System albo Układ - powtórka

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Ciągle poważnie zastanawiam się, zresztą zapewne jak wszyscy, kto tak na prawdę rządzi w naszym biednym, udręczonym kraju. Oto przemyślenia do których doszedłem jakiś czas temu.

..........................

Pamiętacie zapewne, jak parę lat temu media donosiły o „Łódzkiej ośmiornicy”. To nie była żadna ośmiornica, a zaledwie przyssawka na najmniejszej macce Układu.

System albo Układ. Te hasła mają znaczące miejsce w naszych blogach i dyskusjach. I wydawałoby się, że wszyscy dobrze rozumiemy, o czym mowa, aż do momentu, gdy któryś komentator, każe sobie wyjaśnić, co to takiego, albo nawet śmie wątpić w jego istnienie, nazywając go „mitycznym” lub „wydumanym”. Widać stąd, że tak jak w przypadku prostych potocznych pojęć, jak na przykład „świadomość” istnieje pewne niezrozumienie, żeby nie powiedzieć nieporozumienie. A tymczasem Układ albo System istnieje, jak najbardziej realnie i pora sobie o tym porozmawiać.

Praktycznie jakiś Układ albo System istniał od zawsze. Istniał, jako metoda nieformalnego sprawowania władzy, jak również wpływania na faktyczną władzę w taki sposób, by realizować własne cele i założenia systemu.

Już w pierwotnych wspólnotach plemiennych, obok wodza i jego rady, stał szaman, kapłan lub wróżbita, który dysponował wielką nieformalną władzą. Później w królestwach i cesarstwach był dwór, który nierzadko decydował i o losie króla, jak też całego królestwa. Silna konkurencja powstała czasami na boku, jak na przykład zakon Templariuszy, nie miał szans z Systemem i jak nadszedł moment, to został zlikwidowany.

Układ albo System, w różnych momentach historii, był mniej lub bardziej sformalizowany. Starsi dobrze pamiętają, czym za komuny była nomenklatura. Owo obiegowe, aczkolwiek nieco tajemnicze słowo miało swój kształt. To była spisana lista ludzi godnych zaufania i uwzględnianych przy rozdziałach stanowisk. Ludzie ci dysponowali swoją własną prasą i obiegiem wiadomości. Przydzielano im tzw. „R-kę” zapewniającą nietykalność milicji. Mieli osobne linie telefoniczne – słynne „czerwone telefony”. I mnóstwo innych intratnych przywilejów. Naród nie musiał o tym wiedzieć. Bo i po co? Mimo tego, szeptano o tym przy stołach, tak właśnie jak teraz o Układzie lub Systemie. Szeptano, bo System bardzo nie lubi, aby o nim mówiono głośno. Zrodzony zawsze w cieniu, lubi tam zawsze pozostawać.

Naiwny Jacek Kurski spieszył się. Więc swoim czarnym SUV-em podłączył się do oficjalnego policyjnego konwoju. Dostał mandat i wyśmiano go we wszystkich mediach. Bo pan, panie Jacku, choć może się panu wydawało, nie należy do Systemu, a co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie. Kierowca, z podówczas marszałkiem Komorowskim wewnątrz samochodu, mknął 150 na godzinę ulicami Warszawy. I nic się nie stało. Kierowca dobrze wiedział, ze wiezie gościa pod protekcją Układu, a może nawet z samego układu. Nieważne.

Durny poseł, ex-komunista Pęczak, tak się dobrze czuł w układzie i tak się rozochocił, że żądał coraz wymyślniejszych zabawek, jak na przykład luksusowych samochodów, a inny członek układu, pan Dochnal, słynny gracz polo, przypominam, królewskiego sportu, mu te zabawki dostarczał. To niby ta wielka „Łódzka ośmiornica”. Ale, co za dużo, to niezdrowo. Trzeba było obu panów skreślić. Kto nie umie grać w zespole musi odejść. Za kraty, na tamten świat, albo w niebyt.

