Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
9 lat temu Zachęcam do lektury... http://podziemiezbrojne.blox.pl/2011/02/Zolnierze-Wykleci-ale-przez-kogo.html "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
Przestańmy Bohaterów Niezłomnych nazywać językiem zbrodniarzy -{Żołnierzami Wyklętymi}
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
10 lat temu Prosze próbować... tutaj: http://www.incal.com.pl/komiks/3011,Komiksy-polskie-Wyzwolenie-1945.html Pozdrawiam ! "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
WARTO PRZECZYTAĆ... (29)
Obrazek użytkownika Konserwa
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Niestety... Ale i Dziubek w kiepskiej formie... delikatnie mówiąc... :-( "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
Koncert De Press w Hard Rock Cafe
Obrazek użytkownika Kuki
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Jest i u mnie... Witam ! To nagranie jest i u mnie: http://podziemiezbrojne.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?165911 Pozdrawiam ! "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
Obejrzyj koncert De Press - Myśmy Rebelianci !
Obrazek użytkownika Bacz
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Re: Pamiętny wtorek - 5 listopada 1946 GLORIA VICTIS !!! Pozdrawiam ! "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
Pamiętny wtorek - 5 listopada 1946
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Miło mi... Miło mi tym bardziej, że - jak widzę - pośrednio moje pisanie wpływa również na edukację najmłodszych :-) Mam nadzieję, że i mój synek, za kilka lat będzie wolał książkę w ręku, niż na kompie... :-) Pozdrawiam ! "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
Rozmowa z reżyserem filmu o "Roju", Jerzym Zalewskim
Obrazek użytkownika Bacz
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Polecam... Jeśli kogoś bardziej zainteresował ten temat, polecam m.in. porażającą książkę Nicholasa Betchella, Zdradzeni! Ostatni sekret II wojny światowej. Wprawdzie nie ma jej już od dawna w normalnej dystrybucji, jednak można trafić ją na allegro lub w antykwariatach. Obecnie jest jeden egzemplarz na allegro: http://allegro.pl/item777913489_zdradzeni_ostatni_sekret_ii_wojny_swiatowej.html Pozdrawiam ! "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
nieukarane ludobójstwo * ZDRADA
Obrazek użytkownika cog19
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Wiem, wiem... czytałem :-)) A gdyby ktoś jeszcze chciał przeczytać rozmowę z Andrzejem Dziubkiem, liderem i wokalistą De Press, to tutaj jest całość: http://www.rp.pl/artykul/375610.html Pozdrawiam! "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
MYŚMY REBELIANCI... POSŁUCHAJ W RADIU CENTRUM
Obrazek użytkownika Hun
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Tak jak napisałem w PS... ŻW nie byli aniołami (jak to partyzanci), ale i walka powojenna miała taką specyfikę, że zdarzało się, iż oberwał też ktoś niewinny... czasem szybciej strzelano niż zadawano pytania :-( Cóż, masz rację - temat raczej do mrówczej pracy w archiwach niż do roztrząsania na forum. Pozdrawiam! "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
IV Rajd szlakami żołnierzy mjr. "Ognia"
Obrazek użytkownika Harcerz
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
11 lat temu Tak jest wszędzie... Podhale i "Ogień" nie są wyjątkami. W całym kraju żyją ludzie, którzy kwestionują sens walki "Wyklętych" i pałają nienawiścią (z wielu powodów) do antykomunistycznego podziemia, choć w 99% rzadko kiedy pojawiają się konkretne, potwierdzone zarzuty... za to masa epitetów. To rodziny wszelkiej maści "utrwalaczy" lub nawet sami "demokraci", którym dostało się mniej lub bardziej od "Wilków", ale też masa zwykłych "zjadaczy chleba" przesiąkniętych do szpiku komunistyczną propagandą i na tyle leniwa by sięgnąć do wielu dziś wydawanych publikacji. Proszę zwrócić uwagę jaki odsetek "wzdycha" dzisiaj bezmyślnie za PRL-em... :-( Wielu też z premedytacją będzie do śmierci na Nich pluć, ponieważ przyznając Im rację, jednocześnie zaprzeczyliby słuszności swoich życiowych, czerwonych wyborów. No i poza tym wszystkim jest jeszcze święte przekonanie, że im bardziej "uświniony" przeciwnik, tym bardziej ich bandyckie i kolaboranckie działania były uprawnione :-( Jeszcze długa droga czeka nas by w tym bagnie przywrócić jakieś, w miarę normalne, proporcje :-( Pozdrawiam! Grzegorz PS. Wprawdzie powojenne "Wilki" nie były zaraz jakimiś aniołami, ale nie ma co się czarować... w końcu nie z zakonem żeńskim poszli - jak pisał A. Bobkowski - "na udry" ;-) "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci".
0
IV Rajd szlakami żołnierzy mjr. "Ognia"
Obrazek użytkownika Andrzej 101

Strony