сzęść 1 - Katolicy Ameryki i Afryki, wyznajcie wiarę, wyrzeknijcie się herezji i załóżcie własne patriarchaty
Wyznanie wiary i wyrzeczenie się herezji
Katolicy Ameryki i Afryki, wyznajcie wiarę, wyrzeknijcie się herezji i utwórzcie własne patriarchaty.
Chrześcijańskie Credo wyraża podstawowe prawdy naszej wiary. Z Credo jest istotnie powiązane przestrzeganie praw i nakazów Bożych w sferze moralnej. Duchową istotę Dekalogu Jezus wyjaśnia w Ewangelii. Oba filary wiary, Credo i Dekalog, zostały podważone przez nadużycie autorytetu papieskiego przez pseudopapieża Franciszka Bergoglio.
wideo: https://vkpatriarhat.org/pl/?p=23629
https://rumble.com/v6tzjmb-katolicy-amer.i-i-afr.-1.html
https://crowdbunker.com/v/TE2uPhcQvq
Ten arcyheretyk, który okupował urząd papieski, zastąpił bezpieczną drogę zbawienia tzw. synodalną drogą LGBTQ, która błogosławi wołający o pomstę do nieba grzech sodomii i tym samym znosi nie tylko przykazania Boże, ale także istotę Creda – ofiarę Chrystusa za nasze grzechy. Bergoliańską drogę buntu przeciwko Bogu kontynuuje wybraniec Bergoglia, augustynianin Robert Prevost. Z kilku powodów jest on również fałszywym papieżem.
Bergoglio publikując „Fiducia supplicans” i motu proprio „Ad theologiam promovendam”, wprowadził nowe nauczanie, które jest sprzeczne z Pismem i Tradycją. Ustanowił sodomicką antyewangelię, która w żaden sposób nie jest i nie może być zgodna z nauką Kościoła katolickiego. Od 8 maja przywództwo nad sektą bergogliańską przejął pseudopapież Robert Prevost. Wiernie kontynuuje fazę wdrażania samobójczej synodalnej LGBTQ drogi. Jej celem jest wprowadzenie sodomickiej antyewangelii do każdej parafii i do każdej diecezji. Jakich środków używa, żeby to zrobić? Nadużywanie instytucji kościelnych, fałszywe posłuszeństwo i profesjonalną manipulację w celu oszukiwania katolików na masową skalę.
W tym duchowym zamęcie szczery katolik zobowiązany jest kierować się Pismem Świętym i Tradycją, wyrzec się herezji i wyznać prawdziwą wiarę zawartą w Credo:
Wierzysz w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Ta wiara w jednego Boga jest negowana przez kulty pogańskie. Herezja synkretyzmu Soboru Watykańskiego II stworzyła opinię publiczną, że czczenie Boga Stwórcy i naszego Zbawiciela oraz czczenie pogańskich demonów rzekomo są równoważnymi drogami do zbawienia.
Wyrzekasz się herezji synkretyzmu z pogaństwem?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
Wierzysz w Jezusa Chrystusa, jednorodzonego Syna Bożego?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Herezja modernizmu, posługując się metodą historyczno-krytyczną, w istocie neguje boskość Chrystusa i wszystko nadprzyrodzone w Piśmie Świętym. Sobór Watykański II otworzył drzwi tej herezji, a pseudopapież Bergoglio dopełnił ją publicznym buntem przeciwko Bogu.
Wyrzekasz się herezji modernizmu?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
Wierzysz, że Jezus zstąpił z nieba dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia, ... i został za nas ukrzyżowany?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Pseudopapież Prevost publicznie wyraził uznanie dla herezji fałszywego miłosierdzia Bergoglia. Wyrazem tego był ulubiony obraz Bergoglia, który rzekomo przedstawia Jezusa trzymającego w ramionach ciało Judasza, który popełnił samobójstwo. W tym kontekście zarówno Bergoglio, jak i Prevost propagują fałszywe miłosierdzie. Obydwoje świadomie ukrywają warunek Bożego miłosierdzia prowadzącego do zbawienia, jakim jest prawdziwa skrucha.
Wyrzekasz się herezji fałszywego miłosierdzia, głoszonej przez fałszywych papieży Bergoglia i Prevosta, co jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
Wierzysz, że Pan Jezus zmartwychwstał trzeciego dnia, realistycznie i historycznie?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Modernizm metody historyczno-krytycznej w teologii chociaż werbalnie uznaje tę prawdę Creda, ale jednocześnie podaje jej fałszywe wyjaśnienie. Twierdzi, że zmartwychwstanie miało rzekomo charakter jedynie symboliczny, ponadhistoryczny, mistyczny lub eschatologiczny, czyli nierealny. Ale to jest herezja przeciwko istocie wiary.
Wyrzekasz się herezji, która neguje zmartwychwstanie Chrystusa?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
Wierzysz, że Jezus przyjdzie sądzić żywych i umarłych?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Prawdę, że Jezus przyjdzie sądzić żywych i umarłych bergogliańska sekta bojkotuje.
Wyrzekasz się bergogliańskiego ducha bojkotu prawdy?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
Wierzysz w Ducha Świętego, który dzieli boskość z Ojcem i Synem?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Wiara w Boga Trójjedynego jest kwestionowana przez herezję tzw.dialogu międzyreligijnego o tzw. wspólnym Bogu z poganami, którzy jednak czczą demony!
Wyrzekasz się tej herezji oraz wszystkich herezji kwestionujących Boga Trójjedynego?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
Wierzysz w jeden, święty, powszechny (katolicki) apostolski Kościół?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Jedyny, święty, powszechny i apostolski Kościół zbudowany jest na nauce apostolskiej. Bergogliański antykościół ze swoją sodomicką antyewangelią nie jest już kościołem świętym, katolickim ani apostolskim.
Czy niniejszym wyrzekasz się bergogliańskiego antykościoła, na którego czele stoi pseudopapież Robert Prevost?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
Wierzysz w zmartwychwstanie umarłych i życie wieczne?
Odpowiedź: Tak, wierzę!
Bergoliańska synodalna LGBTQ droga nie prowadzi dusz umarłych do zmartwychwstania i do życia wiecznego w niebie, lecz prowadzi je do wiecznego potępienia w piekle. Bergoliańska synodalna LGBTQ droga jest buntem przeciwko Bogu.
Wyrzekasz się heretyckiej i samobójczej synodalnej LGBTQ drogi?
Odpowiedź: Wyrzekam się! Amen!
+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu
+ Metody OSBMr + Tymoteusz OSBMr
biskupi-sekretarze
24.05.2025
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 29 odsłon