„Śląska Alexis” skutecznie i zyskownie obracała polskim bogactwem narodowym, jakim jest węgiel. PIS w swoim krótkim okresie władzy chciał się bliżej przyjrzeć manipulacjom przy węglu. A to jedno z bardziej dochodowych źródeł finansowania Systemu (paliwa i węgiel). Niefortunnie, z własnej głupoty, zginęła przy tym ex-komunistyczna posłanka. Larum, jakie System podniósł było mniej więcej takie, jak przy tragedii w Nagasaki. Poseł Oleksy płakał, i były to najprawdziwsze krokodyle łzy.

Co rusz jesteśmy karmieni jakąś aferką – a to wyciągi narciarskie, a to „lub czasopisma”. czy bursztynowe złoto. System bardzo dba, by nakarmić prasę i czytelników duperelami. Umykają wtedy grube sprawy i nieprzyjemne dla systemu fakty. Jakoś nigdzie nie widziałem pytania, co takiego powoduje, że Lew Rywin, choć schorowany, milczał jak zaklęty siedząc w ciupie. Nie puścił pary z ust, Wiedział dobrze, czym może się to skończyć. Własna ciasna cela nie daje nawet pozorów bezpieczeństwa, gdy System czuwa, Znienacka może nas dopaść chandra i zdecydujemy się powiesić na zakratowanym oknie.

Więc dokładnie jest tak – są ci, którzy wiedzą, że System czy Układ istnieje, bo się z nim zetknęli. I będą milczeć. We włoskiej mafii to się nazywa omerta. Oraz jest duża grupa narodu, która wie, że System istnieje, bo przemawia za tym logika faktów i wydarzeń. Z przyczyn oczywistych i na swoje szczęście, dowodów żadnych nie mają. To jest jednoznaczne albo z przynależnością, albo wyrokiem. Redaktor Sumiński(?), który za dużo węszył wokół systemu, omalże nie „popełnił samobójstwa”. Popełnianie samobójstw jest bardzo modne. Zaczęło się już dosyć dawno, gdy były wicepremier Sekuła, jak najbardziej uwikłany w System, parokrotnie się postrzelił w brzuch, biedy niecelny desperata. Potem poszło już normalnie. Lepper, zatwardziały chłop, niemalże Szela naszych czasów, wiesza się w biurze. Twarda przestępcza recydywa popełnia samobójstwa we więzieniach niemalże masowo. A jak nie samobójstwo, bo człowiek był wyjątkowo oporny, to zwariowany syn, ćwiartuje delikwenta na kawałki. Można też w centrum ruchliwej stolicy zastrzelić na ulicy komendanta głównego policji. I co? I nic. Jak będzie trzeba, to się zwali na złodziei samochodów.

Wykazuję, powyżej, że w pewnych konkretnych sytuacjach, System nie dopuszcza by ktoś się zbyt blisko zbliżył i reaguje bezwzględnie i gwałtownie na takie próby.

No dobrze, gadam sobie - System to , System tamto, ale co to jest? Nic prostszego – to ludzie i ich wzajemne powiązania. W zasadzie nieformalne, ale mocno schierarchizowane. Jacy ludzie? Czy Tusk i jego ferajna to System? Albo nasz nieszczęsny prezydęt? Nie sądzę, to są namaszczeni beneficjenci systemu, którzy dobrze mu służą. Dlatego są pod szczególną ochroną. Chociaż jeżeli chodzi o pana Komorowskiego, to miałbym pewne wątpliwości. Swoimi działaniami, jako minister obrony narodowej i jako bodajże jedyny, który głosował przeciwko rozwiązaniu WSI, pokazał, że jest dosyć głęboko osadzony w strukturach Systemu. Jednakże predyspozycje intelektualne raczej nie lokują go wysoko. To zapewne tylko wykonawca poleceń.

Oczywiście, jak każdy patrzący na rzeczywistość dosyć trzeźwo, mam swoje teorie. I oczywiście niezweryfikowane, ale niech ktoś wyraźnie powie, że się mylę. Zręby aktualnego Systemu zaczęły się tworzyć w Polsce po wprowadzeniu stanu wojennego. Komuniści mieli struktury, doświadczenie i służby. Oponenci byli dosyć dziwni. Bardzo jestem ciekaw, jakie rozmowy prowadzono z Wałęsą w Arłamowie. Nie wątpię, że przedstawiono mu jakiś plan i konkretne propozycje. A później Gorbaczow zaczął rozmontowywać Sojuz i kwestia Systemu zrobiła się międzynarodowa. System, nasz własny, polski został włączony w ten wyższy w hierarchii, początkowo głównie rosyjski, a potem niewątpliwie również niemiecki.

