O kłamstwach Turbolechitów

Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Artykuł

Pojawiały się, na naszym blogu, "wspaniałe" historie (prehistorie) "Wielkiej Lechii".

Dobrze, że są także, w necie, historie na temat tych kłamstw. Polecam cały artykuł, zwłaszcza zaś rzetelną analizę owego "biblijnego źródłosłowu Lechii" (w istocie miejsca o nazwie Ośla Szczęka, związanego z historią Samsona) czy też "rewelacyjnego" pomysłu o związku Allaha z Lechią)

Ocena polecanki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:8)

Komentarze

Nie chcę kaleczyć sobie umysłu - jedynym owocem związku Allaha z Lechią jaki potrafię sobie wyobrazić jest petru dolar.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1571195

bez czytania polecanki - już ją (nocną porą) spałowała. Ta "nocna pora" wskazuje raczej na kogoś ("kogosię") z Antypodów.

Mam swój typ ("typę"), taki bardziej ograniczony (ograniczoną), bo nie stać jej (jego) na rzeczowy, a nawet byle jaki, komentarz. Są na tym blogu i tacy (takie). Cóż - nie dała Bozia rozumu, oj - nie dała! Ale za to - ile ambicji (fałszywej).

Współczuję,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1571219

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

dopadli Panią i tutaj.

Miernoty.

Ps

Zapyziałek, który oficjalnie przyznaje się do walenia k...y dał mi możliwość napisania dzisiaj jeszcze dwóch komentarzy.
Nie skorzystam.

Przecie to jakiś żart, kmiotki rządzą się jak u siebie, po kryjomu punktują gówniane wypowiedzi, a celne, inteligentne komentarze minusują.

Smutek tropików psia mać na moich Niepoprawnych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1571222

Konstrukt tzw "Wielkiej Lechii" został wywołany w ciekawym momencie, który wskazuje dość jednoznacznie kto ją wynalazł, po co i dlaczego tak wiele inwestuje środków w jej popularyzację. Moim zdaniem istnieje korelacja pomiędzy tematem Wielkiej Lechii, a nowymi odkryciami z wielu dziedzin nauki. Zwłaszcza genetyki, archeologii, lingwistyki oraz badań interdyscyplinarnych. Odkrycie, że na ziemiach polskich od wielu tysięcy lat istnieje ciągłość genetyczna świadcząca że większość współczesnych Polaków mogłaby się wylegitymować przodkami, którzy mieszkali na tych terenach już przed 6-cioma tysiącami lat właśnie obala wielosetletni dorobek turbogermańskiej archeologii, pseudohistorii i propagandy, oparty na założeniu, że wcześniej ziemie dzisiejszej Europy Środkowej w tym Polski zamieszkiwali tzw "Germanie", czyli plemiona posługujące się językami przypominającymi współczesny język niemiecki, które to plemiona wyprowadziły się na południe w czasie wielkiej wędrówki ludów. Wg tej turbogermańskiej pseudoteorii, dzicy Słowianie nagle wyszli z jakichś bagien nad Prypecią i mnożąc się jak króliki zasiedlili pustkę osadniczą powstałą w Środkowej Europie po wyprowadzce rzekomych przodków dzisiejszych Niemców. Kolejnym szokującym i trudnym do wytłumaczenia odkryciem jest fakt, że jedno z 10 biblijnych plemion starożytnego Izraela, tzw Lewici mają taką samą haplogrupę R1a1 jak Polacy, co by wskazywało że Polacy są pełnoprawną częścią Narodu Wybranego.

Niedawno na terenie Rumunii w miejscowości Vinca odkryto zabytki pisma, które jest starsze od pisma klinowego z Ur i Sumeru, i najprawdopodobniej jest najstarsze ze znanych na świecie, co by wskazywało że pismo zostało wynalezione w Europie a nie na Bliskim Wschodzie. Ta sama kultura, która na terenie Rumunii pozostawiła zabytki pisane, na terenie Polski (w Bronocicach) pozostawiła najstarszy na świecie rysunek pierwszego pojazdu kołowego (zaprzężonego w woły). Koń jeszcze wówczas nie był przez człowieka udomowiony. Na terenie Kujaw odkryto najstarsze na świecie, z przed ponad 7 tys lat, sita do produkcji twarogu świadczące o tym że od tego miejsca rozpoczęła się światowa rewolucja polegająca na wprowadzeniu do diety człowieka na stałe nabiału. Koreluje to z rozpowszechnieniem na świecie genu zdolności do trawienia laktozy którego największa ekspresja zaznacza się w Polsce a potem promieniście zanika w miarę oddalania się w dowolnym kierunku mapy. Dziwnie natężenie tej cechy pokrywa się z rozprzestrzenieniem prasłowiańskiej haplogrupy genetycznej R1a1. 

