Stocznie sprzedane
Właśnie zakomunikowano wszem i wobec, że druga już stocznia została sprzedana. ( stocznia szczecińska). Zakupił ja ten sam inwestor. Pan minister Grad złożył wszystkim a szczególnie Tuskowi podziękowania za wkład pracy w pozbyciu się naszego dobra narodowego. Aż chce się dodatkowo powiedzieć słowa, które ostatnio bardzo często są używane w niewybrednych żartach, "melduję wykonanie zadania". To oczywiste, że ten meldunek złoży Tusk swojej ukochanej ( oczywiście - unii). Co najważniejsze, wszystko ma być zlikwidowane do końca miesiąca, łącznie z wywaleniem na bruk 9 tys. pracowników. Jak na razie wiemy tylko, że nowy inwestor chyba będzie produkował statki. Czy zatrudni ponownie tych 9 tys. pracowników, to cicho sza. Jak te stocznie będą się teraz nazywać, też cicho sza. Ale przecież to jest już nie nasze, to po co ja głupia zawracam sobie tym głowę. Za chwilę szlag mnie trafi bo ten cymbał, mówię to o jaśnie panu premierze, z taka niespodzianką wg niego, znakomitą wręcz, pójdzie na spotkanie poniedziałkowe ze stoczniowcami. A najważniejszym punktem tego spotkania ma być podobno to, kto najwięcej lub najmniej zrobił dla stoczni. Ja już wiem, kto będzie najbardziej winny -oczywiście PIS. Nie jestem z Gdańska, nie znam tego społeczeństwa. Mam tylko cichą, bardzo cichą nadzieję, że stoczniowcy wystawią temu debilowi odpowiedni rachunek. Tak naprawdę to bardzo bym chciała wiedzieć, co to jest za firma United International Trust i kogo ona reprezentuje. Może ktoś z Was, mili moi, wie? Będę wdzięczna za informację. Firma ta kupiła nasze stocznie za pośrednictwem Stichting Particulier Fonds Greenrights. To jeszcze została nam stocznia gdańska i nasze porty. Zostaniemy wtedy już bez okien na świat.
Pozdrawiam
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 4976 odsłon
Komentarze
Kasandro
16 Maja, 2009 - 19:32
Po co przypominasz im o portach? Była szansa, że je przeoczą...
kasandro,za "Rz", ci sami co kupili Gdynię, czyli w pakiecie!?
16 Maja, 2009 - 20:57
"rp.pl » Wiadomości
Jest nabywca majątku stoczni w Szczecinie
Beata Chomątowska 16-05-2009, ostatnia aktualizacja 16-05-2009 19:11
W siedmiu przetargach na aktywa Stoczni Szczecińskiej Nowa, które zakończyły się dziś, wygrała firma United International Trust, ta sama, która w czwartek wygrała przetarg na kluczowe składniki majątku Stoczni Gdynia - dowiedziała się "Rz"
* Jest szansa na produkcję statków w Gdyni
Nieoficjalnie wiadomo, że fundusz reprezentuje kapitał z Bliskiego Wschodu i jest najprawdopodobniej powiązany z Fortis Intertrust, który już dwa lata temu wyrażał zainteresowanie polskimi stoczniami.
Inwestor deklaruje, że chce kontynuować produkcję.
Jak podała Agencja Rozwoju Przemysłu, która prowadziła przetarg, majątek stoczni wylicytowano na kwotę 161 mln zł.
Rzeczpospolita"
Linia brzegowa jeszcze nasza!! Choć kto wie!?
pzdr
antysalon
Stocznie c.d.
16 Maja, 2009 - 22:56
Niestety przykład polskiego przemysłu stoczniowego stanowi przedsmak tego co nas czeka w " naszym wspólnym europejskim domu " Komisja Europejska żadą od Stoczni Gdańskiej zamknięcia dwóch z trzech pochylni. Takie warunki zmuszaja ukraińskiego własciciela SG koncern ISD do modyfikacji planów rozwoju stoczni gdańskiej i rozważane jest połaczenie ze stocznia gdyńska a więc stocznia gdańska będzie musiała ograniczyć produkcję statków i przenieść część produkcji na konstrukcje stalowe do wieŻ wiatrowych, podobno są już zamówienia ze skandynawi na takie wieże.
Trzeba jasno powiedziec , juz nawet pomijając inne negatywne czynniki po 1989 które doproiwadziły do załamania się polskiego przemysłu stoczniowego po tym roku - UNIA ZABIJA POLSKI PRZEMYSŁ STOCZNIOWY
Obecnie ze względu na kryzys stocznia gdańska i spółki stoczniowe z nia współpracujące zanotowały spadek zamówień ze strony zagranicznych odbiorców ale przeciez z tego co wiem plany zamówień istnieja jeszcze na kilka lat do przodu, te zamówienia wynegocjowano jeszcze w okresie gdy była koniunktura na budowe statków a polskie stocznie posiadaja dobra markę na zachodzie wiec
POLSKIE STOCZNIE MOGŁY BY NADAL PRODUKOWAC STATKI
Przemysł stoczniowy na strategiczny przemysł cięzki o podstawowym znaczeniu dla gospodarki, to może być motor rozwoju gospodarczego
Wiara katolicka i Duma Narodowa to moja siła
Nasze stocznie
16 Maja, 2009 - 22:39
Trzeba mieć nadzieje,że arabski inwestor poważnie potraktuje swoje zaangażowanie w ratowanie polskich stoczni choć z drugiej strony taka sytuacja jest przykra bo dlaczego mamy pokłaac nadzieje w obcym inwestorze. To wstyd ze polskie albo moze polskojęzyczne rządy po 1989 nie potrafiły skutecznie pomóc naszym wielkim skarbom narodowym jakim są polskie stocznie, symbol polskiego okna na swiat, polskiej myśli technicznej i fundamentu rozwoju gospodarczego
Wiara katolicka i Duma Narodowa to moja siła
@Adam
17 Maja, 2009 - 04:29
Wstyd, przykrość, rozgoryczenie. Za psie pieniądze oddaję się niewyobrażalny potencjał. Tylko głupcy albo zdrajcy tak postępują - oddają innym to co najcenniejsze. Stocznie tak jak wiele innych dziedzin przemysłu powinny być kontrolowane przez Polaków. Na oczach Polaków, w białych rękawiczkach rozkrada się nas z majątku i potencjału. Trybunał stanu czeka.. Nieużywany tyle lat..