Starsi z nas pamiętają natrętne hasła i podstawę ideologii – „Całe państwo należy do narodu”, „Wszystko jest nasze wspólne”. Wobec tego główny cel wprost się Systemowi narzucał – to wszystko, co jest wspólne trzeba ludziom ukraść. Trzeba użyć pozorów, chociażby transformacji i tak manewrować rzeczywistością, by otumaniony naród się nie upomniał o swoje i pozwolił spokojnie wszystko sobie zabrać. I właśnie do tego trzeba było stworzyć System albo Układ. Komuniści mieli już spore doświadczenie, szczególnie, jak legalnie kraść pieniądze ludziom. Szczytowym efektem takiego działania, było zorganizowanie wojskowo – ubeckich struktur, które pracowały nad słynnym FOZZem. To była jedna z najbezczelniejszych kradzieży na narodzie polskim i niejako poligon doświadczalny do późniejszych podobnych postępowań. Ale więcej nawet; ubecja zorganizowała akcję „Żelazo”. Bandyci na zlecenie służb, jak również przy aktywnym współudziale agentów, kradli, napadali, wymuszali i zabijali. Na nasze szczęście poza granicami kraju. Łupy dzielono za zamkniętymi drzwiami w komitetach. Również w centralnym. Przy akcji Żelazo ukształtowała się hamburska, przestępcza sieć, której ślady nawet dzisiaj są obecne, przy następnej grabieży obywateli, jaką jest afera Amber Gold.

I tak dochodzimy do istoty obecnego Systemu – jest to organizacja przestępcza, powołana w celu rozkradania majątku narodowego i osobiście obywateli, mocno nasycona agenturą, byłą i obecną, nie tylko naszą krajową, ale również zagraniczną, w przeważającej części rosyjską. Integralną częścią Systemu są niemoralni politycy i oligarchiczna góra polskiego i międzynarodowego biznesu. Na usługach jest także dominująca część mediów i sporo, już niepolskich banków.

O mediach i bankach warto wspomnieć osobno. Przejmowanie tych dwóch, jakże newralgicznych sektorów przez System, przebiegało długofalowo, lecz w rezultacie niezwykle skutecznie. Kiedyś komuniści zezwolili na utworzenie niezależnego organu – Tygodnika Solidarność. Wiedzieli, co robią. Po upadku komuny żywot takich sztandarowych i znienawidzonych przez większość narodu tytułów, jak Trybuna Ludu, czy Żołnierz Wolności będzie krótki. Potrzeba było nowego przyczółka i takim był TS. I już wkrótce tytuł został przejęty, znalazły się potrzebne pieniądze i przy wydatnej pomocy „bohatera” Adama Michnika i pani Heleny Łuczywo powstał największy polski koncern medialny Agora, wydający m.in. nasze ulubione czasopismo Gazetę Wyborczą. Niedługo potem rozpoczęło się przejmowanie przez System pozostałych tytułów prasowych, sprzedawanie ich zaprzyjaźnionym zagranicznym korporacjom (Axel Springer) i sadowienie na newralgicznych stanowiskach ludzi z Układu. Osobnym tematem jest powstanie niepaństwowych telewizji. Utworzyć telewizję, to nie w kij dmuchał. Nie wystarczy ukraść pierwszy milion dolarów (cyt. Jan Krzysztof Bielecki). To poważna inwestycja. Jednak znalazły się pieniądze, by pan Solorz został najbogatszym Polakiem. A jak powstało TVN cierpliwie i dokładnie wyjaśnia kolega Stanislas Balcerac opisując losy dziwnego tworu, jakim jest niewątpliwie ITI. Czy te telewizje powstały poza Systemem? Proszę sobie samemu odpowiedzieć. Tak, więc System ma w garści czasopisma i media elektroniczne, teraz potrzebna jest duża gotówka, a tą jak wiadomo mają banki. Tam również system powkładał swoich ludzi, jak choćby pan Jan Krzysztof Bielecki w banku Pekao SA.

