Treści z tagiem: Domosławski

Obrazek użytkownika coryllus
Kultura

W całej książce Domosłąwskiego, pełnej ściem i blagi, pełnej usprawiedliwień i tłumaczeń, w książce która nie jest żadnym rozliczeniem, żadnym spojrzeniem na drugie oblicze pisarza, jest tylko jeden naprawdę dramatyczny moment. Jest on oczywiście wyeksponowany słabo i ginie pod stertą banałów na temat zaangażowania Kapuścińskiego w walkę z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Blog

Do napisania tej notki sprowokowała mnie, bo straciłem cierpliwość, dyskusja na temat najnowszej biografii Ryszarda Kapuścińskiego. Nie chcę jednak pisać o samym Kapuścińskim, o którym mam swoje zdanie (a uważam go za postać kontrowersyjną), ani o książce Domosławskiego, której nie miałem szansy przeczytać. Podobnie było z biografią Wałęsy,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Byłem kiedyś na spotkaniu z Arturem Domosławskim zorganizowanym przez Krytykę Polityczną. Domosławski okazał się być lewakiem, w dodatku zafiksowanym na punkcie USA bardziej niż Leszek Bubel na punkcie Żydów. Aż się zdziwiłem, że go trzymają w „Gazecie Wyborczej”, którą akurat o niechęć do USA trudno oskarżyć.

Wtedy jeszcze nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kultura

Władysław Bartoszewski, zwany w pewnych kregach "profesorem" znów zaskoczył swoim wulgarnym językiem. Tym razem jego wypowiedź dotyczyła "Świata Książki" - należącego do koncernu wydawniczego, który opublikował książkę Artura Domosławskiego "Kapuściński non-fiction" ujawniającą kulisy kariery pewnego zdolnego TW.

Reporterowi TOK FM...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Gdy (zwłaszcza osobom słabszej wiary) humor mogło zepsuć zamieszanie wokół Anity Gargas, na szczęście z odsieczą ruszyło środowisko, określane nieraz jako salon.

0
Brak głosów