Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu Agentem jest każdy, pytanie czyim ;) Bo komuś się coś nie spodoba, to zaraz "ruski/żydowski agent" ;) Natomiast próba zamykania ludziom ust trwa już od jakiegoś czasu. W Polsce jest jeszcze całkiem dobrze (choć Tusk chciał wprowadzić ACTA, na szczęście mu nie poszło). Za to w Niemczech czy Francji - uuu... Wolno jechać po Kościele, promować gender, transhumanizm, sodomię i obrażać normalnych ludzi. W drugą stronę już nie - ba! - nie wolno nawet prostować kłamstw lewackiej strony! Bo to wtedy "mowa nienawiści" oczywiście
4
Blogerze - teoretycznie jesteś już terrorystą
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu no brawo "to w obecnej sytuacji - zadanie dla nas. Gdybyśmy my zaczęli akcję w obronie Justyny - ksiądz Międlar mógłby się w nią (tę akcję!) "fizycznie" - oficjalnie - nie angażować." Teraz mi Pani powie, jak całą masę przekonać do takiego właśnie podejścia, zamiast obrzucania błotem przełożonych księdza Międlara ;)  
-1
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu beton Twierdzisz pan, że ukrywam coś, czego nie ukrywam - ba! - wręcz mam to w swoim opisie. Beton. I co z tego, że obrywałem? Opinię o sobie mam tak głęboko... Dla pańskiej informacji - uŻywa się zwrotów grzecznościowych jak wszędzie.
-3
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu bezczelne kłamstwa "Wywalili"? - http://niepoprawni.pl/blog/6514/pozegnanie "Przychylne POlszewii"? Jeśli bycie "antypisowcem" (dla mnie bynajmniej to nie obelga) to bycie popierającym PO, to ma pan mentalność typowego KOD-owca :D "antykościelny"? To nie ja psioczę na Kościół i decyzje władz zgromadzenia zakonnego wobec swojego członka. I również panu zwracam uwagę - nie przeszliśmy na "ty"
-3
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika Jestem jakim jestem
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu Instrumentalizacja Kościoła jest zła Jeśli Pan przejrzy mojego fb, to zobacz Pan, że od jakiegoś czasu "nudzę" hłównie na temat Kościoła i religii. Tak mi się w życiu ułożyło - miałem dużo "punktów zaczepnych", chciałem też wiedzieć, w co wierzę. Jasne, patriotyzm jest cechą pozytywną, jak w katolickiej nauce społecznej czytamy. ALE. No właśnie - jest pewne "ale". Duchownych obowiązuje hierarchia. Z błędnych decyzji może powstać dobro (vide skazanie Chrystusa czy wspomniany przypadek św. o. Pio). Bunt jest domeną zła. Marzy mi się wielka Polska. Ale nie będzie jej, jeśli będzie się instrumentalnie wykorzystywać Kościół do - wielorako interpretowanych - "celów narodowych". Te bowiem - w zależności od sytuacji - często się zmieniają. A kapłan ma być kapłanem. W historii jako wielcy zapisali się ci ludzie, którzy hamowali emocje (nie mówię, że intencje i kierunki są złe - w pewnych momentach są niewłaściwie skierowane o "kilka stopni", ale na dłuższą metę  czyniące ogromną różnicę). Rozumiem, że szanuje Pan kard. Stefana Wyszyńskiego? Bo ja bardzo. On nie krzyczał - spokojnie i racjonalnie (a więc wymagająco, studząc emocje) mówił o tym, by nie chcieć "wyżywić świata kosztem swojej ojczyzny". Skupiał się na dobru, porządku i spokoju, z czego wskazywał naturalną hierarchię wartości. Ksiądz Międlar - znam jego jedną tylko przemowę, z ostatniego Marszu Niepodległości - bazuje na popularności tematu islamizacji, emocjach i krzyku, przeplatanego hasłami "Bóg, honor i ojczyzna". Niewiele miejsca - właściwie marginalnie - poświęcił czemuś pozytywnemu. I to pewien obraz daje. I raz jeszcze i tego się będę trzymał, bo to jest absolutna podstawa tego tematu - jeśli zakonnik lub ksiądz ze zgromadzenia (czyli nie "zwykły diecezjalny") otrzymał rozkaz od przełożonego, to ma go bezwzględnie - nawet, jeśli jest błędny, o ile wprost nie prowadzi do grzechu - przyjąć. Każdy w nowicjacie/seminarium wie, jakie śluby go czekają i na czym one polegają i może wcześniej zrezygnować. Jeśli tych podstawowych, które definiują tożsamość ks. Międlara, nie będzie w stanie wypełnić, to po prostu nie będę wierzył w jego stałość. Bo teraz będzie krzyczał "Bóg, honor i ojczyzna", bo wydaje mu się to obecnie sensowne, a potem - nie daj Boże - zmieni na "gender, islam, cyrylica", czy coś innego. I mam nadzieję, że ks. Międlar zakazu usłucha. Na oceny szczerze nie patrzę, bo są potwornie subiektywne. Ale dziękuję Panu.