Z bankami zawarto prostą ugodę – macie pozwolenie, poprzez linie kredytowe bez pokrycia, na emisję własnego pieniądza. To lichwiarstwo, czyli również okradanie ludzi. Nic dziwnego, że z takim Systemem banki będą szły ręka w rękę.

Co tworzy współczesny trzon Układu? Według mnie trzy ośrodki: - warszawski, z dobrze znaną grupą tzw. doradców Solidarności, byłych KOR-owców i członków Udecji skupionej wokół Michnika, Kuronia i Gieremka. Ośrodek śląski to władcy węgla i stali. I ostatni – gdański ośrodek wywodzi się ze spółdzielni „Świetlik” a później z Kongresu Liberalno Demokratycznego. Oczywiście, wszystkie te trzy grupy są dokładnie oplecione siecią podejrzanych osobników o nieciekawej przeszłości służbowej. Kapitan „kapciowy” przy Wałęsie, nawet się specjalnie nie krył ze swoimi powiązaniami. Niewątpliwie przekazywał polecenia i nadzorował czynności. Wcale mnie nie zaskoczy, jak historia pokaże, że przez niego wysterowano obalenie rządu Olszewskiego, poparcie „lewej nogi”, czy obiad w Drawsku.

Antoni Macierewicz nieco popsuł tą idyllę. Agenci już tak jawnie nie mogli stać u boku. Leśniak nie mógł już tak łatwo zbierać materiałów do swojej szafy. A towarzysz Miller już raczej by nie przywiózł dużej gotówki prosto z Moskwy w podręcznym bagażu. Ale nie znaczy to, że agentów nagle wymiotło. Oni tylko poczuli się nieco gorzej. To nie trwało długo, System się przeformował, wyznaczył nowe rubieże i wkrótce po tym mieliśmy Tragedię Smoleńską. Już prezydent nie będzie rozwiązywał niczego, Kamiński nie będzie węszył wokół rządu, Kurtyka wyciągał kompromitujące dokumenty, a generałom, tym, co przeżyli, przypomniano gdzie mają stać w szeregu.

Wydawać by się mogło, że nastała dla Systemu złota era. Mają wszystko. Oprócz tego wrednego, przekornego narodu. Bo jak dokładnie policzymy to i na Platformę Obywatelską, czy też na Komorowskiego, głosowało 25% społeczeństwa – w większości szubrawców, durni, rodzin ludzi uwikłanych w System i takoż aspirantów do tego systemu (Młodzi, Wykształceni z Dużych Miast). Ciągle 75% Polaków nie chce złodziei i kombinatorów. Nieszczęściem jest to, że ponad 50% dorosłego społeczeństwa reaguje niechętną obojętnością do jakiejkolwiek polityki, nie dopuszczając w ten sposób do radykalnych ustrojowych przemian.

Czy ta wspomniana złota era Systemu lub Układu będzie trwać jeszcze długo? Według mnie nie. To już raczej końcówka. System jako organizacja przestępcza, rozkłada się od środka. Występują animozje i wewnętrzne konflikty. Jak chociażby taki jak między Czempińskim i Petelickim. Albo Tuskiem i Schetyną. Ich pazerność na władzę jest niesłychana. I trzeba podkreślić, że są to osobnicy o zwichrowanych osobowościach. Często na granicy psychopatii, czy socjopatii, Jeden z nich nawet się specjalnie nauczył póz i min, jak duce Mussolini. Chyba nawet nie bezwiednie. Zatrważające.

Drugim faktem, przemawiającym za upadkiem obecnego systemu jest to, że polskie społeczeństwo ma ściśle określoną wytrzymałość na kurewstwo. Za komuny to był mniej więcej okres 10-cio letni. Teraz z obecnym układem trwamy już 7 lat. Tak, ale od farsy okrągłego stołu minęło ponad 20 lat.. Ja czuję, jak sytuacja nabrzmiewa. I pewnie ponownie zręby nowego Systemu będą chciały przejąć kontrolę nad ewentualnym wybuchem.

Przykłady Węgier i Rumuni pokazują, jak trzeba działać.

Inaczej po nas.

