Treści z tagiem: Zimbabwe

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Świat

Czy nie zaczynamy żałować Holland'a i Chiraca? Dzisiaj wydaje się, że słowa o tym, że Polska nie powinna "wymyślać sobie współpracy z Trumpem", z USA, albo też, że "straciła dobrą okazję do tego, by siedzieć cicho", były mniej obraźliwe, bezczelne, niż zachowanie Macrona.  

Jeszcze nie znajduję komentarzy do jego słów o Zimbabwe. Może...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Maciej Konarski
Świat

Minął już ponad rok, odkąd Robert Mugabe - jeden z największych afrykańskich autokratów - zgodził się częściowo dopuścić opozycję do władzy. Uratowało to jego kraj przed całkowitą katastrofą, lecz do jakiejkolwiek normalności jest w Zimbabwe wciąż bardzo daleko.

Pakt z diabłem

Gdy lutym 2009 r. powstawał w Zimbabwe rząd jedności...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jochen_Peiper
Świat

Morgan Tsvangirai, przywódca zimbabweńskiej opozycji i jednocześnie premier, żebrze na Zachodzie o pieniądze na ratowanie zbankrutowanego kraju. Ale Zachód boi się, że pomoc i tak zagarnie prezydent Robert Mugabe
- Nie zamierzam bronić Mugabego, ale nawet z nim jako prezydentem nasz kraj się zmienia, a jak bardzo się zmieni, zależy w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Dwanaście miesięcy temu w atmosferze wszechobecnego terroru Robert Mugabe, przy pomocy swoich siepaczy, dokonał wyborczej maskarady i "wygrał wybory" prezydenckie, przedłużając tym samym swe, trwające od 1980 roku, rządy.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Funkcją umowy jest regulowanie stosunków między układającymi się stronami. Prawnicy określają umowę mianem konstytucji dla stron, gdyż określa ona ich uprawnienia i obowiązki. Źle sporządzona umowa, czyli - mówiąc potocznie - zła umowa, jest gorsza niż brak jakiejkolwiek umowy. W polityce jest tak samo.

0
Brak głosów