Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Aleksy
9 lat temu To niczyja propaganda, lecz To niczyja propaganda, lecz przyjrzenie się losom wojny. Sojusznicy Reichu w 1943 już zamierzali go opuścić. Gdyby w tym czasie mieli obok siebie silne Państwo Polskie, któremu udało się przeprowadzić częśc planów modernizacyjnych, to by mogli wbić Wermachtowi nóż prosto w plecy i wtedy przynajmniej Polska wygrałaby.
0
Niemieckość Śląska czy niemieckość RAŚ?
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika jwp
9 lat temu Alisia Za "zwrotnym" potwierdzeniem odbioru. Mógłby mieć "cofkę" po przeczytaniu. Pozdrawiam jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
0
Lech Wałęsa - Po prostu się bałem !
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika Synteza
9 lat temu Węgrzy dają tu piękny przykład oni mieli do tej pory konstytucje jeszcze z czasów sowieckich. Wystarczyło zdobycie większości konstytucyjnej w parlamencie, aby wszystko zmienić - zaczęli nawet osądzać postkomunę! Oczywiście jest problem jak obudzić społeczeństwo, ale jeżeli dostanie ono jeszcze trochę w kość i nie będzie gdzie emigrować to się obudzi i zrozumie absurd życia w zakłamaniu i obłudzie. Oczywiście może to jeszcze potrwać wiele lat, jednak dla nas pocieszające zawsze są środowiska zgromadzone wokół wolnych mediów narodowych, tam jest Polska, która nie musi nawet istnieć, aby żyć w naszych sercach i czynach jak podczas zaborów.
0
Dlaczego ludzie zdradzają ojczyznę?
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika Max
9 lat temu Re: Re: Bo moja prawica jest najmojsza W założeniu miałem sobie odpuścić w tym tekście złośliwe wycieczki pod adresem różnych guru (zwłaszcza internetowych specjalistów od polityki) - ale jakoś tak wyszło, jak wyszło ;) Trudno, paru osobom pewnie podpadłem :) Swoją ścieżką chyba się zacznę w końcu zastanawiać, czemu to wszystko służy - "pomysły". Brak orientacji, naiwność czy zła wola? Bo efektem są nie tylko odwieczne kłótnie "na prawicy", ale także ośmieszenie i marginalizacja całej tej strony naszej sceny politycznej. Niektórzy, na przykład, piszą, że doceniają konsekwencję pana Marka Jurka. Ja nie. Bo mógł swoich poglądów (może i słusznych) bronić pozostając w PiS. Wybrał secesję (nie chodzi mi bynajmniej o styl w sztuce:)) i kanapę. A zrobił to w dość znamiennej chwili. Pierwszy z brzegu przykład, który mi przyszedł do głowy... A może po prostu stare przysłowie mówi prawdę? Ten jest winien, kto ma z tego korzyść?? PS. O, jest i dwójeczka w ocenach. Bardzo dobrze, widać komuś zalazłem za skórę ;)
0
Bo moja prawica jest najmojsza
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
9 lat temu krowy mogą spać spokojnie nic im nie grozi. Demokracja wyklucza odpowiedzialność.
0
Czas na nową (drugą, trzecią, siódmą...) opozycję?
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika Max
9 lat temu Re: my, czyli... A doktor Guillotine właśnie westchnął z ukontentowaniem ;))
0
Czas na nową (drugą, trzecią, siódmą...) opozycję?
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika sigma
9 lat temu Re: O tłumaczeniu Andrzej Polkowski z bardziej znanych rzeczy tłumaczył również Kroniki Narni. Znakomity tłumacz. I zgadzam się z dzieckiem, że zrobił on z siedmiorzędnej literatury, jaką jest angielskie wydanie Harry'ego Pottera całkiem dobrą literaturę. A przecież nie mógł sobie tak pozwalać jak Irena Tuwim. Ona przyswoiła też kilka ksiązek Edith Nesbit m.in."Zaczarowany zamek". Ślicznie to przetłumaczyła, a rozczuliła mnie, kiedy w jakimś momencie ktoś tam zajeżdża na zamek psim zaprzęgiem. No bo w słownikach nie było tlumaczenia slowa dogcart. Naprawdę sie, biedulka, starała nie zbaczać za bardzo. Pozdrawiam Sigma
0
POCZĄTEK KOŃCA RZĄDÓW LEWICUJĄCYCH LIBERAŁÓW W UE?