Ps. To oczywiście tylko szkic i luźne impresje. Nawet nie napisałem połowy tego, co mi po głowie chodzi odnośnie Systemu. Jednakże wydaje mi się to takie oczywiste, że wart to wreszcie porządnie usystematyzować [znowu system ;) ].

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

...ho ho...jakżeś to zrobił, żeś trafił na obergrzędę..przyznaj się , ominąłeś system...:))

..jeśli łże media padną, to cały system się zawali, czego życzę sobie i Tobie i temu szacownemu gremium, które zbierze się pod tym postem, aby skomentować ...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394337

Witaj

Łżemedia mają za sobą wielką międzynarodową forsę i całe lewactwo świata. One tak szybko nie padną.
Od powrotu do kraju mam w TV kanał Republika.TV. Cieszę się bardzo, choć to skromna przeciwwaga na te skomasowane media głównego nurtu.
Ciągle myślę, że alternatywą jest internet. Tylko musimy się wspólnie zajmować walką z układem, a nie walką między sobą.

Serdeczności

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#394341

Tak jak mówisz. To bardzo skromna przeciwwaga i nie wiadomo czy nie spełnia roli "Tygodnika Solidarności".
Proszę sprawdzić skład narodowościowy redakcji.
Mnie wychodzi że to TV7Ż/10P
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394345

Albo obejście systemu, albo Najwyższy Kapłon namaścił :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394342

Witaj

System jest za bardzo rozrośnięty i zbyt wielopiętrowy, by się go łatwo dało obejść. Tu jest potrzebna praca na miarę Orbana.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#394343

System jak widać ma długie macki.

Po godzinnym pobycie w Polecanych tekst ten został spuszczony na dół.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394346

No cóż. Jak widać ktoś "obszedł " system, lub się pod niego podpiął i dał do zrozumienia, że nie dla koguta ziarenka i grzędy :))
Śmieszni są.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394348

Proszę nie szukać "systemów" tam, gdzie ich nie ma... jeden redaktor zamieszał we wpisach po swojemu, potem kto inny po swojemu i tyle... nikt z nas tu nie siedzi "kamieniem" przy kompie... większość z nas pracuje...

Pozdrawiam,
Hun

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394349

To teraz wszystko jasne. Nie system a kocioł. Mieszanie trwa.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394351

Witam

Stwierdzam fakt - notka była przez godzinę na polecanych i potem została usunięta.
Musiały być jakieś motywy takiego działania.
Rzadko tak się żongluje wpisami.

Przykro

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394352

"...jeden redaktor zamieszał we wpisach po swojemu, potem kto inny po swojemu i tyle..."

jak jeszcze inaczej mam to opisać? każdy przykleja, jak mu pasuje... widocznie komuś Pański wpis podobał się bardziej, ktoś inny uznał wpis Ja Samuraja (czy jakiś inny) za ciekawszy? naprawdę uważa Pan, że potrzebne są jakieś "specjalne motywy"?.

Rzadko tak się żongluje... Może i rzadko, ale bywały jeszcze szybsze zmiany, proszę mi uwierzyć... Po za tym, skąd Pan wie, że rzadko? Pański pobyt na portalu nie jest przecież zbyt długi?

Pozdrawiam i wracam do pracy...
Hun

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394354

Hun ma rację. Wracajmy do pracy i merytoryki.
To i tak wielki sukces, że byłeś na górze przez godzinę :))
Wiem bo jestem tu 3 lata.

Małymi krokami..............
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394355

Widzisz co narobiłeś ? :))
Wypowiedziałeś magiczne słowo : obergrzęda i tekst natychmiast spadł na ściółkę. :)))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394350

Witaj, Tańczący...

 

Nie nie spadł na ściółkę, jest na Grzędzie Głównej portalu, tak jakby... ale jak będziecie dalej tak "merytorycznie komętować", zabawiając się jedynie w podszczypywanie redakcji, to ja własnoręcznie - na podstawie jak najbardziej merytorycznej* - przełożę go na ściółkę w kojcu Gospodarza...

 

Pozdrawiam, Hun

(* - za spam, offtopy, ad personam itp itd)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394353

Proszę wybaczyć... mając naprzeciw siebie dwóch wrogich administratorów nie jest łatwo.
Proszę mi nie zamulać obiektywizmem, bo to nie prawda.

