Treści z tagiem: Szpotański

Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

 

Jaki mamy naród? Tak ogólnie mówiąc, w paru słowach.

Zaskoczę zapewne i powiem: rozsądny i pragmatyczny. Po dekadach kłamstw i nachalnej manipulacji wycofał się w najbliższy krąg rodziny, kościoła i przyjaciół, odciął się od tak zwanej polityki i kompletnie nie wierzy żadnym krzykaczom i tym, co...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:30)
Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

To Rosja zafundowała nam „aferę taśmową” – taki pogląd w ostatnich dniach zdaje się zdobywać coraz więcej zwolenników w skołowanej już tym wszystkim Polsce. Tej też brzytwy łapie się i sam tonący rząd z całym swym inwentarzem, parzystokopytnym, nierogacizną itp. Oczywiście, nie mi wiedzieć takie rzeczy; ale mam kilka uwag.

Gdyby...

4.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:9)
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Na temat Szpotańskiego można przeczytać w wiki:

Był autorem prześmiewczych poematów komicznych, w których z wdziękiem wyszydzał rządzących w PRL  prominentnych działaczy PZPR-u.
W 1951 roku został wyrzucony z powodów politycznych ze studiów na UW. W 1964 napisał sztukę Cisi i gęgacze, czyli bal u prezydenta, opera w trzech aktach z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kultura
Mało które pojęcie w nieszczęśliwie nam panujących czasach zostało zakłamane tak, jak pojęcie tolerancji, które niepostrzeżenie wyrodziło się w ideologię tolerancjonizmu.
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)