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika AdamDee
9 lat temu Z jednym zgodzić się nie mogę "Co do JKM jest jaki jest, swoich poglądów nie wprowadzi. Ale jedno zrobił dobrze, nauczał je." JKM nie dość, że naucza to w dodatku wprowadza swoje poglądy w życie. Faktycznie robi to dobrze. Rzecz, o której myślę to koronny dowód na to jak prawdziwym jest liberałem. 06.02.2001 - "Do Szpitala Praskiego w Warszawie trafił wczoraj po godz. 17. ciężko ranny Janusz Korwin-Mikke, lider UPR. W niewyjaśnionych okolicznościach został on dźgnięty nożem w brzuch. Nie wiadomo, czy był to wynik napadu czy też nieszczęśliwego wypadku. Polityk przeszedł już operację. Jego stan jest poważny." Co robi JKM gdy dochodzi już do siebie ? Otóż w eleganckim stylu stwierdza, że nikomu nic do tego od kogo i dlaczego bierze kosę w brzuch. "- Sprawa, moim zdaniem, nie jest przestępstwem. Nie ma nic wspólnego ani z żadną grą w karty, ani z narkotykami. Nie popełniłem tez harakiri ani nie próbowałem się zranić. To wszystko są kompletne bzdury. Wypadki po prostu się zdarzają. Mój brzuch należy do mnie" To jest miara obłędu tego człowieka. Sprawa - jego zdaniem - nie jest przestępstwem.
0
Janusz Korwin-Mikke czyli komuna na odwyrtkę
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika Szpilka
9 lat temu Maras245 "Państwo poprzez płacę minimalną spowodowało zablokowanie miejsc pracy mniej płatnych,.." Wydaje mi się, że państwo po to wprowadziło płacę minimalną aby zabezpieczyć pracownikowi otrzymywanie chociaż takiej kwoty wynagrodzenia. Bardzo często bowiem zdarzało się, że pracownicy otrzymywali naprawdę byle jakie kwoty płac, lub w ogóle.Pracodawcy bardzo często traktowali pracowników jak przysłowiowych niewolników, co w krajach zachodnich byłoby nie do pomyślenia. I proszę tak nie utyskiwać na to państwo, bo kodeks pracy był tak poprawiany aby służył pracodawcy a nie pracownikowi. Dopóki klasa biznesmenów nie nauczy się funkcjonować jak w innych krajach o wolnym rynku, to niestety pewne ograniczenia muszą być. Oczywiście państwo powinno stwarzać przyjazne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości i znieść całą masę biurokracji w tym obszarze. Jeżeli ktoś potrafi robić interesy, to nie należy mu w tym przeszkadzać, niech się bogaci. Mam jednak wątpliwości czy zadaniem biznesu jest wspieranie pewnych lokalnych fundacji. Jeżeli firma płaci podatki, to z nich państwo powinno zabezpieczać potrzeby biedniejszych. I wcale nie jest to socjalizm, jak niektórzy usiłują wmówić, tylko zwykły solidaryzm państwowy. Oglądanie się na kiesę biznesmena jest w moim odczuciu zwykłym żebractwem, które nie powinno mieć miejsca.
0
Janusz Korwin-Mikke czyli komuna na odwyrtkę
Obrazek użytkownika Poloniae
Obrazek użytkownika Jolka
9 lat temu Jeden z dni tygodnia A wlasciwie o co tej Srodzie chodzi?Chce tej facetce uswiadomic,ze ci z gazety" Uwazam rze" sa normalni i walcza o te normalnosc.Tak, rodzina jest najwazniejsza. Tak, jestesmy katolikami i matkami, spelnionymi, szczesliwymi i kochanymi, wiec co tej babie do tego? Jakim prawem ona chce nam narzucic swoj styl zycia.Pani Sroda, ja sobie nie zycze, zeby to pani walczyla o prawa dla kobiet, bo to ubliza wszystkim prawdziwym,wspanialym kobietom.My kobiety chcemy byc matkami, wychowywac swoje dzieci .Pani i, pozal sie Boze, Szczuka, chcecie udowodnic,ze to co jest dla matki i kobiety najwazniejsze,jest niewlasciwe.Nie czytam juz od dawna tekstow ktore pisze pani Sroda, szkoda czasu.Bardzo prosze pania Srode o to, zeby nie walczyla o nasze prawa. Niech to robi w imieniu singli, ktore nie chca byc zonami i matkami,a jak urodza dziecko robia wszystko aby mogly je oddac do przytulku. Zastanawiam sie ,co za rewolucje bedzie chciala zrobic Sroda,moze zechce sila wepchnac mi do lozka jakas babe typu Sroda? A moze bedzie rozdawala razem z Palikotem sztuczne penisy, a dzieci beda rodzily sie z probowki.Pani Sroda precz od naszej normalnosci, nic pani do tego!!!!!!!!!!!!Jestem ,matka,zona,katoliczka .Czytam "Uwazam rze","Gazete Polska", "Rzeczpospolita" i "Nasz Dziennik". Pozdrawiam. Jolka.
0
Środowe wypociny Środy
Obrazek użytkownika Poloniae

Strony