Ps. Po raz drugi grozi Pan usunięciem tekstu. To nie jest za sympatyczne i uczciwe.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394356

zmierza ona w coraz bardziej mroczną stronę.Zresztą od zawsze była uzależniona od,że się tak wyrażę, "Chazarstwa".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#394362

Najlepiej opisowi odpowiada MAFIA, dlaczego nie używać tego określenia?
Co do miejsca, sądząc po punktacji nie tylko któremuś adminowi nie podobał się tekst...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#394390

Wbrew pozorom to nie jest mafia. Przynajmniej w swoim klasycznym znaczeniu. Mafia, choć to paradoksalne, jest o wiele bardziej "etyczna". I ma ustaloną sztywną hierarchię.
Nie wiem, jak nazwać system, który panoszy się w Polsce.
Jednak nie ulega wątpliwości, że jest to system przestępczy na wielką skalę.

Co do punktacji... stała grupa "entuzjastów" zwalcza uporczywie tutaj "obcego".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394397

Astra

Masz rację, to nie jest mafia.
Trybeus napisał taki tekst o Jaszczurach.
To jest właśnie takie plemię Jaszczurów, które zamierza unicestwić nasz naród. To jest wojna na śmierć i życie... jestem tego pewna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#394412

Masz rację - to jest wojna na zatracenie. My albo oni.
Chcieliby byśmy wszyscy zdechli, albo się wynieśli.
Wtedy mieliby cały ten kraj wraz ze swymi mocodawcami.
Ostateczne rozwiązanie problemu polskiego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394413

Myślę, że oni nie chcą nas unicestwić, bo kto by ich żywił i opierał, tylko ujarzmić.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394415

Astra

Obawiam się, że jednak chcą.
Oni potrzebują Polski ale bez Polaków, to piękna i bogata ziemia... zauważ jak się nią zachwycają . Znajdą inną nację do opierania i żywienia.
Tych słów naszego hymnu tak się obawiają "póki my żyjemy"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#394419

Powiem ci tak - przez 11 lat pracowałem dla jednej norweskiej firmy. Bardzo poważnego armatora. Potem nastąpiły zmiany w dyrekcji. I przysłali mi dwóch Filipińczyków, bym ich wyszkolił. I tak skończyła się tam moja praca.

Na miejsce hardych Polaków sprowadzą posłusznych niewolników. Mało ich jest na świecie?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394425

Ty, jako osoba, to zupełnie inny, odosobniony przypadek (morze hartuje ) ale Polacy w swojej ciżbie to mentalni niewolnicy. Ich nie trzeba już unicestwiać, nimi wystarczy już tylko sterować........niestety.
Pozdrawiam

IEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394429

Na ostatnim projekcie było ze mną 3 Polaków - lemingów! (będzie tekst). To tak, jak mówisz, autentyczni niewolnicy. I w podejściu do pracy i w podejściu do przełożonych.
Zgroza!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394432

Mam nadzieję, że w miarę możliwości dałeś im w .... (nie mogę napisać tego słowa), napiszę więc, wycisk.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394458

Astra

Dyskutują z Tobą ostro... ale tyle jedynek ?
Proponuję może spojrzeć na nowozarejestrowanych, oni też oceniają...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#394424

Policz sobie - jedna jedynka i dwie dziesiątki, to daje średnią siedem, dwie jedynki i dwie dziesiątki to średnia 5,5.
To samo 5 jedynek i 5 dziesiątek - średnia 5,5.

A jest tu piątka, która z rozkoszą mi te jedynki wstawia.
Ja już na to nie patrzę.

Serdeczności

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394427

Czytam Twoje teksty od dawna i powiem Ci, że dlatego z Tobą walczą i byli by szczęśliwi gdybyś sobie z tąd poszedł, ponieważ ich nie stać na takie pisanie.
Zdają sobie sprawę, że im więcej tutaj takich jak Ty, wtedy ich wpisami pies z kulawą nogą się nie zainteresuje.
Pozdrowienia zza oceanu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394457

Tylko się trochę zasiedzieli.

