Jak oceniasz ostatnie wydarzenia na arenie europejskiej?
Zakładki podstawowe
Jak oceniasz ostatnie wydarzenia w Parlamencie Europejskim?
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 620 odsłon
Jak oceniasz ostatnie wydarzenia w Parlamencie Europejskim?
Komentarze
Unia europejska
22 Października, 2021 - 11:02
To nic innego jak zmodernizowana RWPG.Urzedaski w Brukseli postepuja podobnie do urzedasow zasiadajacyych w gremiach decydenckich bylego Zwiazku Radzieckiego.Tez sa komisarze i sposob rozumowania identyczny.Jednym slowem wpadlismy z deszcu po dziurawa rynne.
Jeszcze zaświeci słoneczko
@Weteran Polski
22 Października, 2021 - 11:06
a rubla zamienili na EURO/kopiejki/
gość z drogi
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Klonowy Liść nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Polska nie ma wyboru.23 Października, 2021 - 17:50
Poza Unią Polska nie ma z kim współpracować, bo ani Rosja ani Chiny nie wchodzą w rachubę. Jeszcze jest Wielka Brytania, ale przy jej obecnych kłopotach, Polska tylko zwiększy kłopoty własne.
A może ktoś ma wizję dotyczącą polskiej przyszłości? To trzeba koniecznie taką wizję opublikować, bo polski rząd koniecznie takiej potrzebuje.
Anna K.
brawo Niepoprawni:)
22 Października, 2021 - 14:03
99 % (216 głosów )
gratulacje :)
gość z drogi
byłem ciekaw
22 Października, 2021 - 16:48
...czy ktoś odważy się zagłosować na opcję pierwszą, bo długo było 100% głosów na ostatnią. Jednak żenada to uczucie obce niektórym "obco-krajowcom".
Krispin z Lamanczy
a jednak odwazyli się :)
22 Października, 2021 - 16:53
pozdr
gość z drogi
tania ta odwaga :)
22 Października, 2021 - 17:29
...bo anonimowa.
Krispin z Lamanczy
"tania ta odwaga" ano tania
22 Października, 2021 - 18:10
ale tak zawsze najłatwiej ,ot taka uroda :)
pozdr
gość z drogi
Brakuje mi jednej alternatywy
22 Października, 2021 - 22:26
(a) "Nikt nie ma racji", bo każda ze stron gada o czyms innym.
lub
(b) "Obie strony maja rację". Z tych samych powodów.
A kłopot polega na sposobie działania Traktatu Lizbońskiego Takiej sytuacji jeszcze w prawie nie było. To jest prawny odpowiednik "luźno powiązanych systemów" w naukach technicznych czy (chyba również?) ekonomii. W tym przypadku w miejsce zasobów (np. pamieci) wchodzi prawo (np. konstytucje poszczególnych krajów). Bardzo dobrze pisze o tym Jadwiga Staniszkis w książce "Antropologia władzy". Ja się kiedyś z tego ze znajomym przy jakiejś wódeczności nabijałem i jeden z nas nawet twierdził, że to jacyś wrogowie Polski wpuścili naszych (i nie tylko naszych) w kanał i wrobili w kłótnie ("Nicea albo śmierć!") o ilość miejsc/diet w PE oraz prawo veta. Ale nikt nie sadził wtedy, ze przepowiednie Staniszkis sprawdzą sie akurat na nas i akurat w ten sposób. No i teraz nie wiadomo z czego/kogo się śmialismy.
nie zgodzę się
22 Października, 2021 - 23:34
taka sytuacja, była w traktatach międzynarodowych od zawsze. Zresztą wystarczy prosta logika: to suwerenne państwa powołały organizację międzynarodową, której dały pewien katalog kompetencji, ściśle zapisany zaraz na początku w traktacie. Proszę przeczytać traktat! Artykuł 4 i 5! Dla mnie jako prawnika jest to oczywiste!
Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.
dokładnie, wystarczy prosta logika
23 Października, 2021 - 00:05
To wcale nie jest napisane tak, żeby nie mógł tego zrozumieć zwykły zjadacz chleba - to jasno wynika a art. 4.. Na marginesie zabawny jest par. 21d - w świetle tego, co UE robi w kwestii tzw. Zielonego Ładu.
Krispin z Lamanczy
@Gawrion Sprawdźmy
Komentarz ukryty i zaszyfrowany
Komentarz użytkownika Waldemar Korczynski (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
23 Października, 2021 - 11:33
rt. 4 w pnktch 3 4 stnw, ż :
np. prw bywtl d npltyczng sąd pdbnych prw tzw. dmkrcj. Gdz tkśc trktt m Pn nfrmcję tym jk tk &qt;góln' pjęc rzmć? tym dcydj trdycj, szrk rzmn kltr tp.
Prsz mn dbrz zrzmć. J chcłbym, by mj pństw mł rcję, b d jg (tg pństw) kndycj zlzy m.n. mój pzm zyc. l n ptrfę sm sb szkwć. Pdpslśmy zły Trktt n m dzś spsb, by zgdn z nm zpwnć sb swrnnść. tk nwsm; czy wdz Pn jkklwk dzdzny - równż t gdz ksplct wyłączn włscwść n - gdz np. przytcznych wyżj ( jst tż wl pdbnych &qt;prłk&qt;) pnktówN D SĘ zstswć?
Prszę zwżyć, ż Pn tz przywłj w swym kmntrz m.n. TRDYCJĘ psząc np. ż tk sprzdzn był trktty zwsz.
&qt;tk sytcj, był w trkttch mędzynrdwych d zwsz .&qt;
c jst, czywśc prwdą. zwsz trktty, pdbn jk wększśc przpsów prwnych w przypdk ntrprtcj bdzą kntrwrsj. Rzmt trybnły czy nn pdbn nstytcj pwłn włsn p t by pdbn wątplwsc rzstrzygły rzkjąc c mnwc mł &qt;n myśl &qt; stwdwc rtykłjąc knkrtny przps. dbrz zrdgwny dkmnt zwr wskzn tkg rbtr . Gdz w Trktc jst npsn, ż jg ntrprtcj dcydją Trybnły knstytcyjn pństw człnkwskch?
Swrnnść ddjmy np. w przmn stnwącym przkzn n jkchlwk kmptncj, równz tych z dzdzny Prw Człwk. Pństw cłkwc swrnn mgą zzchwnm swjj bsltnj swrnnśc wypwdć s w kwstch pstc &qt;czy klr mrz jst brdzj zlny czy błęktny&qt;. Jśl tkst zwr w dnsn d nng sygntrsz dkmnt słw &qt;znj &qt; lb jks jg równwżnk, t w tym mmnc jks kwłk swrnnsc s trc.
to nadinterpretacja
23 Października, 2021 - 17:07
...i tyle.
Krispin z Lamanczy
@Kryspin Dlaczego
23 Października, 2021 - 21:15
nadinterpretacja? Skąd to nad? Jeśli interpretacja nie zawiera błędu (który trzeba, oczywiscie, wykazać), to jedynym wyjściem jest odwołanie sie do kogos/czegoś (np. sądu), który jest właściwym do dokonania wykładni (czyli tej własciwej interpretacji). Kto/co jest w tym przypadku własciwym?
Pozdrowienia
Wrogowie przez swoje czyny przez konkretne wybory
23 Października, 2021 - 01:16
Głosowałem. Naturalnie na opcję trzecią! Dziś nie można inaczej albo bowiem suwerenna Ojczyzna albo brak suwerenności ale wtedy nie ma już wolnej Polski. Kto o zdrowm umyśle porzuca wolny kraj, kto uczciwy działa wbrew własnemu krajowi, toż to zawsze nazywało się zdradą, toż to nastrasznejsze przestępstwo od wieków bywało, czyżby coś miało się co niektórym w główkach pozmieniać, a jeśli nawet, to jest to ich własna droga ale to droga do zatracenia. Dlatego też tylko jedn opcja. Pozdrawiam b. serdecznie STRoch
Sławomir Tomasz Roch