-5
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika Zdecydowany amator
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu chamstwo i prostactwo "A tak przy okazji".. Wiąże się to z inną kwestią.. U mnie, na "pana" trzeba zasłużyć, a szacunku ani poważania u mnie nie zdobyłeś.. Już wiesz.. "Nie ten wagon" - i nie ta klasa.. Poza  tym, to jest internet, i możesz mnie "tykać" bezkarnie i bez konsekwencji. - Mi to nie przeszkadza,"   Ale mi przeszkadza. Nie przejmuję masowej antykultury z Internetu (o zgrozo - propagowaną przez "patryjotę"). Ma pan rację - nie ten poziom. Zniżać aż tak się nie będę. Nie będę z panem kontynuował rozmowy.
-1
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika cornik
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu Spostrzeżenie Zauważyłem tutaj następującą tendencję, którą można oddać zapisem matematycznym. Wygląda ona tak: Kościół<ojczyzna albo Kościół=ojczyzna Drodzy Niepoprawni, to jest tworzenie jakiegoś Kościoła narodowego. Dla katolika równanie wygląda tak: Bóg>Kościół>cała reszta (także ojczyzna). Ojczyzna oczywiście jest na bardzo wysokim miejscu, ale NIE najważniejsza. Dlatego nie będę patrzył na decyzje hierarchów kościelnych przez ten pryzmat. Natomiast wspominany w tekście ks. Międlar - nie zwykły diecezjalny ksiądz, tylko ksiądz ze zgromadzenia misjonarzy - nawet nie powinien pomyśleć o złamaniu tego. Nie tylko jako kapłan, ale jako członek zgromadzenia. Wiedział, że w zgromadzeniu będą śluby posłuszeństwa przełożonym. Amen. Nie ma "a bo coś". Zwolennikom "kościoła" narodowego serdecznie dziękuję - dawajcie swoje słabe oceny i oszczędźcie komentowania, bo raka można dostać ;)
-5
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu o, jestem hipokrytą i chcę być postępowy? "Szermowanie słowem "posłuszenstwo wobec przelożonych " to klasyczny przykład manipulacji, a nawet hipokryzji przykrywającej istotne intencje wynikające z braku odwagi w głoszeniu prawdy i chęci utrzymania się na fali "postępu", "nowoczesności', "otwartości" którą głosi współczesny świat" - skoro jestem takim manipulatorem i hipokrytą, który nie ma odwagi głosić prawdy i chce utrzymać się na fali postępu, to może powie mi pan, w ilu brał udział w akcjach wyklinanych przez lewą i prawą stronę? Może zacznijmy od zbiórek podpisów pod projektem zakazującym mordowania ludzi - na ilu pan był? Ile podpisów zebrał? Bo że i PiS i zdeklarowane lewactwo jest przeciwne projektowi nie będzie pan próbował przekonywać, hm?
-4
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika mir-donat
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu ale się nakręcacie Jak ks. Lemański dostał zakaz, to oczywiście było dobrze i powinien być posłuszny, hm? Ale "patryjotów" to nie dotyczy i teraz to nie jest "łamanie nakazów" tylko "walka o prawdę"? Dla mnie proste - jak duchowny otrzyma od swojej góry zakaz, to  - niezależnie czy to dobrze czy źle - ma przestrzegać go. Inaczej jest zdrajcą Kościoła. A Ci, którzy przedtem popierali zakaz wypowiedzi dla ks. Lemańskiego, teraz winni co najmniej nie krytykować tegoż zakazu dla ks. Międlara.
-3
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
3 lata temu czcza gadanina "Sluby posluszenstwa skladane sa Bogu, a kosciol jedynie te sluby przyjmuje" - jakby chciał tak zrobić, nie wstępowałby do zgromadzenia, tylko zostałby księdzem diecezjalnym. Głupoty pan gadasz i nie znasz tematu jak widać. Zakonnicy i księża w zgromadzeniach składają śluby posłuszeństwa. Raz jeszcze - przykład św. o. Pio.
-2
Nieposłuszny ksiądz
Obrazek użytkownika Zdecydowany amator

Strony