Brudziński i pół ela Dulkiewicz…

Obrazek użytkownika civilebellum
Humor i satyra

…czyli śledztwo obywatelskie

 

Miłosiernie wpierw pragnę uprzedzić, że tekst będzie opierał się głównie na dygresjach – zatem będzie się składał ze zdań podrzędnie złożonych, owej zmory maturzystów (z których potem otrzymamy magistrów wszelkiego autoramentu, w tym nawet magistrów – inżynierów, ale też przecież np. lekarzy czy sędziów i i to nie piłkarskich – o których radzeniu sobie z ową zmorą mamy codzienne, jakże fikuśne, żeby nie powiedzieć rozpaczliwe, bądź też bolesne przykłady), a jako że mamy właśnie niedzielę (wprawdzie dopiero co wykluwającą się z jajka czasu dobowego, czyli zaledwie co? niedzielkę?) i przeciętne szare komórki są „na ostatnich nogach” (stąd pomysł na dzień odpoczynku) – a więc pragnę uprzedzić, że będzie się „trudno czytało” i lepiej sobie dać spokój, a nie katować umysł daremnym wysiłkiem zrozumienia go (tego tekstu mianowicie). No ale są bystrzacy i to do nich.

 

Bystrzakiem jest z pewnością Brudziński, który jak to bystrzak lubi jajcarstwo i się nim chwalić. Toteż poszedł on i tym razem w tym kierunku, zamiast… ale po kolei. Nie byłoby oczywiście Brudzińskiego (w tym tekście), gdyby nie pół Ela Dulkiewicz. A nie byłony pół Ela Dulkiewicz gdyby nie – i tu zaczynamy śledztwo obywatelskie! No bo tak: jak na taką wymęczoną kampanią Dulkiewicz to pół ela jest stanowczo za dużo, a pić z psiapsiółkami to z kolei nie ten trunek. Tyle że flaszek było więcej (na tym monitoringu), bo doszły te cole. Cole były ponoć trzy i tu mamy już punkt zaczepienia, ale najpierw rozważmy tego zaczepistego ochroniarza (tego od monitoringu, nie tego od Dulkiewicz, bo on ci był z kolegami; dwoma). Ochroniarz z Biedronki jest tu ciekawy, bo gdyby nie on nie byłoby tych wpisów Brudzińskiego na twisterze. Otóż ów OzB to albo ochroniarz-geniusz, albo ochroniarz- zazdrośnik (i jak to zazdrośnik – wkurzony). Pierwsze wykluczmy, bo geniusz nie marnowałby się po biedronkach: pomyślcie – wpada do takiej Dulkiewicz, a ten nie dość, że pierwszy raz ją tam widzi, to jeszcze rozpoznaje i śledzi? No. Po wykluczeniu co zostaje? Tak jest: OzB widzi ją tam nie pierwszy raz i dlatego jest wkurzony (i zazdrośny) - znowu ona po pół Ela, a te jej goryle pilnują, co by nie stłukła po drodze, bo ma te cole przecież dodatkowo. Teraz proste liczono: goryle trzy, cole trzy. Pół Ela na trzech? Pomalutku; na trzech goryli i to z colą, patent medalowy: balonik nie wykaże za cholerę. Nie chodzi o nawalenie się, tylko o wdzięczność – Dulkiewicz, jak to płeć słabsza, chyba nie jest od tego (znaczy od niej, tej wdzięczności)? Ta słabość może ją zgubić, ale znowu Brudziński i to jego jajcarstwo. Brudzi ma z tym tu jajcarstwem alibi: mu nie zależy. No jak ma mu zależeć, kiedy z namaszczenia na następcę stał się kandydatem na emigranta. Wprawdzie lukratywnego: cztery lata nic nieróbstwa za ciężką forsę przy zero zmartwień… tylko ta ambicja urażona. Więc sobie odpuszcza.

 

Co odpuszcza Brudzi? Ano doniesienie do prokuratury. Że mianowicie jest domniemanie. Czego?

Płacenia kartą. Służbową. Dlaczego kartą? No Dulkiewicz aż taka wdzięczna chyba powodu nie ma (żeby być). Za własne to nawet w Gdańsku żaden bonza nie zapłaci, Adamowicz dowodem, a ona w końcu wychowanka… Jakby Brudzińskiemu nie zwisało, to by się nie wygłupiał na twitterze, tylko spełnił swą powinność, w końcu nadzoruje te wszelkie nieprawidłowości (a płacenie kartą służbową za wódkę z zagrychą dla goryli to nawet przestępstwo jest); z gorylami, byłoby gorzej, bo się wyprą, że użyli (do tego podlewania, nawet kwiatków, pies z nimi tańcował zresztą, ciężki zawód), ale zakup udokumentowany! Na taśmie! OzB nagrał (i kto wie, który to raz).

 

Taka aferka. Samorządowa. Się kroiła, ale Brudzi sobie odpuścił. No to pogonimy mu kota. W niedzielę. Jajcarstwo? – też potrafimy, a co!

 

P.S.

tzw. życie przynosi coraz to nowe fakty w sprawie pół ela Oli. I tak:

- te pół ela to mogło być większe, bo Ola kupiła "krówkę", a "krowa" to 0,7 (ela)

- dziennikarz, który zakup i wideo z niego opublikował - napisał dziś (wtorek) na twitterze, że "się wstydzi" swojej publikacji i to nie dlatego napisał, że go zwolnili (bo sam się zwolnił), tylko dlatego, że mafia nie daruje: a to mu dziecka nie przyjmą do samorządowego żłobka, a to żonę zwolnią itp. rewanże - gość zna życie na Pomorzu, n'est-ce-pas?

- okazuje się, że cole były dwie (i to "małe" - litrowe?), ale okazuje się (pechowo dla Oli), że goryli też było tylko dwóch (po jednej coli na twarz), bo ten trzeci goryl to był jej asystent: hi, hi, no to gotówką nie płaciła, tylko tą swoją "złotą kartą" (z banknotem by d..y z wozu nie ruszyła, a złotej karty to z rąk nie wypuści, taka ona cenna, musi osobiście) 

- a w ogóle media "europejskie" zacierają sprawę ile się da, np. dominuje oburzenie, że się rypła.

Ogólnie było śmiesznie, ale sprawa się rozwija (w tej śmieszności), niestety Brudzi milczy. Póki co - Oli założyli ten łańcuch (tzw. insygnium) i jest teraz zaprzysiężona tej mafii.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

Drzwi do piekła już buduje

W nim osiądzie bez powrotu

Choć tam nie ma żadnych płotów

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1582801

jak Chcesz Janie do piekła "zajrzeć"
 i zobaczyć jak ono wygląda to polecam TEN link. On Cię zaprowadzi do wielu innych, no i Będziesz mógł godziny poświęcić na poznanie tamtego świata. Nie ma powodów by nie uwierzyć jak to TAM jest

:

https://search.yahoo.com/yhs/search?hspart=adk&hsimp=yhs-adk_sbnt&param2...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1582830

 Szanuję.

 

ps.

Ale żeby do połówki trzech facetów i dwie Cole?

Brak doświadczenia.

Kto kupuje dwie cole do połówki.

Olka pamiętaj dwie połówki i cola.

8-)))))))))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Husky

#1582827

3 x Kola po pół ela na Ela

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1582855

Podobno pani prezydent udzieliła niemieckiej gazecie wywiadu sznapsbarytonem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1582904

Podobno w tym roku na Westerplatte 1 września wpuszczą tylko kompanię honorową Bundeshwery.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1582985