Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika spider
2 lata temu Trafna diagnoza. Dokładnie tak jak Pan pisze. Z tym, że ja tym bydlakom nie powierzyłbym g...a na przechowanie a co dopiero dał jakieś pieniądze.
3
6 milionów na uczczenie Polaków skandalem, a 320 milionów na uczczenie Żydów obowiązkiem
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika eligiuszsz
4 lata temu strzelectwo strzelnica http://www.superprezenty.pl/strzelectwo jest też fajnym pomysłem na prezent - możesz podarować komuś voucher na strzelnicę, jeśli jest tym podjarany :) to może być super atrakcja dla faceta, taki prezent :)
0
Kościół, szkoła, strzelnica i legalna broń dla każdego...
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika Anonymous
4 lata temu @Tadman o jakie druki Wildsteina chodzi, co wydrukowal ten mlodzian
2
O dwóch takich, co okradli Polskę
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika elig
4 lata temu @tadman   To prawda.  W dodatku błąd nieskuteczny, bo liczba odsłon po tym ukryciu wzrosła prawie dwukrotnie.  Na prośbę czytelników bedę to wrzucać notki i zobaczę , co dalej.
-3
Oświadczenie
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika Jurand
4 lata temu @Tadman Jestem więcej jak pewny, że sytuacja na Ukrainie jest rozgrywana przez Niemcy i Rosję, a Amerykanie, jak zwykle, pchają się w coś, czego całkowicie nie rozumieją. Kanada. Tu w Kanadzie jest bardzo liczne i silne lobby chciałbym powiedzieć proukraińskie, ale niestety jest to lobby proupowskie. Majdan. Majdan, który wybuchł spontanicznie został zawłaszczony przez nacjonalistów ukraińskich i grupy neobandrowaskie oraz neoupowskie. Majdan, który miał być zrywem narodu, przestał nim być już w drugim tygodniu. Już zaczął być dziełem sił spoza Ukrainy. Przyglądając się z daleka temu, doszedłem do bardzo ciekawego wniosku, że praktycznie Majdan był robiony przedewszystkim w interesie Rosji. To była jedna z najlepiej udanych prowokacji pozwalająca Rosji na zajęcie Krymu i wkroczenie do wschodniej Ukrainy. A opanowanie Majdanu przez elementy probandrowskie pozwoliło Rosji na przeprowadzenie skutecznej propagandy wśród mieszkańców Donbasu i całej wschodniej ukrainy, ukazującej wszystko jako nazistowski zamach stanu neobanderowców, dlatego tez mieszkańcy przywitali tak spokojnie lub nawet radośnie różnego rodzju zielone ludziki, wierząc, że przynoszą wyzwolenie spod nazistowskich banderowców. Dopiero w miarę rozwijania się sytuacji dostrzegli, że wcale nie są to wyzwoliciele, a rabusie. Najlepszym potwierdzeniem tych słów była postawa armii ukraińskiej, która poprostu odmówiła walki, a wyżsi oficerowie poprostu przechodzili na stronę rosyjską..  Wyeliminowanie Polski z rozmów wskazuje, że podział Ukrainy jest już sprawą dokonaną, jako że Polska nigdy nie zgodziłaby się na podział Ukrainy, a jeśli już taki podział natępowałby zażadałaby zwrotu swoich Kresów, a to byłoby bardzo nie na rękę Niemcom, którzy pragną mieć bat na Polskę w postaci upowskiej Ukrainy. Niespokojna polska wschodnia granica, powoduje bowiem to, że Polska musi gdzieś szukać pomocy, jako, że polskie siły zbrojne nie istnieją. A gdzie znajdzie tą pomoc? Oczywiśc ie na swoją zachodnią granicą. Wprawdzie nie za darmo, po to jest RAŚ czy różne organizacje faterlandzkie na Kaszubach czy Pomorzu, przypuszczam, że w większości złożone z przesiedlonych tam Ukraińców w czasie akcji Wisła. Pytanie kiedy to wszystko pęknie i jak bardzo się rozleje. 
6
Zgadzam się z panią Ulą U.
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika Ula Ujejska
4 lata temu Zgadzam się No to cieszę się że rozumiesz, a zwłaszcza z tego że się nawróciłeś :) To jest właśnie ten problem z którym musimy sobie poradzić tu w Polsce i na Ukrainie. Po obu stronach niezbędni są do tego rozsądni i przyzwoici politycy i przede wszystkim, zakończenie wojny na Ukrainie.
2
Zgadzam się z panią Ulą U.
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika Ula Ujejska
4 lata temu Tadzinku Ten temat, to polskie problemy i dylematy - nie wtrącaj się, bo nigdy tego nie zrozumiesz. Idź pogadaj gdzieś o żydkach i ich przodkach - może znów coś wytropisz i się pośmiejemy?