Czy jest szansa na Cud, że Polacy w pewnym momencie ockną się i zrozumieją to co dzieje się już drugą dziesiątkę lat?
Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.
Gawrionie
17 Maja, 2009 - 12:31
jak dla mnie to stocznia produkująca na potrzeby Marynarki Wojennej powinna być państwowa. Zakłady tego typu produkujące na potrzeby cywilne - prywatne.
A w prywatyzacji wszystkiego poza przemysłem obronnym lub siłą rzeczy z nim związanym (jak energetyka jądrowa - umożliwia wyposażenie się w broń atomową) to nie widzę nic złego. To jest korzystne, bo wiele zakładów, które wcześniej notowało straty, zaczyna płacić podatki i przynosić w ten sposób zyski do budżetu państwa.
Tylko *prywatyzacja*, a *prywatyzacja po bielecko-lewandowsku* to są różne rzeczy. Przecież taki zakład jak stocznia to powinien pójść za kilka miliardów złotych, a nie za kilkaset milionów (które de facto stanowią 10% ceny).
pozdrawiam
Kirker prawicowy ekstremista
Kirker prawicowy ekstremista
Re: Stocznie sprzedane
16 Maja, 2009 - 22:46
Jest to prosta kontynuacja dotychczasowej polityki wyprzdaży polskiego majątku. W końcu mamy być zapleczem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu. Z drugiej strony systematyczna likwidacja dużych zakładów produkcyjnych jest jak najbardziej na rękę rządzącym. Takie rozproszenie ludzi powoduje atomizację ewentualnego buntu "ciemych mas", gdyby taki duży zakład produkcyjny ogłosił strajk generalny to (wraz z zakładami kooperującymi) mógłby obalić każdą władzę. I tego właśnie boją się rządzący nami kosmopolici spod znaku unii.
----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin
Kasandro
17 Maja, 2009 - 01:51
Ten spektakl trwa od 1989 roku. Kolejne rządy przypominają zapijaczonego alkoholika, który ratuje się wyprzedając rodzinne "srebra" za bezcen. Ten proceder będzie tak długo trwał, aż alkoholik wyprzeda wszystko z walącego się dworku szlacheckiego. Wtedy przyjdą Niemcy i zrobią eksmisję "za długi".
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".
Mossad kupił nasze stocznie ?
17 Maja, 2009 - 10:55
Oto artykuł z portalu niezalezna.pl o tym kim naprawdę są nabywcy naszych stoczni.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/20607
Od redakcji: Prosimy Czytelników o kopiowanie tego tekstu na innych stronach i forach - a najlepiej: podawanie linku:
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/20607
Już teraz dochodzą do nas bowiem sygnały, że tzw. mainstreamowe media będą chciały przemilczeć temat i w dalszym ciągu pisać, że United International Trust (UIT) ma "związki z Katarem". Jest to, oczywiście, kompletna brednia i celowe oszukiwanie Czytelników - wystarczy przejrzeć podane w tekście nazwiska kierownictwa spółki Sapiens (członkowie zarządu to m.in. Eli Reifman, Hadas Gazit Kaiser, Guy Bernstein, Naamit Salomon, Yacov Elinav, Uzi Netanel i Eyal Ben-Chelouche).
Przypomnijmy, że za niewytłumaczalne doprowadzenie do upadku polskiego przemysłu stoczniowego, a następnie sprzedaż go za paręset milionów złotych firmie, którą kierują byli agenci, wojskowi i urzędnicy obcego państwa - niezależnie od tego czy jest to Izrael, Rosja czy Australia - przynajmniej kilka osób "trzymających w Polsce władzę" powinno trafić pod Trybunał Stanu.
Stocznie c.d.
17 Maja, 2009 - 12:04
Wiedziałam, no wiedziałam, że z tą firmą coś nie tak. I to milczenie bandy Tuska na ten temat. Tajemnicza firma niby arabska kupuje za bezcen taki majątek. Boże, jak przemycić te wiadomości dla stoczniowców. Jedyna szansa żeby tam na miejscu w Gdańsku, skompromitować pana premiera, wygarnąć mu całą prawdę o nim samym i jego bandzie i rządzeniu. Tam będą wszystkie media. Wiedza poszłaby w świat. Jeżeli ktoś od nas jest z Gdańska, ma dojście lub zna kogoś, kto mógłby to przekazać stoczniowcom, to trzeba to zrobić. Niezależnie od tego sprawa z linkiem bardzo pomysłowa. Jeżeli chodzi o rozliczenie przed Trybunałem Stanu. Łudzicie się,że ktoś to zrobi. Może za kilka pokoleń ktoś przypomni sobie o tej sprawie. Tylko czy wtedy jeszcze będzie istniała POLSKA.
Pozdrawiam
Premier pol-niemiec
17 Maja, 2009 - 22:59
To sie zapamieta dla ludzi ktorzy zdradzili Polske.
pat