przeludnienie

Obrazek użytkownika elig
Świat

  Dziewięć dni temu w portalu Interia.pl zauważyłam wiadomość: "Prezydent Turcji namawia muzułmanów do większej dzietności" {TUTAJ}.  Przeczytałam:

 "Prezydent Turcji jest wrogiem sztucznej antykoncepcji. Namawia muzułmanów do większej dzietności. – Powiem to jasno: będziemy zwiększać naszą dzietność, będziemy zwiększać liczbę potomstwa. Oni mówią coś o planowaniu rodziny, o kontroli urodzeń....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

 Trwa wojna w której uczestniczymy. Frederic Joliot-Curie przepowiedział: “Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrywa”.

Unia Europejska ma problem z nielegalnymi imigrantami napływającymi do...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Profesor Joanna Senyszyn „To dobrze że Polsce rodzi się mniej dzieci „..”Problem jest trochę wydumany, bo zakłada się, że społeczeństwo musi być coraz liczniejsze. Pamiętam czasy, kiedy Polska stawiała na liczebność. A teraz stawia się na jakość życia, ale i społeczeństwa. Kiedyś to było uzasadnione, bo były ciągłe wojny i liczba ludzi była istotna, bo nawet kiedy ginęli, społeczeństwo trwało.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dokładnie tydzień temu natrafiłam w portalu Dziennik.pl na artykuł Janusza K. Kowalskiego "Polskie miasta się wyludniają, ale nie Warszawa" /TUTAJ/. Przeczytałam go i uśmiechnęłam się złośliwie. Przypomniałam sobie bowiem pewne wydarzenie sprzed ponad pół wieku, z drugiej połowy lat 50-tych XX wieku. Miałam wtedy 9 czy 10 lat i oglądałam w kinie kronikę filmową. Pojawił się w niej...

0
Brak głosów