5
Zgadzam się z panią Ulą U.
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
4 lata temu To jeszcze co nieco o nazwiskach "na ten to przykład" Isakowicz. Też ormiańskie, choć niektórym mogłoby brzmieć "z żydowska", jednak - nikt go z Żydami nie łączy. A nazwisko (sławne!) - Joselewicz Dow Ber (Berek), polski patriota, Żyd, z zawodu kupiec, w wojsku - pułkownik, zginął w maju 1809, w bitwie pod Kockiem (też wg Wikipedii, choć tego uczono mnie w domu, nie - w szkole!). A różni tacy powojenni oficerowie - Kagan, Kochan, Kochane, Kohane, Kahane. Niektórzy nie władający językiem polskim, za to bezbłędnie "sowieckim" - jakiej też byli narodowości? Jakiej "ojczyźnie" służyli? Agopsowicze, Axentowicze itd. - polscy Ormianie. Joselewicze - polscy Żydzi. Baryły, Oliwy itd. - wiadomo. Kuce (Kutze) - takoż. Jest faktem, że niektóre nazwiska Żydów polskich, tych zwłaszcza asymilowanych, tworzono zgodnie z żydowską tradycją, w której mężczyzna "dziedziczył' po ojcu nazwisko odimienne. Stąd Joselewicz, czyli syn Josela. Ale wg tego "systemu" powstałby nie Mojzesowicz (nazwisko kilkusetletnie) lecz co najwyżej Moszelewicz, czy Moselewicz (podobne nazwiska, z polska brzmiące, "kreowano" w wieku XIX). Mamy zaprzyjaźnionego Żyda węgierskiego, w Szwecji, który podczas swego "izraelskiego periodu" (nie wytrzymał tam długo) jednak "otrzymał" nową-starą tożsamość: zostal, zgodnie z prawdą, nazwany synem Menachema, toteż nosi nazwisko Ben Menachem. Ben (syn) funkcjonuje zarówno w tradycji żydowskiej jak też arabskiej (ogólnie - semickiej). Arabowie - jeśli ktoś pochodzi od sławnych, z istotnego względu, przodków to wymieniają również imię dziada - np. ibn Dawud (wnuk Dawida). Dodam też osobistą uwagę, związaną z nazewnictwem i nazwiskami.  Spotkałam paru takich domoroslych "etymologów" czy "genealogów" którzy w wysoce idiotyczny sposób próbowali wyjaśniać pochodzenie nazwisk polskich czy - nazwisk Polaków. Niektóre wyjaśnienia były wręcz obraźliwe, może - miały na celu wywołanie obrazy. Z zasady - z głupimi nie dyskutuję (wg zasad Biblijnych Ksiąg Mądrościowych) - toteż zwykle "odpuszczam" sobie te dyskusje, tu jednak, jak sądzę, mam do czynienia z blogerami niegłupimi i stąd - nasza dyskusja obecna. Pzdr
3
Lis = Lisienko, czyli krótka historia nazwisk resortowych
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika Anonymous
4 lata temu @tad i man Skoro adjunkcie tak śledzisz te zmiane nazwisk to przypominam ci "wykształcony człowieku' że E.Gierek spotkał się z  nie z Brantem a   Willy Brandt-em  
3
Lis = Lisienko, czyli krótka historia nazwisk resortowych
Obrazek użytkownika tadman
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
4 lata temu Oki, oki ... lecz raz jeszcze powtórzę - Mojzesowicz to stare ORMIAŃSKIE nazwisko! Nie znani mi są Żydzi Mojzesowicze, znam natomiast (i dobrze) Ormian o tym nazwisku. Ezofowicze, czy Hercowicze to jednak nie to samo. A takoż - Rokossowskij! Dodam, iż nazwiska kreowane przez samych Żydów nie miały brzmieć "żydowsko" (czyli tak, jak wskazywać by mogło na pochodzenie od rabenu Mose nazwisko Mojzesowicz). Natomiast bardzo osobliwie brzmiące nazwiska żydowskie w Rosji i w Polsce kreowane były przez pruskich i rosyjskich okupantów. Edgar Teodor Amadeusz Hoffman (znany jako autor baśni "Dziadek do orzechów") "wsławił się" - jako pruski radca wymyślaniem takich właśnie ośmieszających nazwisk, o czym zapewne niewielu dziś pamięta. I nie chodzi mi o "przekręcanie sensu postu", a właśnie o historyczną rzetelność.  Żydów Mojzesowiczów, powtórzę - nie spotkałam! Isakowicze, Mićkiewicze, Axentowicze, Bohdanowicze (tu już zdarzały się "przekręty") - to polscy Ormianie, zazwyczaj - polscy patrioci.
3
Lis = Lisienko, czyli krótka historia nazwisk resortowych
Obrazek użytkownika tadman

Strony