Pozdrawiam i dziękuję

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394459

To dobrzy ludzie. Mają dobre intencje. Często nawet mają zdrowe światopoglądy. Niestety zauważam u Polaków pewną wadę. Wielu jest odpornych na naukę i doświadczenia.
Choćby ostatnia sprawa.
Jak można kibicować, popierać i entuzjazmować się "dzikim", nierozstropnym, niepotrzebnym, wtrącającym się w sprawy innego państwa i jątrzącym (co okaże się niebawem w konsekwencji) wyjazdem Jarosława na Ukrainę.
Żaden prezydent, premier, czy opozycjonista z krajów sąsiadujących z Ukrainą ( Węgry, Słowacja, Białoruś, Rumunia, Mołdawia) ani pies z kulawą nogą z EU nie pofatygował się na Majdan, żeby wspierać protesty i podjudzać Ukraińców.
Gdzie sens i logika ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394462

Ja pewnie na jego miejscu też bym pojechał.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394464

Jako prywatna osoba też bym pojechał ale nie jako polityk.
Wiesz dlaczego nikt z polityków nawet sąsiednich krajów na Ukrainę nie pojechał ? Bo są mądrzy i przewidujący.
Nie chcą pchać owcy do ostrzyżenia banksterom z EU.
Wolą, żeby to za nich zrobili usłużni .....
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394468

..he he...widzę, że nasz znak towarowy i wiodące hasło reklamowe to "SZUKAJ TYLKO TREŚCI ZGŁOSZONYCH...GWARANTUJEMY NIE LADA WRAŻENIA !!!":)))

...myślę, że to nie będzie z mojej strony podszczypywaniem redakcji :))...ale ludziska tu bardzo obraźliwe są to niewiem jak będzie...

@Astra...te Jaszczury co o nich pisałem to mają pejsy...niektórzy ich rozpoznają, a niektórzy się z nimi asymilują widząc wymierne korzyści..ten film to dla mnie klasyka...widzę wiele analogii do tego co się w kraju dzieje...

"Oni Żyją" fragmencik, ale jakże wymowny...pozdrawiam niepoprawnie

http://www.youtube.com/watch?v=NDWp0e4G9BQ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394466

Ale sobie grabisz... To przecież tajemnica.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#394467

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394475

Gdybyś się przeszedł trasą moich wpisów zgłoszonych (choćby dziś), to miałbyś lekturę do północy :)
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394470

..włączam dżipiesa he he..

..nie wiesz jak tu się wkleja filmik żeby nie był w linku tylko w całym obrazie...otwieram edytor wciskam flash, wklejam adres , rozmiary i dupa...pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394473

Prawdę powiedziawszy też tak kiedyś próbowałem ale nie wychodziło i odpuściłem sobie.
Spytaj admina :))
Oni wiedza wszystko :))
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394476

już wiem jak :))Możesz wstawiać filmy przy użyciu znacznika

.

@ Jazgdyni ...przepraszam za testy...tutaj filmik "Oni Żyją"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394477

Faktycznie :))
I faktycznie Oni żyją :((((
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394480

... do wklejania obrazków, konieczna jest specjalna APARATURKA , proszę :

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394487

Kurcze fajna. Letę do piwnicy po słoiczki :))))

A jak mi się jakieś smętne, przynudzające, narzekająco - wysmarkujące się w rękaw towarzycho trafi, to go zaraz tym specyfikiem poczęstuje i zaraz będzie weselej :))
Tylko nie wiem czy specyfiku starczy, bo kwękających i narzekających, wypłakujących swoje stresy, niepowodzenia i smutki w okół MROWIE I ZATRZĘSIENIE.
Zgroza !!!

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394496

...ależ ty masz pięknie równo przycięty ten filmik..mój jakosik wyłazi poza ramy :))...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394505

Wyłazi, powiedziałbym poza granice tolerancji :))
......i to zdecydowanie :))
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394506

... to wszystko dzięki tej drukareczce :-)))
ps.
- Czy w sprawie naj, najważniejszej - jest OK ?
Ilość lekarstwa , wystarczy ??
pps.
@ Januszu, sorry za O/T .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394508

..jest elegancko...Dzięki Bogu pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394532