"Wielka Lechia" została celowo wymyślona przez obcą agenturę i rozpropagowana dla odciągnięcia uwagi Polaków od w/w i wielu innych interesujących odkryć naukowych, prowadzących do szokujących nieraz wniosków. Przykrycie wartościowych informacji trywialną i nachalną propagandą ma na celu zniechęcenie ludzi poważnych do tej tematyki w ogóle.

Dla turbogermanów jest ta walka tak ważna jakby chodziło w niej o życie.

I chyba rzeczywiście chodzi w niej o życie. Bo przecież bez poczucia wyższości nad narodami słowiańskimi Niemcy stracą zapał i energię napędzającą od setek lat ich agresję wobec nich. Zwłaszcza kiedy przyjmą do wiadomości że ponad 1/3 z nich to zgermanizowani Słowianie, a ich język to tylko nie mająca głębszej spójności skreolizowana mowa powstała na peryferiach Słowiańszczyzny

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

LechG

#1571491

świadczy że turbogermańska agentura czuwa :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

LechG

#1571494

ano czujna jak zawsze ,jak agentura :)

pozdrowienia nocne 

a temat naprawdę ciekawy i agenturze nic do niego

pozdrowienia nocne :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1571552

z wielkim wzruszeniem wrociłam do Twoich pięknych wspomnień  o tych,których juz dawno nie ma z nami ,wróć do tych tematów,Młodzi naprawdę chcą wiedzieć jak najwięcej o czasach minionych

Lwów ,czasy naszych dziadków ,cioć  i te nigdy nie kończące sie Polaków rozmowy :)

 był kiedyś program  o świetnym tytule,

"było ,nie minęło"

 nie minęło,bo nie pozwoliliśmy by o nich zapomniano :)

nocne,serdeczne pozdrowienia z nutką wzruszenia /'ach te Lwowskie Wigilie,  i te losy Kobiet/

Dobrej Nocy Tobie i Polsce :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1571553

Dobrze, że jesteś!

Dziękuję - za twój komentarz. Spróbuję napisać jeszcze o "moim" Lwowie i "moich" stamtąd "kobietach". Tylko trochę mi się skomplikowały sprawy rodzinne i zdrowotne. Był moment, że myślałam o "odpisaniu się" ostatecznym.

Ale - jest lepiej. 

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1571586

trzymam kciuki ,wiem,ze wszystko będzie dobrze bo jeszcze dużo pracy przed Tobą :)

serdeczności  :)

 p.s  niedaleko Lwowa było przepiękne Miejsce na Ziemi ukochane przez moją drogą i od lat nieobecną już Babcię,a były to Mościska,i ich dziedziczka ,pani Zofia ,ktora niczym jedna z pierwszych "socjalnych" co roku w innej rzeczywistosci  organizowała kolonie dla dzieci Warszawy i tak się narodziła przyjażń małej Manii i dużej pani Zofii :) przyjażń,która trwała aż do tragicznej śmierci Dziedziczki /obóz niemiecki w Oświęcimiu /

Babcia dała mi właśnie imię swej Przyjaciółki na Jej cześć i ku Jej pamieci  

Dobrej Nocy i zdrowia,zdrowia i uśmiechu :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1571607

Dlatego pozwoliłem sobie rozwinąć go w osobnym artykule, który publikuję tu: Kto wynalazł "Wielką Lechię" i dlaczego niemieccy sponsorzy? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1571556

Dziękuję, Lechu, za podjęcie tematu "Turbolechii" we własnym blogu. Temat "grzeją" zarówno ruso- jak też germanofile. Ci pierwsi - próbując nas włączyć w swoją orbitę, ci ostatni - chcąc znaleźć uzasadnienie dla bycia "überallesami".

Aby "nie dać się zwariować" - musimy znać prawdę. Natomiast zarówno jedni, jak drudzy prezentują poglądy służące ich własnym aspiracjom wielkomocarstwowym. Nie mniej - tylko prawda wyzwala. Toteż - powinniśmy ją poznać.

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1571587

i malutkie  okruchy  wspomnień ,ot ludzkie losy po wiekach "ewolucji" :)

jeszcze raz serdeczności :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1571608