F-35 droga broń imperialna. Za droga. Nie dla Polski

Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Artykuł

Roczny koszt eksploatacji F-35 – 1 mld zł !!!!

A rusofoby z PIS/PO policzyły koszt uzbrojenia tego nowego aparatu latającego?

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (3 głosy)

Komentarze

Wiadomo. Najlepiej to zrobić kupę i się okopać a potem ogłosić kapitulację i abdykację. Bechatka i pepesza wystarczy, wszystko inne było do tej pory za drogie i niepotrzebne. Nowoczesna armia dla Polaków? Może jeszcze przewaga jakościowa? Wyrąbywać przewagę powietrzną nad rejonem i odstraszać?  

Vote up!
3
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1594772

Program Modernizacji Technicznej WP na lata 2012 – 2023 wymaga nie tyle modyfikacji co zupełnie nowego programu uwzględniającego ogłoszone wnioski ze Strategicznego Przeglądu Obronnego. Należałoby w trybie pilnym zbilansować wszystkie potrzeby rozrastającej się liczebnie armii i wskazać politykom, na co realnie wystarczy pieniędzy w budżecie obronnym. Decyzje podejmowane w sprawach obronnych powinny być efektem konsensusu zawieranego przez wszystkie ośrodki decyzyjne i siły polityczne. Ogromne pieniądze, które co roku z podatków są przeznaczane na wojsko powinny być wydawane w sposób przemyślany i gwarantujący rzeczywisty wzrost bezpieczeństwa państwa. Rządy mogą a nawet powinny się zmieniać natomiast polityka obronności państwa wymaga rozwagi, stabilności oraz działania spójnego.

PS

Trzeba na początek zainwestować w dwa, trzy satelity by nasz F -35 i nie tylko ON, nie był głuchy i ślepy oraz niezależny od sojusznika... Strzelać każdy może celnie na...  50 m. Nie powinno być tak, że kupiliśmy broń  o zasięgu 900 kilometrów a brak środków rozpoznania i naprowadzania  skraca skuteczny dystans do 50 km!

F - 35 to sprzęt drogi, ale doskonały pod warunkiem, że podołamy niebagatelnym potrzebom wynikającym z zabezpieczenia logistycznego, które podwoją  cenę całego ewentualnego  kontraktu. 

Przy okazji nie zapominajmy o: 

https://wnet.fm/kurier/wojna-informacyjna-w-strategii-pekinu-sun-tzu-pokonanie-przeciwnika-bez-walki-to-szczyt-umiejetnosci-wodza/

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

casium

#1594784

F-35 to pewnie niezła rzecz, ale guzik nam pomoże w sytuacji gdy mamy zainstalowaną w kraju potężną obcą agenturę, która dzięki pompowaniu przez równie obce media stanowi drugą siłę polityczną w kraju. A tym jakoś nikt nie chce się zająć choć to zagrożenie jest obecnie dla Polski najpoważniejsze.

No i jak tu już jest wyżej - bez własnego rozpoznania, własnego wywiadu i własnego kontrwywiadu kupowanie takich kosztowych zabawek może bardziej kojarzyć się raczej z płaceniem haraczu niż inwestycją w realną obronę.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1594802

Duże dzieci muszą mieć drogie zabawki

Teraz nastała taka niestety  moda

Często to jest robione, ale z ustawki

Bo rządzącym walnęła do głowy woda

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1594826