do szpitala z dostępnymi zasobami, to sytuacja robi nam się powoli tragiczna, dramatyczna. Wystarczy odrobina wyobraźni. Dla tych którzy jej nie mają - załączona grafika.

Gdyby nie nowe szpitale i nowe respiratory, poważnie chorzy już dwa tygodnie temu umierali by w domach, karetkach czy na szpitalnych korytarzach. A przecież szpitale i wolne miejsca nie biorą się znikąd. To samo z respiratorami. Tych zasobów może zabraknąć. Wystarczy spojrzeć na procentowy udział zajętych respiratorów w stosunku do całości, aby zdać sobie sprawę z kroczącego tragizmu sytuacji, w której jesteśmy. I nie trzeba być wyjątkowo inteligentnym i błyskotliwym, aby przewidzieć efekt śnieżnej kuli w momencie gdy przekroczymy tragiczną barierę. A co jeśli zachorują lekarze?

Oczywiście im dłużej żyjemy z koronawirusem, tym więcej pojawia się w sieci informacji nieprawdziwych, manipulacji, dezinformacji, zwykłego podburzania i prymitywnego mieszania ludziom w głowach. Niepoprawni także nie są wyjątkiem. Jedni robią to specjalnie, inni z głupoty, jeszcze inni budują tanim kosztem swój antysystemowy wizerunek buntownika i wolnomyśliciela - nonkonformisty wychodzącego poza schematy. A przecież to takie nobilitujące! Stawiać się złej władzy! Tym bardziej, że ta władza wprowadza ograniczenia Twojej wolności. Każe Ci nosić maseczkę! Ba! Kaganiec! Jakże to? Sytuacja idealna aby zgrywać chojraka!


 


Jeśli w ciągu kolejnych tygodni sytuacja związana z nowymi zakażeniami się nie poprawi, to rząd będzie zmuszony do podjęcia bardzo drastycznych kroków związanych z ograniczeniami. I wtedy podziękujemy wszelkim bohaterom, takim jak ten z powyższego filmu...
Grafika ze strony https://koronawirusunas.pl/. Wizualizacja na podstawie dziennych raportów Ministerstwa Zdrowia.
Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/gawrion/koronawirus-coraz-blizej-zapasci-sluzby-zdrowia
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)